Головний тренер жіночої збірної України з баскетболу 3х3 розповів про готовність команди боротися за вихід на чемпіонат Європи. Кваліфікаційний турнір для «жовто-синіх» дівчат розпочнеться у французькому Пуатьє 29 червня.
- Треба кожну гру грати, як останню і кожного суперника розцінювати, як найсильнішого на турнірі. І тоді буде результат. Ставитиму завдання вигравати кожну гру, аби досягти потрібного результату. Мета у нас одна – кваліфікуватися на чемпіонат Європи.
- Є загальне уявлення щодо суперниць у підгрупі (з українками у групі А зіграють збірні Ірландії, Польщі, Німеччини, Швеції – ред.)?
- Загальне уявлення маємо. На одному з підготовчих турнірів ми грали з Німеччиною. Знаємо можливості збірної Польщі, Ірландія – це темна конячка, про яку складно щось сказати зараз. Наші дівчата минулого року поступилися ірландкам у кваліфікаційному турнірі, але відтоді їхній склад повністю змінився. Складно щось сказати і поо шведок. Вірніше – про всі команди є антропометричні дані, статистичні дані. Усе це є. Але я вам скажу відверто. Як тренер, я хочу побачити у виконанні своїх підопічних те, що ми з ними натренували. Щоб грали так, як це було на підготовчих турнірах. Насамперед мене цікавить наша гра, наше ставлення до роботи, наша сумлінність. Щоб наші гравці у першу чергу робили те, що мають робити. Команда суперника мене цікавить рівно стільки, щоб її обіграти.
- Задоволені рівнем готовності, усе, що запланували під час підготовки, зробили?
- Безумовно, ми мали можливість підготуватися. Грали і з гарними командами, і з дуже гарними командами. З тими, хто після ігор з нами їхав на чемпіонат світу до Філіпін. Вважаю, підготувалися добре. Але тепер гравці мають втілити усе, що напрацьовували, на корті.
- Коли заходиш на офіційний сайт ФІБА у розділ 3х3, бачиш, що в України найвищий рейтинг серед учасників кваліфікаційного турніру у Пуатьє. Це Вас тішить?
- Схожа ситуація була минулого року, коли розповідали національній жіночій збірній 5х5 (Володимир Холопов тоді був її керманичем – ред.), що вона є одним з претендентів на перемогу на чемпіонаті Європи. І для мене, як для тренера це нічого доброго не несе. Це створює додаткове психологічне навантаження на гравців і реально заважає вигравати, концентруватися на своїй роботі. Бо хтось думає, що ти вже чемпіон. А чемпіонство виборюється потом, кров’ю і працею на корті.
- Психологічна робота у команді ведеться?
- Можете не сумніватися.