Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Ірина Нагорна: один у полі не воїн

Ірина Нагорна: один у полі не воїн

0
Головний тренер збірної Києва та кадетської жіночої збірної України U-15 Ірина Нагорна підбила підсумки клубного сезону і розповіла про плани жіночої збірної на літо. Її дівчата стали чемпіонками України у трьох вікових групах – 2003, 2004, 2005 р.н. З останнього чемпіонства навіть такий досвідчений тренер, як Нагорна, зробив певні висновки.
 
- Є наша провина у тому, що ми увесь сезон розказували – дівчата, у нас попереду фінал, ми маємо гідно його відіграти. Накачували, накачували, а треба навпаки, розслабляти замість того, щоб налаштовувати. Вийшли на фінальну гру (з МСДЮСШОР Вінниця – ред.) і збоку було помітно, що зовнішні чинники на них дуже сильно впливають. Тільки після перерви, коли сказали, що будь-який результат є гарним, кожна з вас є кандидатом у збірну, на вас дивляться тренери, глядачі, рідні, маєте показати себе з кращого боку, тільки після цього спіймали свою гру і одразу ж +40 вийшло. Це діти, тут нікуди не подінешся (посміхається – ред.)
 
- У вас три команди. Хто з ваших команд відчував найбільший спротив у чемпіонаті?
- Уся справа – у суперниках. Так сталося, що ми з Ларисою Єщенко ніколи не робили ставку на 2004-й рік, а вийшло, що саме цим віком ви виступили найкраще, без складнощів стали чемпіонками. У ВЮБЛ-2003 у нас є напрочуд сильний конкурент – це ОСДЮСШОР Рівне. Увесь чемпіонат йшли з ними очко в очко, фінальна гра виявилася хвилюючою для нас. Переймалася, бо гра була рівною, наші і рівненські дівчата становлять основу збірної U-15. Відчуваю, що і наш почерк з’являється у дівчат (з Рівного – ред.). І тренер ОСДЮСШОР Марина Максимчук теж робить свій вагомий внесок в організацію гри збірної. Ми злилися і нам важко грати між собою. Бо кожний знає секрети одне одного.
 
- Коли такий небезпечний суперник, прогрес у майстерності прискорюється?
- Звісно, без сильного суперника неможна. Ми були зі збірною U-15 у Римі, на товариських матчах зі збірною Італії. Дуже непогано відіграли і рівненські дівчата, і дівчата Багіри (збірна Києва – ред.). І буквально за два дні після повернення у нас фінал! Ми зустрічаємося, але вже як конкуренти. І боротьба, і розв’язка були дуже цікавими. А у ВЮБЛ-2004 для нас усе склалося простіше. Не знаю як, але психологічно на фінал вийшли налаштованими і ніщо нас не могло зупинити. На високій швидкості провели гру. А якщо взяти ВЮБЛ-2005, то Вінниця була першою, у нас було, до кого тягнутися, була мета наздогнати і випередити. Тому протягом сезона ми це зробили і у фіналі поставили крапку.
 
 
- Якщо команда-2005 грає ще у дитячий баскетбол, то команда-2003 вже у дорослий?
- Скажімо, обриси дорослого баскетболу є. Дозволяють усі види захисту, зони. Перший рік так грали. Вже є комбінаційна гра. Якщо у більш молодших гра на лідера проходить. Навіть, грубо кажучи, один гравець може обіграти усю команду, то тут вже ні. Тут вже командна гра. Ставку робимо на кожного гравця, кожний -  значимий у грі. 
 
- А у дітей один гравець може обіграти усю команду, це Ви про Єву Адаменко?
- Єва Адаменко? Ось саме перша половина фіналу-2005 показала, що один у полі не воїн. Але такий дуплет, як Єва Адаменко і Катерина Коваль дуже потужний. І ми покладаємо сподівання на цю пару і на усю команду. Бо окрім цих двох  дівчат у нас непогана зміна росте. У нас є чотири дівчини 2006-го року, дві з них за 180см зросту. Зростає покоління, яке буде допомагати, а не просто перебувати поруч. Є перспективні діти, які здатні підтримати лідерів і наступного року, сподіваюся, самі ними стануть. І дуже мені подобається, що у команді 2005-го року є дві Насті, два захисника, дуже потужно зіграли. А без захисників команда не може відбутися. Є перспективні діти.
 
