Володимир Холопов: краще програти зараз, ніж на Євробаскеті

Володимир Холопов: краще програти зараз, ніж на Євробаскеті
18 травня 2017, 23:35Новини ФБУ

Виїздним товариським матчем у Латвії (поразка 62:68)  проти збірної цієї країни збірна України розпочала ігровий відрізок підготовки до Чемпіонату Європи. Головний тренер національної жіночої збірної України Володимир Холопов пояснив, чому його не зовсім задовольнив результат, що його показали на паркеті у Ризі його підопічні.

- Результат матчу не зовсім мене задовольняє, оскільки ми гру програли. Але якщо взяти до уваги зміст гри, що його демонстрували гравці протягом 35 хвилин, він мене певним чином задовольнив. Ми грали добре, грали, як команда. У нас не так багато тактичної взаємодії. Не у такій ми фізичній формі з урахуванням того, що фактично тренуємося буквально тиждень, ми виглядали зовсім непогано. Прикро, що не втримали очкову перевагу і програли цю гру. Але це виїзна гра і вона має свою специфіку. Співвідношення фолів 28:16 теж багато про що говорить. Ми не панікуємо, працюємо далі за планом. У другій грі можливість проявити себе отримають гравці, що були менше задіяні у першій грі або ж зовсім не грали. Завтра формат буде закритим. Ми домовилися грати навіть п’ять чвертей – чотири основних і ще одну чверть додатково зіграють ті гравці, які не грали перший матч, або ж були менше задіяні. Наголошую, це – підготовка. Жодної паніки нема. Зізнаюся, я не очікував, що ми виглядатимемо так непогано з урахуванням того, що у нас неповний склад. Маю на увазі, що у нас відсутній ряд основних гравців, а збірна Литви укомплектована усіма гравцями, що візьмуть участь у Євробаскеті.

- У другій грі ви продовжите експерименти зі складом?
- Ви розумієте, у тренера завжди є бажання виграти гру, але специфіка товариських матчів така, що може десь треба, як кажуть, наступити собі на горлянку, на своє бажання виграти, навпаки - передивитися, перевірити когось у грі додатково, можливо навіть пожертвувати при цьому результатом. Сьогодні, скажу чесно, я хотів виграти цю гру, тому більше грали більш досвічені гравці. Десь нас це підвело. Фізичні кондиції не на самому високому рівні, ви розумієте, бо зібралися 10 днів тому. Ми реально "просіли" двічі. Було два таких відрізки. У першій чверті грали добре, виглядали свіжими, другу провели гірше. У третій чверті після великої перерви відновили сили. А у четвертій знову втома далася взнаки. Ось так розподілилися сили. Коли ми боролися, опиралися, вели у рахунку, коли підсажувалися, ротації гравців було недостатньо і ми поступилися у 2-й і 4-й чвертях.

- Вболівальники підтримували господарок?
- Зал в "Арена Рига" був вщент заповнений. Вони підтримували барабанами свою команду. Гарна атмосфера. В українському чемпіонаті таке не часто побачиш. Приємно, що гравці зіштовхнулися з такими труднощами. Не часто побачиш шумний зал, і коли вболівальник сидять поруч з майданчиком, йде психологічний тиск. Сьогодні гравці з цим столкнулися і мають до цього звикати. Першу гру на Євробаскеті ми граємо 16 червня з господарками чемпіоната – командою Чехії. Уявіть собі, що відбуватиметься у Чехії на цій грі, яка безумовно буде для нас чи не найважливішою. Вона перша і вона проти господарок.

- Бажаємо, щоб ваша ігрова сесія продовжилася вже переможними результатами.
- Дякую. Але скажу відверто – споконвічно команда України була чемпіонкою світу у товариських матчах. Ми завжди вигравали товариські турніри і потім поступалися в офіційних матчах. Хотів би побажати собі і команді: те що ми маємо програти, нехай ми це краще зробимо зараз, ніж на Євробаскеті. У товариських матчах знайдемо свої ігрові зв’язки і свою гру, нехай нам сприятиме удача на чемпіонаті. Краще програти зараз, ніж потім.