Збірна України на Євробаскеті-2017: статистичні підсумки

Збірна Україна завершила свій виступ на континентальній першості. Команда Володимира Холопова, поступившись у додатковому раунді плей-оф команді Словаччини, не зуміла вийти у топ-8 турніру, залишившись поза чвертьфіналом Євробаскета-2017.

Таким чином, усього в активі наших дівчат дві перемоги, які вони здобули в рамках групового раунду, подолавши команди Чехії та Угорщини. У матчі другого туру з іспанками укаїнки поступилися, як і в грі додаткового раунду плей-оф зі словачками за право грати в чвертьфіналі турніру.

Топ-5 найкорисніших баскетболісток збірної України на Євробаскеті-2017:

Аліна Ягупова - 21,3 очок + 5,5 передачі + 5,5 підбирання + 2,0 перехоплення (РЕ - 18,5)

Таїсія Удоденко - 15,3 очок + 9,3 підбирання + 2,5 перехоплення (РЕ - 16,5)

Катерина Дорогобузова - 7,3 очок + 4,5 підбирання (РЕ - 8,0)

Ганна Ольховик - 7,3 очок + 2,3 підбирання (РЕ - 7,0)

Олеся Малашенко - 7,8 очок + 3,8 підбирання + 1,5 передачі (РЕ - 6,5)

Якщо говорити про реалізацію кидків з гри, то тут треба відзначини Ганну Ольховик, яка комфортно себе почувала, входячи у гру з лави запасних. За 20,7 хвилини на майданчику форвард приносила команді 7,3 очок, реалізовуючи при цьому 66,7% кидків з середньої дистанції та 47,1% спроб з-за дуги.

Що стостується рекордних показників, то найкращий показник результативності видала Аліна Ягупова яка у матчі проти Словаччини записла до активу 24 набрані бали (7/13 двоочкових, 2/11 триочкових, 4/6 штрафних). Окремо не можна не виділити фантастичну гру Ягупової у третій чверті проти Словаччини. Свінгмен збірної України за десятихвилинку набрала 17 очок, але у варішальній чверті наша команда нажаль не зуміла дотиснути суперниць.

На другому місті за результативністю у збірній України Таїсія Удоденко, яка набрала 22 очки у поєдинку третього туру групового раунду проти Угорщини (9/12 двоочкових, 1/4 триочкових, 1/2 штрафних). Також Удоденко зібрала рекордні для нашої команди 16 відскоків, плідно попрацювавши на щитах у матчі проти Чехії.

Що стосується передач, то тут знову треба відзначити Аліну Ягупову. Капітан збірної України 7 разів асистувала партнерам у поєдинку проти Угорщини - це кращий показник чемпіонату у складі збірної України,

Цікавий факт, що збірна України виграла усі матчі Євробаскета-2017, в яких перегравала своїх опоненток на щитах. Тож підопічні Володимира Холопова були кращими на підбираннях у матчах проти Чехії (50/38) та Угорщини (49/32), програвши при цьому щит у програних матчах проти Іспанії (29/53) та Словаччини (40/49).

Також треба відзначити, що наша команда програла усі четверті чверті на турнірі. Підопічні Холопова поступились у заключній десятихвилинці команді Чехії (13:14), програли іспанкам (11:21), угоркам (17:25) та команді Словаччини (12:25).

Можна також відзначити, що Володимир Холопов на чемпіонаті Європи грав вузької ротацією. 10 або більше в середньому хвилин за матч отримували лише 8 баскетболісток, в той же час Спітковська (4,8 хв), Горобець (3,8 хв), Яцковець (2,8 хв) і Науменко (2,5 хв) на майданчику в Градець Гралове грали небагато.

Усі результати збірної України на Євробаскеті-2017:

Груповий раунд. Перший тур

Україна - Чехія 59:47 (24:13, 18:10, 4:10, 13:14)

Україна: Ягупова 21 + 7 підбирань, Удоденко 10 + 16 підбирань, Мосс 7, Дорогобузова 5, Ольховик 6, Мазніченко 4 + 5 підбирань + 3 передачі, Малашенко 4 + 5 підбирань

Груповий раунд. Другий тур

Іспанія - Україна 76:54 (13:15, 22:19, 20:9, 21:11)

Україна: Ягупова 23 + 8 підбирань + 4 передачі + 5 втрат, Удоденко 21 + 6 підбирань, Малашенко 3, Ольховик 3, Яцковець 2, Білоцерківська 2

Груповий раунд. Третій тур

Угорщина - Україна 72:84 (18:26, 12:21, 17:20, 25:17)

Україна: Малашенко 17, Ягупова 17 + 7 передач + 4 перехоплення, Удоденко 22 + 9 підбирань, Дорогобузова 12: Мосс 2 + 10 підбирань + 4 передачі - старт, Ольховик 9, Білоцерківська 3, Горобець 2, Україна - Словаччина 68:82 (16:22, 13:12, 27:23, 12:25)

Кваліфікація у 1/4 фіналу

Україна - Словаччина 68:82 (16:22, 13:12, 27:23, 12:25)

Україна: Ягупова 24 + 7 передач + 5 підбирань, Дорогобузова 12 + 5 підбирань, Ольховик 11, Удоденко 8 + 6 підбирань, Малашенко 7, Мазніченко 5, Білоцерківська 1

Жіноча збірна України піднялась на дві позиції в рейтингу збірних ФІБА
Останні офіційні матчі збірна України провела у листопаді 2023 року.
Кристина Філевич повторила рекорд результативності EWBL
Гравчиня збірної України набрала 41 очко в матчі у Варшаві.
Відео12.11.2023
Дивіться матч жіночої національної збірної у кваліфікації на чемпіонат Європи-2025