- У такому віці багато перспективних, але стати зірками дорослого баскетболу вдається одиницям. Чому?
- Це і наше завдання, тренерів, щоб зберегти цих дітей. Їх треба зацікавлювати, показувати перспективу. Добре, що у нас є старші покоління, які вже у національній збірній грають. Ми можемо на цьому прикладі працювати. Дівчата знають, що вони так само з 3-го класу займалися у спортивній школі і так ми відслідковуємо увесь їхній шлях. Розповідаємо їм і вони бачать – такий шлях може пройти кожен, треба мати бажання і талант. 
 
- Ви головний тренер жіночої збірної U-15. На відміну від на рік старших ви не маєте головного старту сезону – чемпіонату Європи. Важко ставити мету чи маєте чітке уявлення підготовки?
- Для нас цей літній сезон дуже важливий. Коли ти готуєшся до чемпіонату Європи і перед тобою стоїть конкретна мета, ти часом не встигаєш звертати увагу на дрібниці. А дрібницями я називаю те, що гравці мають відпрацьовувати у своїх клубах – якість постановки заслону, інші баскетбольні нюанси, з якими діти мають приходити але не завжди вдається. Тому саме зараз на зборах ми приділяємо увагу цим дрібницям. І я вважаю, що і ці, і наступні збори будуть вкрай корисними. Ми можемо спокійно сидіти і працювати над цими дрібницями, над технікою, нас нічого не підштовхує вперед, ми не маємо грандіозних змагань. Зараз буде виїзд до Білорусі на спаринги, ми працювали над заслонами і ось там я зможу побачити – що ми приготували, наскільки якісно провели підготовку. Далі у нас виїздів не планується, але підготовка до наступного року триватиме. Ми знову візьмемо участь у юнацькій Євролізі. Але вже по 2001-му року народження. Бо у цьому сезоні ми змагалися по своєму року народження. Не скажу, що для нас виступ був простим, усі команди дуже цікаві. Були збірні команди. І знов-таки, ми обіграли збірну Італії (55:51 – ред.), поступилися тільки росіянкам (Спартак-Відноє 32:53 – ред.), але у них теж збірна. Начеб-то Московської області, але там у них входить уся Росія. Вони збирають найсильніших в інтернат і роблять збірну. Підбір гравців на найвищому рівні, уся Росія там. Для нас у цьому сезоні грати проти них було найскладніше. А з іншими командами абсолютно рівні матчі. У багатьох країнах працюють інтернати, я їх так називаю, баскетбольні академії. По різному вони звуться, цього року за таким принципом італійці почали працювати. Вони ставлять експеримент. Ми приїхали з Рима, я у захваті – бо були у серці цієї баскетбольної лабораторії, бачили, як відбувається підготовка. 18 дівчат з усієї Італії зібрані у цей інтернат, назву це так. З ними працюють наукові бригади, ми усе це бачили. Мене здивувало, що мають одне баскетбольне тренування на день. Одне, а ще тренування – це або плавання, або фізпідготовка, але індивідуальна. З кожним гравцем працюють так. Зараз ми з ними зіграли на рівних, у другому матчі програли тільки в овертаймі. Потенціал у наших бачу. Але підбір гравців у італійців на вищому рівні.
 
- У вас є кадрові проблеми у збірній?
- Усі є. Але чомусь так виходить, коли ми збираємо збірну, у нас небагато кандидатів у підсумку, готових виступати у збірній. Ми перешерстили усю Україну, передивилися усіх. На цьому зборі, який зараз проходить у Пущі Водиці, підключили дівчат з КСЛІ, з Полтави дівчину, пробуємо, переглядаємо. Але так, щоб такий вибір був, як в Італії – цього нема. Ростові дані не ті, фізичні кондиції.
 
