Одесити драматично пробилися до Фіналу чотирьох Кубка України

БІПА-Одеса поступилася в овертаймі з мінімальною різницею Черкаським Мавпам у другому матчі 1/4 фіналу Кубка України – 78:79.

Господарі одразу розпочали потужно. Тансклі відкрив рахунок влучним триочковим, а згодом одесити вже вели – 7:0. Втім, черкасці виправдали сподівання на запеклий поєдинок. Липовцев, Бояркін та Конєв зупинили в середині стартової чверті намагання одеситів стрімко нарощувати очкову перевагу.

Однак, намагаючись діяти максимально швидко та ефективно, господарі на початку другої чверті збільшили різницю на свою користь до 16 очок. Разом з першим матчем це вже були суттєві 20 очок. Гості зовсім не бажали з цим миритися. Липовцев стрімким проривом започаткував спурт 11:0. Ситуація вирівнялася, на певну мить навіть зрівнявся рахунок. Втім на велику перерву одесити все ж забезпечили 7 очок переваги. Гостям у першій половині допомогли влучання з-за дуги, за якими вони перевершили господарів.

З поновленням боротьби по перерві запеклий характер гри не змінився. Гості зуміли за чверть знову ліквідувати різницю в рахунку матчу. Втім Артамонов все ж зробив для господарів мінімальну двоочкову перевагу перед заключною 10-хвилинкою.

"Черкаські Мавпи" почали її точною атакою Джурича – 56:56. Вкотре господарів вивів вперед триочковим Прокопенко. Гості знову наполегливо стали відігравати відставання. Незабаром за перебір фолів майданчик покинув Джурич. Однак це не розладнало гру Мавп. На середину заключної чверті гості мали 6 очок переваги в матчі, яка вже влаштовувала їх у загальному підсумку.

На заключних хвилинах на тлі втоми в суперників побільшало помилок. Та все ж Тищенко влучив триочковий, який вирівняв становище команд за сумою двох матчів. Однак за мить одесити не стримали прорив Кольченка – Мавпи знову отримали перевагу. Одеситів знову врятував триочковий – за 70 секунд влучив Артамонов.  Мавпи блискавично відповіли випадом Девіса. Натомість Артамонов реалізував лише один з двох штрафних. Відтак ситуація знову вирівнялася за 43 секунди до кінця основного ігрового часу. Але за цей час нічого не змінилося – овертайм.

Гості почали овертайм з обнадійливих результативних атак Девіса: +8 давали непогані шанси на загальний успіх. Але Арьамонов з Нофлетом знову вирівняли становище. Кобець не влучив триочковий, а той же Нофлет остаточно скоротив різницю. Відчайдушна спроба Беллфілда перевести поєдинок у другий овертайм вийвилася хибною.

Мінімальна одноочкова поразка вивела одеситів до Фіналу чотирьох, де також зіграють Хімік, Авантаж-Політехнік та Дніпро.

КУБОК УКРАЇНИ
1/4 фіналу. Другий матч
25 січня
Одеса. 19:00

БІПА-Одеса – Черкаські Мавпи – 78:79
БІПА-Одеса: Танкслі – 19о, 4пд, 3пр, Артамонов – 16о, 4пд, 8пр; Нофлет – 14о, 5пд, 4пр.
Черкаські Мавпи: Кобець – 14о, 4пд, 1пр.
Перший матч – 91:87

Фінал Кубку України: підсумкове відео
Відео14.03.2024
Дивіться відео хайлайтів фінального матчу Кубку України
Дмитро Клебан: Постiйно працюю та вдосконалююсь як гравець
Найкращий центровий Фіналу чотирьох про вирішальні матчі Кубка України, виступи Прометея у Вищій лізі та найближчі кар'єрні плани.
Глядачі створили неймовірну баскетбольну атмосферу: фотогалерея вболівальників Фіналу чотирьох Кубку України
Дивіться яскраві фото трибун ПС Венето під час матчів Фіналу чотирьох Кубку України
Прометей має перевагу над Дніпром в історичному розрізі
Дніпро склав компанію Прометею у фіналі Кубку України: коментарі після матчу зі Старим Луцьком
Тренери та гравці команд після півфінального матчу Кубку України Старий Луцьк – Дніпро