Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Новини
Ірина Нагорна та Олександра Семенчук: перемогли в Угорщині і тепер граємо по-дорослому

Ірина Нагорна та Олександра Семенчук: перемогли в Угорщині і тепер граємо по-дорослому

Європейський юнацький спортивний фестиваль відбувся в угорському Капошварі. На ньому київська Багіра виступила двома командами і обидві вони виявилися переможницями. Про успішні виступи розповідають головний тренер Ірина Нагорна та лідер команди 2003-го року народження Олександра Семенчук. Несподівано бесіда з ними перейшла на тему виступів дорослих збірних

Ірина Нагорна:
-Футбол, Волейбол, гандбол і, звісно, баскетбол були представлені на цьому фестивалі. Серед дівчат були шість команд 2003-го року і шість команд 2005-го року. Отже, Багіра виступала у двох вікових категоріях. Нашими головними конкурентами у турнірі була ще одна команда з України – рівненське Сузір’я-ОСДЮСШОР. На попередній стадії ми програли рівненчанкам з різницею у три очки. Дуже гарна команда була з Естонії, вона є учасницею юнацької Євроліги. У цьому турнірі можна було підсилювати команди двома гравцями з категорії U-14. Естонія скористалася цим правом. Якщо у Євролізі ми їх обігруємо, то подивилися на цих дівчат, які явно доросліші, трохи перехвилювалися перед грою, але виграти з перевагою +14 вдалося. Подолали мандраж і здоровий глузд переміг. Ми вели дуже швидку гру, атакували, не встигали дати отямитися суперницям і не дали кидати здалеку. Рівненчанки поступилися їм саме через це. Цей турнір був для нас перехідним. Від міні-басккетболу ми перейшли до дорослого баскетболу. Тут вже можна було грати зоною. Проти нас теж грали зонним пресингом і у нас були нові подолання. Ми тільки почали ознайомлення з пікенролами і тут ми усе пробували на турнірі. Добре, що були і слабкі суперники - команди з Угорщини і Румунії. У нас чергувалися суперники: сильний – слабкий. Ми тренували свої дії на слабкій команді і на більш сильній реалізовували їх. Ми зіграли 6 матчів і зазнали лише однієї поразки у першому матчі з рівненчанками. У фіналі ми їх обіграли. Команда 2005 року народження, що її очолювала Лариса Єщенко, теж виграла. У фіналі проти них у складі господарок виставили дівчину 2004-го року народження. Вона типу Саші Семенчук. Її поставили грати за 2005 рік. Лариса Миколаївна попросила документи на цього гравця, і з’явився пункт у правилах, що один гравець може грати, старший на рік. Протестувати було пізно, вирішили грати. Ми передивлялися матч цієї команди з Естонією і бачили, що ця дівчина просто розриває їх. І Єва Адаменко у фіналі  48 очків набрала. У суперниць вже руки опускалися. Вона з усіх дистанцій влучала. Цим командам теж дозволили грати пікенроли і дівчата пробували. У нас є дуже перспективна центрова Катя Коваль, 2006 р.н., 186 см зросту. І ця зв’язка Єва і Катя вже почала працювати – такого центрового ні у кого немає і такого першого номера ні у кого немає. Цікава тенденція виходить. У фіналі з Рівним старша команда виграла з 5-очковою різницею. Це при тому, що у нас не поїхала Даяна Горбач, Олена Диби не було. І Настя Артюх у першій грі з Рівним пошкодження отримала. Попри ці втрати ми так виступили. Дуже добре, що у нас є такий сильний суперник, як Рівне. Там працює такий цікавий тренер, як Марина Максимчук. Вона дуже швидко усе всотує і команда у неї дуже гарна. Нам з ними складно.

- У цьому віці дівочий баскетбол розвивається.
- Дуже б хотілося, щоб дівоча збірна U-14 також зіграла з однолітками з якоїсь країни, бо ми не знаємо свого рівня. На рівні клубу ми таку можливість побачили і пересвідчилися, що нічого так стоїмо. А ось на рівні збірної ще ні.

Олександра Семенчук:
- Зіграла непогано, але працювати є над чим. Перехід від міні-баскетболу до дорослого баскетболу був дещо складним, але в цілому, думаю, у нашої команди вийшло перейти на пікенроли, на зонний захист. У першій грі з Сузір’ям-ОСДЮСШОР забракло фізичних кондицій. Але на другу гру з ними ми вже налаштувалися і показали гарний результат.

