Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Ніна Волинець: мета ВЮБЛ – навчити дітей грі у баскетбол, оселити в їхніх серцях на все життя любов до спорту

Ніна Волинець: мета ВЮБЛ – навчити дітей грі у баскетбол, оселити в їхніх серцях на все життя любов до спорту

Ти уже багато років займаєшся організацією і проведенням ВЮБЛ. Що особливого було цього року на старті змагань? Чи і досі початок сезону є серйозним викликом для тебе?

Дійсно, цьогорічний чемпіонат вже не є першим для мене, і я можу сказати, що кожний сезон особливий по-своєму. Наша діяльність пов’язана з грою, а гра – це завжди щось нове і непередбачуване. Тим більш, йдеться про дитячо-юнацькі змагання, а це дуже динамічна аудиторія. Зростають та розвиваються діти – а з ними маємо удосконалюватися ми і наша діяльність. Можливо, визначення «серйозного виклику» не зовсім підходить. Я дуже люблю мою роботу, адже вона  водночас цікава і відповідальна. Початок сезону – це завжди гаряча пора, тому що йде заявочна кампанія, складання календарів змагань, багато організаційної та технічної роботи. І зараз працюємо в режимі «7 днів на тиждень», але це частина мого життя і без баскетболу себе не уявляю, тому з нетерпінням завжди чекаю на початок нового сезону.

 

Давай тоді детальніше зупинимося на нововведеннях.

У сезоні 2017/2018 дійсно багато нового: новий логотип, нова система змагань, зміни в правилах для молодших юнаків та дівчат, ведення статистики он-лайн вже на двох вікових категоріях. Навесні Тренерська рада ФБУ подала на розгляд Президії ФБУ низку пропозицій щодо змін у правилах застосовування системи захисту, заслонів та часу участі у грі гравців. Від цього сезону команди юнаків та дівчат 2005 та 2006 р.н. будуть грати своїми п’ятірками не по 5, а по 10 хвилин, тобто цілий період гри, а для команди 2004 року народження взагалі будуть грати за дорослими правилами, виключаючи можливість тільки зонного захисту. Адже категорія юнаків та дівчат 13-14 років – перехідна до дорослого баскетболу, і дозвіл використовувати елементи зонного пресингу та заслонів буде сприяти розвитку баскетбольного мислення та кращого розуміння гри. Найбільш революційних змін зазнала система проведення змагань у двох молодших вікових категоріях. З цього сезону змагання переходять на регіональний принцип проведення.

 

 

Як виникла ідея і для чого було зроблено регіональний етап у деяких вікових категоріях?

Президент ФБУ – Михайло Юрійович Бродський – людина прогресивна, яка невпинно рухається вперед і веде за собою український баскетбол. Якщо ми хочемо досягти успіхів у масштабах країни, то зміни також мають бути кардинальними. Регіональний принцип – це дуже логічна система змагань: якщо ти хочеш бути у числі топових команд – маєш бути кращим у своєму регіоні, крім того, важливою складовою є економія коштів і часу, адже діти будуть уникати довгих подорожей. Так за регіональним принципом грає Іспанія, значна кількість ігор чемпіонату відбувається у провінціях. Звісно, в Іспанії ця система вже розвинена, і на регіональному етапі грає дуже багато команд. Але, вони теж йшли до цього не один рік. Ми зараз робимо в цьому напрямку тільки перші кроки, тому не все першого сезону буде ідеально. Але не помиляється тільки той, хто нічого не робить.Україна – це велика за територією країна, з великою кількістю спортивних шкіл з  відділеннями баскетболу, і наша мета – вибудувати таку систему змагань, де згодом будуть приймати участь усі спортивні школи, де діти займаються баскетболом. Цього року змагання для команд 2005 та 2006 року народження поділено на три етапи: обласний – команди мають прийняти участь у чемпіонаті/першості області, міжрегіональний (ігри в регіонах) – де візьмуть участь по три перші команди від кожноїобласті, і аж потім – кращі 16 команд розіграють між собою у Дивізіоні А медалі Чемпіонату.

 

Розкажи детальніше про географічний поділ.

Ми використовуємо географічний поділ на 8 регіонів за територіальною ознакою: «СЛОБОЖАНЩИНА», «ДНІПРО», «ЧОРНЕ МОРЕ», «ЦЕНТР-1», «ЦЕНТР-2», «СТОЛИЧНИЙ» та «ЗАХІД-1» та «ЗАХІД-2». Кожний регіон включає в себе в середньому 3 суміжні між собою області України. Обласний етап змагань пройде до 15 листопада, в багатьох областях вже провели першість області, і, я думаю, за два тижні, ми опублікуємо на сайті всіх переможців та призерів цього етапу.

