Українці за кордоном: Пустовий переміг Реал, Липовий програв Олімпіакосу

Центровий збірної України Артем Пустовий провів результативний матч 25 туру чемпіонату Іспанії, в якому його Обрадойро сенсаційно переміг чинного чемпіона країни мадридський Реал - 90:83.

Українець вийшов у старті і відіграв 27 хвилин, за які встиг набрати 14 очок (7/8 двоочкових), зробити 4 підбирання, 1 передачу, 1 перехоплення та 1 блок-шот, закінчивши матч з рейтингом ефективності 14 балів.

Завдяки цій перемозі Обрадойро Пустового піднявся з передостанньої сходинки турнірної таблиці Ліги ACB, розташувавшись на 15 місці з 7 перемогами в 23 матчах.

Український свінгмен французького Монако Сергій Гладир допоміг своїй команді здобути перемогу в домашньому матчі 23 туру чемпіонату Франції. Команда українця перемогла Шалон з рахунком 81:72, а наш легіонер за 25 хвилин на паркеті відзначився 6 очками (2/6 триочкових), 3 підбираннями та 2 передачами. Монако закріпився на першому місці в турнірній таблиці з 20 перемогами у 23 матчах.

Капітан збірної України Кирило Фесенко допоміг своєму Авелліно здобути домашню перемогу в матчі проти Динамо Сассарі, з яким в чвертьфіналі Ліги чемпіонів зіграє Монако Сергія Гладиря. Команда нашого бігмена перемогла з рахунком 77:65, а Фесенко відіграв 29 хвилин, набрав 9 очок (4/9 двоочкових, 1/5 штрафних), зібрав 10 підбирань (4 в атаці), зробив 1 блок-шот і 1 передачу при 5 фолах. Після цього матчу Авелліно піднявся на друге місце в таблиці Серії А з 15 перемогами і 7 поразками.

Результативний матч проти чемпіона Греції провів український свінгмен Трікали Олександр Липовий. Команда українця поступилася Олімпіакосу на виїзді з рахунком 61:79, а Липовий, вийшовши в старті, відіграв 20 хвилин, набрав 13 очок (5/10 двоочкових, 1/4 триочкових, 0/1 штрафних), зібрав 7 підбирань (2 в атаці), 1 передачу та 1 перехоплення при 2 фолах і 2 втратах. Після цієї поразки Трікала опустилася на 10 місце, маючи 8 перемог у 22 матчах.

Скромний матч за Лукойл Академік провів український форвард Максим Корнієнко. Команда нашого бігмена на виїзді впевнено перемогла Левскі (90:71), а Корнієнко за 16 хвилин з лавки набрав 5 очок (1/2 двоочкових, 1/2 триочкових), зробив 6 підбирань і 1 передачу. Лукойл Академік продовжує лідирувати у чемпіонаті Болгарії з 17 перемогами в 20 матчах "регулярки".

Український бігмен еcтонського Тарту Макс Конате вийшов у стартовій п'ятірці матчу національної першості проти клубу ТТУ, який його команда виграла з рахунком 94:72. За 22 хвилини на паркеті українець відзначився 16 очками (7/11 двоочкових, 0/1 триочкових, 2/5 штрафних), 14 підбираннями (4 в атаці), 1 передачею та 1 перехопленням при 2 втратах. Тарту Рок впевнено лідирує в чемпіонаті Естонії з 20 перемогами у 22 матчах.

Традиційно результативний матч у складі польського Турова провів український форвард Денис Яковлєв, який набрав 15 очок у домашньому матчі з Ассеко Гдиня (100:79). Українець реалізував 2/3 двоочкових, 3/8 триочкових і 2/2 штрафних, підібрав 3 м'ячі (1 в атаці), зробив 5 передач і 1 перехоплення при 3 фолах і 1 втратах.

Бігмен Роса Радом Ігор Зайцев не врятував свою команду від домашньої поразки в матчі з Енергія Чарни (67:68). За 10 хвилин на паркеті українець не відзначився набраними очками (0/3 двоочкових, 0/4 триочкових), зробив 4 підбирання (2 в атаці) і 1 перехоплення.

Скромний матч за Торунь провів ще один український бігмен Максим Сандул. Команда українця вдома перемогла Кросно з рахунком 78:74, центровий за 8 хвилин на паркеті жодного разу не атакував кільце суперника, зробивши 3 втрати і отримавши 2 фоли.

За підсумками туру чемпіонату Польщі Торунь йде на 4-му місці з 17 перемогами, Роса Радом займає 5 сходинку з 14 перемогами у 24 матчах, а Туров йде 6-м с 14 перемогами у 25 поєдинках.

ТАСКОМБАНК став офіційним спонсором молодіжних збірних України
Протягом цього літа відразу шість молодіжних збірних України візьмуть участь у чемпіонатах Європи своїх вікових категорій
Україна, Естонія, Латвія, Литва та Польща зробили заяву щодо недопущення російських та білоруських спортсменів до міжнародних змагань
Кожного дня російські військові продовжують атакувати цивільну інфраструктуру України, у тому числі спортивні споруди
Визначено суперників збірних України на молодіжних Євробаскетах-2023
Всі молодіжні збірні України виступлять в Дивізіонах В
ФБУ звернулася до федерації баскетболу Тайваню
У офіційному листі йдеться про так звану збірну вільних агентів, яка могла зіграти на турнірі у Тайвані
Айнарс Багатскіс: Те, через що пройшли українці, має стати фундаментом спортивної агресії у матчах збірної
Головний тренер чоловічої збірної України розповів про підготовку до матчів з Грузією та Іспанією
Збірні України отримали суперників у кваліфікації чемпіонату Європи 3х3
Чоловіча та жіноча збірні України 3х3 виборюватимуть 3-4 червня путівки на ЄвроБаскет