Хімік - володар Кубка України!

Фінальний матч Кубка України почався зі стартового ривка Кривбасу, баскетболісти якого були номінальними гостями столичного Палаці спорту. Команда Олега Юшкіна, яка проводила свій п'ятий матч за останні десять днів, відреагувала на цей спурт своєчасно і далеко суперника не відпустила. Спочатку підібравшись до криворіжців, а потім і вийшовши вперед на екваторі десятихвилинки. Юшкін проводив активну ротацію, розвантажуючи своїх лідерів, що допомогло южненцям зберегти відрив і піти на першу перерву в ролі лідера.

На старті другого періоду Хімік продовжив розпочату справу: Мальчевський і Петров двічі точно атакували з фарби, відправивши Кривбас на тайм-аут вже на 50-й секунді другого періоду.

Однак екстрена хвилина криворіжцям не допомогла: южненці продовжили нарощувати свою перевагу, яка швидко перевалила за 20-очкову позначку. Головного болю Валерію Плеханову, який використовував всі свої тайм-аути в першій половині матчу вже на 13-й хвилині поєдинку, додавав швидкий перебір фолів.

Хімік діяв активніше за суперника на обох половинах майданчика, Кривбас же в другому періоді повністю провалився в атаці, набравши лише 10 очок при 25 набраних суперника.

Поки криворіжці раз по раз втрачали м'яч в атаці і не реалізовували кидки з-під кільця, бігмен южненців Шоу закидував триочкові від щита на останній секунді атаки. Що ж, щастило в першій половині сильнішим, а ними, без питань, були підопічні Олега Юшкіна.

Після 15-хвилинної перерви команда Плеханова застосувала потужний пресинг, проте ніяких видимих ??змін в гру така тактика не привнесла. Хімік легко долав захисні редути суперника: холоднокровно атакував з усіх дистанцій найрезультативніший гравець матчу Віталій Мальчевський, який видавав один з кращих матчів в сезоні.

Криворіжцям вдалося вирівняти гру, проте життєво необхідний ривок в третьому періоді команда Плеханова організувати так і не зуміла, а лідер Кривбаса Дмитро Глєбов лише зрідка нагадував про себе влучними кидками з-за дуги. Криворіжці виграли третій період з мінімальною перевагою, проте цей успіх був занадто локальним. Перед заключною десятихвилинної перевага Хіміка становила 17 балів.

Коли Тихонов промазав відверто відкритий кидок з-під кільця, стало зрозуміло - в цьому матчі наздогнати суперника у Кривбаса шансів не залишилося. Незважаючи на напружений графік, Хімік підійшов до фінального двобою в більш оптимальному фізичному і моральному стані. Команда Плеханова в заключному періоді виглядала приречено, і проваливши другий період, в гру повернутися так і не зуміла.

Хімік спокійно довів матч до перемоги і виграв фінальний поєдинок з рахунком 71:51, став володарем Кубка України з баскетболу.

Дмитро Клебан: Постiйно працюю та вдосконалююсь як гравець
Найкращий центровий Фіналу чотирьох про вирішальні матчі Кубка України, виступи Прометея у Вищій лізі та найближчі кар'єрні плани.
Глядачі створили неймовірну баскетбольну атмосферу: фотогалерея вболівальників Фіналу чотирьох Кубку України
Дивіться яскраві фото трибун ПС Венето під час матчів Фіналу чотирьох Кубку України
Прометей має перевагу над Дніпром в історичному розрізі
Дніпро склав компанію Прометею у фіналі Кубку України: коментарі після матчу зі Старим Луцьком
Тренери та гравці команд після півфінального матчу Кубку України Старий Луцьк – Дніпро