Вони стосуються різних аспектів гри, уже почали діяти в Україні і були рекомендовані до врахування уже під час ЄвроБаскету 2017. Зміни у правилах стосуються багатьох найрізноманітніших аспектів гри, давайте деякі з них розглянемо більш детально.
4.3 Ігрова форма
- Номери на майках гравців мають бути чітко видимі як спереду так і з заду, вони мають бути кольору контрастного до домінуючого кольору форми.
- Шкарпетки гравця мають бути чітко видимими.
4.4 Інше спорядження
- Компресійні рукави і панчохи, гомілкостопники і тейпи для рук, ніг і плечей мають бути чорного, білого або домінуючого кольору форми. Усі гравці однієї команди у разі використання компресійного одягу обов’язково мають бути вдягнені у компресійний одяг одного кольору, те ж стосується тейпів для гравців однієї команди.
- Головні убори у гравців однієї команди також мають бути одного кольору, це може бути білий, чорний або домінуючий колір форми. Головний убір має бути безпечним, не має прикривати частини обличчя гравця.
- Ширина напульсників не має перевищувати 10 сантиметрів. Вони також мають бути однакового кольору для гравців усіє команди (білий, чорний або домінуючий колір форми).
- Кросівки можуть бути будь-якої кольорової гами, але лівий і правий кросівок мають складати пару (бути одного кольору). Заборонені блимаючи світло, рефлекторні матеріали, будь-які прикраси на взутті.
7.1 Тренери: обов’язки та права
Не пізніше ніж за 40 хвилин до часу початку матчу кожен тренер або його представник має передати секретарю список з прізвищами і відповідними номерами членів команди, з прізвищем капітана і помічника тренера. Усі члени команди, чиї прізвища є у протоколі можуть взяти участь у грі, навіть якщо вони з’являться у ігровій залі після початку гру.
25.2 Зайві кроки з м’ячем (Пробіжка)
Гравець, який ловить м’яч у процесі або по завершенні ведення може зробити 2 кроки для того, щоб зупинитися, віддати передачу або виконати кидок:
- Отримавши м’яча гравець має випустити його з рук (руки) для того аби почати ведення перед тим, як зробити другий крок.
- Якщо у гравця, який зупиняється на першому кроці обидві ноги знаходяться на підлозі або обидві ноги торкнулися підлоги одночасно, то гравець може виконувати повороти використовуючи будь-яку ногу у якості опорної. Якщо після цього гравець вистрибує з двох ніг, то жодна з них не може торкнутися підлоги перед тим як м’яч буде випущено з рук.
- Гравець не має торкатися підлоги послідовно однією і тією ж ногою - це пробіжка.
36.3.3 Технічний фол
Гравець має бути дискваліфікованим на частину гри, яка лишається до завершення, якщо його покарано двома технічними фолами або двома неспортивними фолами, або одним технічним та одним неспортивним фолом.
У наступному прикладі безапеляційний дискваліфікуючий фол, дію необхідно було оцінити, як кричущий випадок порушення без контакту.
37. Неспортивний фол: має 5 критеріїв
- не має можливості зіграти у м'яч
- надмірно жорсткий контакт
- зірвання швидкого прогресивного прориву (новий критерій)
- контак з-боку/з-заду, коли між нападником та кільцем немає захисника
- останні дві хвилини (фол зафіксований протягом останніх двох хвилин четвертої чверті, або додаткового періоду)
У наступному випадку, ще один приклад неспортивного фолу, випадкова гра ліктем у обличчя. Був контакт але ненавмисний.
Ще кілька випадків коли гра у обличчя мала навмисний характер, у таких випадках одразу дається дисквалівфікуючий фол.
Нововеденням є критерій №3, ігровий момент, коли захисник намається зірвати прогресивний швидкий прорив суперника без можливості зіграти у м'яч та намагання захиститися має каратися виключно неспортивним фолом.
За цим посиланням ви зможете завантажити нові правила 2017, Англійська версія - http://www.fiba.basketball/documents
Повна українська версія у стадії розробки.