Однією з тих команд, що певним чином полегшила собі життя перед матчем-відповіддю третього кваліфікаційного раунду Кубка України є Хімік-2. У столиці підопічні Олександра Пащенка обіграли Київ-Баскет 84:77 і тепер у Южному розпочнуть другу серію боротьби з +7. Головний тренер другої команди Хіміка Олександр Пащенко запевняє, що зміна у головної команди клубу підростає гідна. Він має рацію хоча б тому, що чимало гравців Хіміка-2 (Клевзуник, Шорсткий, Козак, Скіра) є членами збірної U-18 і відіграли минулого літа на чемпіонаті Європи у Дивізіоні А.
- Один з вболівальників перестрів мене перед матчем і запитав: ви готові грати? – І навіть вигравати, - відповів йому. Для молодих гравців що важливо? Щоб вони були впевнені у собі, діяли швидко, азартно – тоді прийде перемога. Для мене кожна гра – виклик. Ми можемо виграти, можемо поступитися, але чинити гідний опір - що ми і продемонстрували у Києві. І на щиті боролися, і усю гру добре забирали м’ячі у супротивника. За такої чорнової роботи прийшла і перемога.

- Ми бачимо, що перша команда Хіміка не досить вдало зараз грає у Кубку Європи ФІБА. Ваші хлопці слідкують за виступами головної команди, вони незабаром можуть грати краще?
- Я вам більше хочу сказати – на сьогодні Хімік веде боротьбу з дуже сильними командами, де грають досвічені майстри. Бюджет цих клубів у рази більше за наш. Я зараз не хочу нікого захищати – так, як кажуть, кулик своє болото хвалить, але на сьогодні з моєї точки зору Хіміг гідно грає. Так, у першій команді пів складу, ну не пів, третина - точно – це учорашні дублери. Вони ще не можуть грати на такому рівні, але вони безумовно отримують колосальний досвід. Так, на практиці виходить перший млинець комом, але десь за два-три роки у Хіміка з’явиться дуже сильна молода команда, яка демонструватиме якісний баскетбол і на європейському рівні, і в Україні.

- Те, що Хімік поступається командам з Туреччини, Бельгії, навіть Косово свідчить про те, що клубний баскетбол в Україні ще не на такому рівні, як того хотілося б?
- Ну, Косово... Це ж частина колишньої Югославії. На Балканах баскетбол завжди був і залишається на високому рівні. Туреччина – дуже сильний чемпіонат, Бельгія – так само. Та візьміть Румунію, Польщу… Розумієте, можна говорити про усе, що завгодно, але ж ми усі розуміємо: рівень, що був 5 років тому і сьогодні – було зниження. Але я вважаю, на сьогодні Федерація Баскетболу України і особисто Президент ФБУ Михайло Бродський роблять усе, аби баскетбол розвивався, ставав дедалі популярнішим і сильнішим в Україні. Я впевнений, що слідом за невдачами прийдуть перемоги. У нас дуже багато талановитих молодих гравців в Україні, і тих, хто вже сформувався. Потрібно ще трохи потерпіти – це мій меседж вболівальникам. Звісно, хочеться перемог, але вони приходять завдяки невтомній праці, коли долаєш серйозні випробування. Ви ж знаєте, в Україні зараз не найкращі часи. Але зміни на краще є, зміниться країна, зміниться баскетбол.