У півфіналі чемпіонату Європи чоловіча збірна України U-16 поступилася Росії

У півфіналі чемпіонату Європи чоловіча збірна України U-16 поступилася Росії 55:69.

На 21-й секунді матчу з росіянами Віталій Шорсткий набрав перші очки для українців, одразу ж за ним відзначився Скіра, а трохи згодом – Клевзуник. 6:0 на старті – заявка на успіх. Не можна сказати, що росіяни не володіли м’ячем. За рахунку 2:8 вони взяли таймаут, але одразу ж після цього Грицак поклав три очковий - 11:2. А після кидка Клевзуника у наступній атаці перевага підопічних Андрія Харчинського перетнула межу у 10 очок. Росіяни не стояли, теж закидали, але розрив збільшувався. Втім, на останній хвилині суперник двічі пробив штрафні. І Шевчук, і Бердніков виявилися влучними, тож перевага українців після першої чверті зафіксувалася на позначці "+9" - 23:14.

На початку другої 10-тихвилинки росіяни активізувалися, продемонструвавши – до півфіналу випадкові команди не доходять. З урахуванням влучних штрафних наприкінці першої верті вони здійснили ривок 12:2. Тобто, був момент, коли переваги українців зменшилася до "+4". Не давав спокою синьо-жовтим гравець з характерним українським прізвищем Шевчук. За чотири хвилини до кінця першої половини він скоротив відставання до небезпечних "-2" - 30:32, а потім Бердніков взагалі підібрався на відстань одного очка, а Шашков її ліквідував 37:37. За півтори хвилини до завершення чверті Єршов вивів свою команду вперед, а Шевчук її зміцнив - 43:37. Перерва.

Шість очок відставання – привід для корегування гри, чи хоча б чоловічої розмови у роздягальні. Втім, на початку третьої десятихвилинки Росія продовжила набирати очки. Після триочкового кидка Шевчука на екваторі чверті перевага північних сусідів зросла до 13 очок. І тепер вже вони тримали на цій відстані українців.

У заключній чверті час спливав швидше, ніж зазвичай. Так завжди здається тому, хто поступається. Кардинальних змін у грі не відбувалося. Українці раз-пораз марнували свої шанси під час кидків з-за дуги.Менш ніж за три хвилини до кінця матчу Андрій Харчинський взяв тайм-аут. Втім, останнє слово залишилося за росіянами. Алакін три очковим встановив остаточний результат матчу – 69:55 на користь збірної Росії.

Найрезультативнішим гравцем матчу став Шевчук – 21 очко, у його партнера Бердникова 15 підбирань. Українці у цьому компоненті значно поступилися суперникам 25:47.

У матчі за бронзу підопічні Андрія Харчинського у суботу, 20 серпня, зіграють зі збірною Словенії, яка поступилася Ізраїлю 71:83. Початок матчу о 18:15. Лише виграш у ньому дасть українцям можливість повернутися у дивізіон А.

Чемпіонат Європи U-16

Чоловіки. Дивізіон В

м. Софія, Болгарія, "Універсіада Холл"

Росія – Україна 69:55 (14:23, 29:14, 15:8, 11:10)

Статистика

ТАСКОМБАНК став офіційним спонсором молодіжних збірних України
Протягом цього літа відразу шість молодіжних збірних України візьмуть участь у чемпіонатах Європи своїх вікових категорій
Україна, Естонія, Латвія, Литва та Польща зробили заяву щодо недопущення російських та білоруських спортсменів до міжнародних змагань
Кожного дня російські військові продовжують атакувати цивільну інфраструктуру України, у тому числі спортивні споруди
Визначено суперників збірних України на молодіжних Євробаскетах-2023
Всі молодіжні збірні України виступлять в Дивізіонах В
ФБУ звернулася до федерації баскетболу Тайваню
У офіційному листі йдеться про так звану збірну вільних агентів, яка могла зіграти на турнірі у Тайвані
Айнарс Багатскіс: Те, через що пройшли українці, має стати фундаментом спортивної агресії у матчах збірної
Головний тренер чоловічої збірної України розповів про підготовку до матчів з Грузією та Іспанією
Збірні України отримали суперників у кваліфікації чемпіонату Європи 3х3
Чоловіча та жіноча збірні України 3х3 виборюватимуть 3-4 червня путівки на ЄвроБаскет