 

 

Як команди відреагували на новий формат у молодших вікових категоріях?

Людям властиво звикати до чогось певного, і зміни теж кожна людина сприймає по-різному. Дитячі баскетбольні тренери не виняток у цьому випадку. Система змагань ВЮБЛ, якою вона була останні сезони, також створювалась впродовж не одного року, і на це пішло багато сил і праці. Зараз настав час змін, і ми маємо разом з керівниками обласних, міських федерацій, тренерами команд ці зміни втілювати у життя. Так, дійсно, на сьогоднішній день рівень команд у одному регіоні може відрізнятися дуже сильно. Тому виникають певні нарікання з боку тренерів, що деякі ігри проходять з великою різницею у рахунку. Зараз це цілком природно, подивіться на ту ж Іспанію. Там існує правило на дитячих змаганнях, коли різниця у рахунку сягає 50 очок, рахунок більше не ведуть, але гра продовжується, і діти отримують ігрову практику,  більше задоволення від гри і менше розчарування. Про що це правило свідчить? По-перше,навіть у Іспанії, яка має одну з найкращих систем змагань, також є команди цілком різні за рівнем підготовки, а по-друге, мета дитячо-юнацьких змагань – перш за все навчити їх грі у баскетбол та оселити в їх серці на все життя любов до спорту, здорового способу життя.

 

У ліги тепер є своє лого, чи потрібне воно?

У будь-яких змагань є своє лого, їхня мета ідентифікація, впізнаваність турніру. У нас дуже великий турнір із сотнями команд із різних частин країни, у різних вікових категорій, ця кількість знову почала збільшуватися, тому те що у турніру буде свій маркер, це дуже корисно. Це сприятиме кращій ідентифікації, тому поява логотипу і логічна і потрібна.

 

ВЮБЛ наймасовіший баскетбольний турнір у нашій країні, розкажи, як змінилася чисельність команд у турнірі за останні 5 років, з огляди на усі події, які відбулися за цей час у нашій країні?

Звісно, у сезонах 2013/2014 та 2014/2015 ми втратили у своїх лавах значну кількість команд, що представляли Донецьку, Луганську області та Крим. Ти, звісно, пам’ятаєш, що в Донецькій області два клуби Суперліги – «ДОНЕЦЬК» та «АЗОВМАШ» утримували дитячі баскетбольні школи і мали значне представництво у кожній віковій категорії ВЮБЛ. Політична та економічна ситуація не могла не відбитись на загальній картині і кількості учасників. Час минає, і слава Богу, все поступово відновлюється завдяки клопіткій роботі на місцях і нашій діяльності. Цього року Донецька область вже представлена багатьма командами з Краматорська, Маріуполя, Мирнограда (колишнього Димитрова), Дружківки та Бахмута – і дівчати, і хлопці.

 

Чи виникали ситуації, коли команди відмовлялися їхати на тур у Донецьку або Луганську області, мотивуючи це питаннями безпеки дітей?

Ми тільки цьогоріч почали призначати тури у Донецькій області, вже один тур було зіграно у Маріуполі, будуть ще тури. Все пройшло спокійно, команди погоджуються на поїздки туди, так що в цьому плані проблем не існує.

 

Чи є у регіонах інтерес до ВЮБЛ?

Дуже багато залежить від активності місцевих клубів, тренерів і батьків. Якщо говорити про увагу ні рівні області, то можна відзначити Одеську обласну федерацію, яка на місцевому рівні популяризує дитячі колективи. Слід розуміти, що у деяких містечках і райцентрах дитяча баскетбольна команда є єдиною, яка виступає у всеукраїнських турнірах серед усіх ігрових видів спорту, хотілося б, щоб до таких колективів був більший інтерес, адже вони є справжніми візитівками свого краю.

 

Розкажи про участь українських команд у дитячій Євролізі, адже цього року там виступає кілька українських збірних, чи це ті самі діти, які грають і ВЮБЛ?

Так, звісно, у складі збірних виступають діти, що грають у ВЮБЛ. Є розширений склад збірних, і календар зборів та змагань, для якого ми в календарі ВЮБЛ робимо «вікна». Це чудово, що керівництво нашої Федерації знайшло можливості для виступу наших хлопців та дівчаток у дитячій Євролізі. Адже, це необхідно для успішної підготовки до Чемпіонатів Європи, що проходять влітку. Протягом сезону тренери мають змогу передивитися розширений склад збірних, випробувати кожного, як-то кажуть «у бою»,  контролювати прогрес гравців впродовж сезону. Ми сподіваємось, що цей досвід неодмінно дасть гарний результат нашим збірним влітку, і бажаємо їм успіхів!