- Чому так? Ехо Чорнобиля, екологія?
- Просто в Італії, наскільки я знаю, у кожному селі є баскетбольний клуб. У мене там подруга живе, я бачу, як вони працюють. І якщо збирати збірну Італії, це такий відбір, стільки дівчат! І жодна з них не повторюється з одного клубу, усі з різних. Про що це свідчить? Є звідки брати. У нас ще не так багато клубів, але я бачу, що ФБУ плідно працює у цьому напрямку. Зараз вже 2005-й рік, 2006-й, 07-й. Кількість команд зростає, я впевнена, ми вийдемо на якісно інший рівень.
Новини по темі
Жіноча збірна U-14 знову поступилася на чемпіонаті Європи
Жіноча збірна U-14 знову поступилася на чемпіонаті Європи
Наша команда програла одноліткам з Італії
Збірна U-14 програла в другому матчі чемпіонату Європи
Збірна U-14 програла в другому матчі чемпіонату Європи
Наша жіноча команда виступає в Словенії на чемпіонаті Європи
Збірна України U-14 програла на старті чемпіонату Європи
Збірна України U-14 програла на старті чемпіонату Європи
Наші дівчата поступилися команді Сербії
Збірна України дівчат віком до 14 років стартує сьогодні на чемпіонаті Європи
Збірна України дівчат віком до 14 років стартує сьогодні на чемпіонаті Європи
У столиці Словенії дівчатам протягом 3 днів доведеться зіграти мінімум 5 матчів
Наймолодша збірна України вирушила на Чемпіонат Європи
Наймолодша збірна України вирушила на Чемпіонат Європи
Збірна України дівчат віком до 14 років прибула до Словенії на Чемпіонат Європи у своїй віковій категорії
Володимир Холопов: у планах – золотий дубль
Володимир Холопов: у планах – золотий дубль
Головний тренер жіночої команди БК Київ-Баскет - про зміни у складі чемпіонок і складнощі підготовки до нового сезону
Жіноча збірна України U-16 вирушила на спаринги до Румунії
Жіноча збірна України U-16 вирушила на спаринги до Румунії
Підопічні Валерія Жартуна двічі зіграють з румунськими однолітками
Жіноча збірна України U-18 вирушила на чемпіонат Європи
Жіноча збірна України U-18 вирушила на чемпіонат Європи
1 серпня підопічні Олени Федченко вирушили до Австрії на головний старт сезону
Лідія Джус: хочу зіграти за Україну на чемпіонаті Європи
Лідія Джус: хочу зіграти за Україну на чемпіонаті Європи
У таборі жіночої збірної України U-16 до чемпіонату Європи готується дівчина з Іспанії
Склад жіночої збірної України U-18 на чемпіонат Європи визначено
Склад жіночої збірної України U-18 на чемпіонат Європи визначено
Олена Федченко назвала склад на чемпіонат Європи
Жіноча збірна України U-16: ігрова сесія у Словаччині
Жіноча збірна України U-16: ігрова сесія у Словаччині
27 і 28 липня жіноча збірна України U-16 проведе два спаринги зі словацькими однолітками
Жіноча збірна України U-18: останні спаринги перед стартом
Жіноча збірна України U-18: останні спаринги перед стартом
Підопічні Олени Федченко двічі зіграють з однолітками з Фінляндії
Олена Федченко визначилася зі складом на матчі у Фінляндії
Олена Федченко визначилася зі складом на матчі у Фінляндії
У якому складі жіноча збірна U-18 зіграє останні спаринги перед чемпіонатом Європи
Збірна України U-14 перемогла старших суперниць з Чорногорії
Збірна України U-14 перемогла старших суперниць з Чорногорії
Наші дівчата зіграли другий контрольний поєдинок
У Запоріжжі проходить тренувальний табір збірної України U-15
У Запоріжжі проходить тренувальний табір збірної України U-15
Дівчата готуються під керівництвом Ірини Нагорної
Жіноча збірна U-14 зіграла зі сташими суперницями з Чорногорії
Жіноча збірна U-14 зіграла зі сташими суперницями з Чорногорії
Українки поступилися в першому контрольному поєдинку
Лідерка збірної України на молодіжному ЄвроБаскеті: я могла зіграти ще краще, забракло спортивного нахабства
Лідерка збірної України на молодіжному ЄвроБаскеті: я могла зіграти ще краще, забракло спортивного нахабства
Христина Карп розповіла про тягар лідерсва у збірній, дружні стосунки у команді і відсутність чітких планів на майбутнє
Інна Кочубей про підсумки жіночого Євробаскету U-20, дивізіон В
Інна Кочубей про підсумки жіночого Євробаскету U-20, дивізіон В
Головний тренер U-20 розповіла про свій перший досвід біля стерна молодіжної збірної України
Україна - Болгарія: анонс матчу ЄвроБаскету-2018 U-20
Україна - Болгарія: анонс матчу ЄвроБаскету-2018 U-20
Українки зіграють свій останній матч на цьогорічному Євробаскеті
Estafeta