Олена Самбурська: У збірній є командний дух!

Олена Самбурська: У збірній є командний дух!
02 лютого 2016, 12:10Новини баскетболу

В останній день січня день народження відсвяткувала гравець збірної України Олена Самбурська.  Цього особливого дня Олена знайшла час на інтерв’ю офіційному сайту ФБУ.

- Олено! Вітаємо вас з Днем народження! Чи можливо забути у свій день народження  на один день про баскетбол?
- Взагалі-то можна забути на один день, але не сьогодні.

-  Ви у розширеному списку збірної України до кваліфікаційних матчів Євробаскету з Сербією (20 лютого, Київ) і Люксембургом (24 лютого, Люксембург). Якщо викличе Володимир Холопов, клуб відпустить без проблем?
-  Ви праві, є розширений список кандидатів до збірної. І у ньому достатньо гідних гравців. На даний час у мене виникли проблеми зі здоров’ям (Олену непокоїть спина – ред.). Я вважаю, що не зможу викластися на 100 відсотків. Завдяки цій паузі приділю увагу своєму відновленню.

- Збірна Сербії – не подарунок. За рахунок чого можна досягнути успіху у суперництві з ними?
- Сербія – Чемпіонки Європи. Це гідний і напрочуд сильний суперник. Матч буде складним, але завдяки командному духу, боротьбі у захисті, злагодженості дій ми зможемо досягнути гарних результатів. І проти Сербії, і проти інших суперників.

- Що для Вас важливіше – підбирання, перехоплення, набрані очки? Слідкуєте за статистикою?
- Вважаю запитання не зовсім коректним. Задам запитання у відповідь – що для вас важливіше – ручка, аркуш паперу чи співрозмовник, у якого ви берете інтерв’ю!? Адже без кого- або чого-небудь ви б не змогли виконати свою роботу на усі 100%. Так і у баскетболі. Я не можу 40 хвилин робити тільки перехоплення, підбирання чи тільки забивати. Усе це взаємопоєднується. На статистику, безумовно, звертаю увагу, оскільки мене цікавлять мої особисті показники!

- Скільки матчів ви проводите протягом тижня? Не встигаєте скучити за баскетболом?
- Зараз дуже напружений графік, оскільки команда грає матчі кожні три дні! Мало часу на відновлення, до того ж мені ще доводиться приділяти час процедурам.

- Для вас гра це свято чи робота?
- Скажу так: Гра – це дуже відповідальний день, у кульмінації якого ми маємо викластися на максимум, виконуючи усі настанови тренера. Якщо граємо добре, створюємо свято своїм прихильникам!

- Для вас важлива вболівальницька підтримка?
- Коли перебуваєш на паркеті і відчуваєш підтримку глядачів, мимоволі налаштовуєшся, щоб не зіпсувати настрій своїм вболівальникам. Адже вони прийшли отримати задоволення від перегляду матчу.

- А свої ігри переглядаєте?
- Переглядаємо і аналізуємо усією командою і тренерським штабом. Робимо роботу над помилками.

- Вам комфортно грати за кордоном? Часто буваєте в Україні?
- Є чимало різних нюансів гри за кордоном. І чимало людей, дуже мені близьких, живуть в Україні, з якими хотілося б бачитися частіше! Але рівень зарплатні в українському чемпіонаті не дає можливості у ньому грати. На підтвердження моїх слів візьміть приклад нашої збірної. Усі дівчата окрім однієї-двох гравчинь виступають за кордоном. Залишається сподіватися, що у найближчому майбутньому жіночий чемпіонат України не відрізнятиметься від європейських аналогів.

- У свій вихідний день ви швидше підете у кіно, влаштуєте шопінг, відкриєте книгу, включите ТБ чи поїдете на природу?
- У свій вихідний намагаюся відволіктися від баскетболу. Днями ходила у кіно на фільм "Той, хто вижив", і вам раджу, дуже сподобався! Я дівчина, і без шопінга не можу, але віддаю перевагу замовленням в інтернеті. Дуже зручно! Книжки відкриваю і читаю тільки під час поїздок.

- Яку страву приготували гостям? Подобається чаклувати на кухні, чи швидше підете до кафе?
- Я у Болгарії граю не перший рік (Олена виступає у команді "Нефтохімік-2010", що базується у Бургасі – ред.), звикла до їхньої кухні. Не сказала, що вона сильно відрізняється від нашої, української, але усе ж таки. Маючи бажання, можу приготувати усе, що завгодно. Тим більше є для кого (посміхається).