- Треба більше на пляжі лежати, відпочивати, сили відновлювати, а не бігати.
- (посміхається – ред.) Тренуватися більше треба.

- Нарешті після приїзду прийшов час канікул?
- Багато дівчат з нашої команди викликані у тренувальний табір збірної U-14. Там ми тренуватимемося і підвищуватимемо свій рівень.

- А сама слідкувала за матчами дорослої збірної на Євробаскеті у Чехії?
- Так. Зіграли непогано, усі боролися, але можна краще.

- Коли ти подорослішаєш, ти і покажеш, як можна краще грати.
- Неодмінно.

- Тобі ще можна так висловлюватися, бо більшість не наважується.

Ірина Нагорна знову бере слово:
- А просто дівчата з цього складу національної збірної знають Сашу змалечку (Ірина є мамою Олександри - ред.). Удоденко, Білоцерківська, Ольховик були на зборах, коли Саша народилася. Їй ще року не було, і ми вимушені були її взяти на збори цієї команди дівчат 1988-89 рр.н. Усі дівчата її нянчили. Одного разу вона навіть збори зірвала, коли загубилася на 19-му кілометрі (олімпійська база Святошин – ред.), пішла водички попити. У нас тренування – а Саші нема! Шукали її. Ось так. То ж усі дівчата, які зараз у збірній – вона з ними виросла, вони її знають.

- Тепер прямим текстом їй можна говорити, усе, що накипіло.
- Вона просто хотіла, щоб вони стали чемпіонками, переймалася, тому і така реакція. Дівчата молодці, дівчата – розумнички. Що змогли, те й зробили.

- Зробили більше ті, хто за збірну 3х3 грає.
- І Зарицька, і Філевич, і Завидна, і Моллова якийсь час були у нас у збірній. Зарицька взагалі у нас тренувалася багато років, ще в інтернаті з Ларисою Єщенко ми її тренували, 5 років. Кисельова (Моллова – ред.) теж у нас 5 років тренувалася. Ми не у міському інтернаті тоді працювали, а у республіканському. Коли ми з командою U-14 були на зборах у Буковелі одночасно зі збірної 3х3, вони усю команду U-14 запросили на шашлик. Розповідали усілякі історії цікаві. Дівчата з ними фотографувалися. Для нас це такий стимул був гарний, дівчата наживо бачили збірниць. Потім ми слідкували за їхніми виступами на чемпіонаті світу. І за Зарицьку, за Моллову, за усіх дуже раді.

- Зарицька вже і заміж днями вийшла.
- А вона з чоловіком на зборах була у Буковелі. Ми і з ним там познайомилися.

Запитання до Олександри Семенчук:

- То ж від збірної 3х3 враження більш позитивні?
- Вони і від збірної 5х5 дуже гарні. Але хотілося б більшого результату, першого місця. Видно, що у них є явний лідер Аліна Ягупова, інші теж добре грають, але Аліна виділялася. А у збірній 3х3 мені дуже сподобалося, як зіграла Аня Зарицька.

- Вона на твоїй позиції грає?
- Саша – польовий гравець (підключається до розмови Ірина Нагорна – ред.)

- А Зарицька що, не у полі грає?
- Зарицька ближче під кільцем грає, а Саша – польовий гравець. Молодці дівчата, ми дуже раді за них!