Новини по темі
Конкурс тренерів: море позитиву у наставників і підопічних Конкурс тренерів: море позитиву у наставників і підопічних
На фінальному турі ВЮБЛ (дівчата-2004) тренери "відірвалися" на повну
ВЮБЛ (дівчата-2004): Київ - чемпіон! Фотогалерея ВЮБЛ (дівчата-2004): Київ - чемпіон! Фотогалерея
Фотогалерея церемонії нагородження чемпіона та призерів чемпіонату ВЮБЛ (дівчата-2004)
ВЮБЛ (дівчата-2004): збірна Києва чемпіон без сумніву ВЮБЛ (дівчата-2004): збірна Києва чемпіон без сумніву
У «золотому» матчі киянки обіграли суперниць 81:30
ВЮБЛ (дівчата-2004): претендентів на золото лишилося двоє ВЮБЛ (дівчата-2004): претендентів на золото лишилося двоє
Збірна Києва і ОСДЮСШОР Рівне виборюватимуть чемпіонський титул
ВЮБЛ(дівчата-2004): фінальний тур стартував ВЮБЛ(дівчата-2004): фінальний тур стартував
В Одесі стартував фінальний тур ВЮБЛ(дівчата-2004)
ВЮБЛ (дівчата-2004): анонс фінального туру ВЮБЛ (дівчата-2004): анонс фінального туру
чемпіонська розв'язка настане у заключний день фінального туру
ВЮБЛ (дівчата-2005): нестабільність у Дніпрі ВЮБЛ (дівчата-2005): нестабільність у Дніпрі
Господарки туру не скористалися перевагою рідних стін
У Києві стартував турнір пам’яті легендарної тренерки У Києві стартував турнір пам’яті легендарної тренерки
Представниці Києва і Дніпра вийшли до фіналу
ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б): на фініші другого етапу ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б): на фініші другого етапу
Завершено другий етап ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б) у Дивізіоні «Чорне море + центр»
ВЮБЛ (дівчата-2003): у Харкові господарки найсильніші ВЮБЛ (дівчата-2003): у Харкові господарки найсильніші
Збірна Харківської обл. виграла три матчі у домашньому турі
ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б): домашні перемоги черкащанок ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б): домашні перемоги черкащанок
"Венето" Черкаси двічі обігрує суперниць у домашньому турі ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б)
ВЮБЛ (дівчата-2005, дивізіон Б): Миколаїв вдома дотискає Верхній Рогачик ВЮБЛ (дівчата-2005, дивізіон Б): Миколаїв вдома дотискає Верхній Рогачик
Дівчата зі СДЮСШОР-4 обіграли Таврійську Зірку з перевагою в одне очко
ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б): третій тур регіонального етапу ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б): третій тур регіонального етапу
Команди з Краматорська та Мелітополя продемонструвапли зразок непоступливості
ВЮБЛ (юнаки-2006, дивізіон Б): запеклі баталії у Мелітополі та Харкові ВЮБЛ (юнаки-2006, дивізіон Б): запеклі баталії у Мелітополі та Харкові
У чемпіонаті ВЮБЛ (юнаки-2006, дивізіон Б) у розпалі другий етап
Дебютантки ВЮБЛ з Рубіжного: плани і мрії Дебютантки ВЮБЛ з Рубіжного: плани і мрії
Про команду з Луганщини розповідають її тренер і ключовий гравець
ВЮБЛ (дівчата-2004): другий етап розпочнуть у Києві ВЮБЛ (дівчата-2004): другий етап розпочнуть у Києві
Другого лютого у Києві розпочнеться другий етап чемпіонату ВЮБЛ (дівчата-2004)
ВЮБЛ (дівчата-2003): збірна Києва поза конкуренцією ВЮБЛ (дівчата-2003): збірна Києва поза конкуренцією
У Києві відбувся четвертий тур чемпіонату ВЮБЛ серед команд дівчат 2003 року народження
ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б): полтавський початок другого етапу ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б): полтавський початок другого етапу
У Полтаві матчі першого туру другого етапу провели команди з «Причорномор'я» і "Наддніпрянщини"
ВЮБЛ «Б» (дівчата-2006): в очікуванні полтавських баталій ВЮБЛ «Б» (дівчата-2006): в очікуванні полтавських баталій
У Полтаві другий етап чемпіонату ВЮБЛ "Б" (дівчата-2006) розпочнуть команди з Причорномор'я і Наддніпрянщини
ВЮБЛ (дівчата-2005, 2006): дніпрянки непереможні у Харкові ВЮБЛ (дівчата-2005, 2006): дніпрянки непереможні у Харкові
Hозпочався другий етап чемпіонату ВЮБЛ серед команд дівчат (2005-2006) у Дивізіоні «Дніпро-Слобожанщина»