Новини по темі
Валерій Воробйов: за день збірну не збудуєш Валерій Воробйов: за день збірну не збудуєш
Головний тренер юнацької жіночої збірної України U-18 з баскетболу 3х3 Валерій Воробйов аналізує виступи команди на чемпіонаті Європи у Дебрецені
Жіноча збірна 3х3 поступилась Нідерландам на чемпіонаті Європи U-18 Жіноча збірна 3х3 поступилась Нідерландам на чемпіонаті Європи U-18
Підопічні Володимира Журжія програли і другий матч на континентальній першості з баскетболу 3х3.
Жіноча збірна України 3х3 U-18 стартує на Чемпіонаті Європи Жіноча збірна України 3х3 U-18 стартує на Чемпіонаті Європи
Вже сьогодні підопічні Валерія Воробйова розпочнуть змагатися на континентальній першості Старого Світу з баскетболу 3х3 серед вісімнадцятирічних.
Вероніка Космач: треба ставити планку щоразу вищу Вероніка Космач: треба ставити планку щоразу вищу
Найефективніший гравець чемпіонату Європи U-16 у складі жіночої збірної України Вероніка Космач розповіла про свої нові цілі і улюблений шкільний предмет
Валерій Жартун: сподіваюся, з чемпіонату Європи повернулися вже інші дівчата Валерій Жартун: сподіваюся, з чемпіонату Європи повернулися вже інші дівчата
Головний тренер жіночої збірної України U-16 Валерій Жартун підбив підсумки виступу своїх підопічних на чемпіонаті Європи
Христина Філевич: добре мати гарний кістяк, але добре і коли молодь підпирає Христина Філевич: добре мати гарний кістяк, але добре і коли молодь підпирає
Новоспечена чемпіонка України з баскетболу 3х3 Христина Філевич підсумовує особливий сезон
Валерій Жартун: хочеться щоб дівчата повірили в себе Валерій Жартун: хочеться щоб дівчата повірили в себе
Сьогодні о 19:45 в жіночої збірної України U-16 буде справжній екзамен на фізичну та моральну стійкість. Українські дівчата будуть грати за останню путівку до дивізіону "А" проти команди Греції.
Україна U-16 зіграє з Грецією за бронзу Євробаскету Україна U-16 зіграє з Грецією за бронзу Євробаскету
Визначився суперник жіночої збірної України U-16 в матчі за останню вакантну путівку до дивізіону “А”. 
 Жіноча збірна України U-16 зіграє за бронзу Євробаскету Жіноча збірна України U-16 зіграє за бронзу Євробаскету
Підопічні Валерія Жартуна відіграли матч 1/2 фіналу Чемпіонату Європи в Македонії. Програвши підбирання та зробивши 20 втрат наші дівчата не змогли зачепитися за вихід до фіналу турніру.
Жіноча збірна України U-16: за крок від підвищення у класі Жіноча збірна України U-16: за крок від підвищення у класі
Вже завтра підопічні Валерія Жартуна поборються за вихід до фіналу Євробаскету у Македонії та одночасно за путівку до дивізіону “А”.
Жіноча збірна України U-16 зіграє у півфіналі Євробаскету-2017 Жіноча збірна України U-16 зіграє у півфіналі Євробаскету-2017
Чудовий подарунок вболівальникам зробили українські дівчата в Македонії до Дня Незалежності України! Програвши стартові чверті, українки зібралися та дали бій суперницям в другій половині матчу і відстояли перемогу на останніх секундах гри.
Вероніка Космач серед найрезультативніших на Євробаскеті Вероніка Космач серед найрезультативніших на Євробаскеті
Українка Вероніка Космач стала другою за результативністю на чемпіонаті Європи за підсумками групового етапу.
Валерій Жартун: дівчата повірили у себе, у свій колектив Валерій Жартун: дівчата повірили у себе, у свій колектив
Головний тренер жіночої збірної України U-16 Валерій Жартун заявив, що перемога над Ірландією може сприяти успіху у чвертьфіналі
Став відомий суперник жіночої збірної України U-16 на чемпіонаті Європи Став відомий суперник жіночої збірної України U-16 на чемпіонаті Європи
Підопічні Валерія Жартуна отримали суперника у 1/4 фіналу Євробаскету в Македонії.
Збірна України U-16: до зустрічі у чвертьфіналі! Збірна України U-16: до зустрічі у чвертьфіналі!
Збірна України U-16 натхненно переграла Ірландію 68:46 і пробилася до чвертьфіналу Чемпіонату Європи
Таїсія Удоденко: сподіваюся, зміни у збірній України відбулися на краще Таїсія Удоденко: сподіваюся, зміни у збірній України відбулися на краще
Гравець національної жіночої збірної України Таїсія Удоденко - про зміни, що відбулися у команді з приходом нового головного тренера Кирила Большакова
Таїсія Удоденко продовжить кар’єру в Італії Таїсія Удоденко продовжить кар’єру в Італії
Найближчийсезон гравець національної жіночої збірної України Таїсія Удоденко проведе на Апенінах
Україна – Ірландія: онлайн відеотрансляція чемпіонату Європи
Відео 09.08.2017
Україна – Ірландія: онлайн відеотрансляція чемпіонату Європи
Жіноча юніорська збірна України грає заключний матч групового етапу
Сергій Петренко: домовилися з дівчатами грати тільки на перемогу Сергій Петренко: домовилися з дівчатами грати тільки на перемогу
Головний тренер жіночої збірної України U-18 Сергій Петренко прокоментував виступи у перших матчах чемпіонату Європи у Дубліні