З ким йдемо на Францію: як виступають українські збірниці цього сезону

Минулого тижня головний тренер жіночої збірної України Срджан Радулович оголосив розширений склад команди на стартові матчі кваліфікації Євробаскету-2023.

До нього увійшли 15 баскетболісток із дев'яти клубів, у тому числі три легіонерки. В остаточну заявку потраплять 12 баскетболісток, які й вийдуть на майданчик проти топового суперника – збірної Франції та проти Фінляндії.

Квитки на домашній матч збірної України вже в продажу.

Підготовку до матчів команда Срджана Радуловича розпочне 7 листопада, а поки що пропонуємо подивитися з якими показниками цього сезону виступають збірниці.

Аліна Ягупова (Фенербахче, Туреччина)

Лідер нашої збірної Аліна Ягупова влітку підписала трирічний контракт із Фенербахче, у складі якого два останні сезони ставала МВП Євроліги. Цього сезону Аліна встигла відіграти вже у п'яти матчах, у тому числі у трьох у Євролізі.

Там у Фенербахче справи поки що не дуже ладнаються – дві поразки у трьох матчах, але єдина перемога була здобула над принциповим суперником Галатасараєм. За підсумками тієї гри Аліна була визнана МВП тижня у Євролізі. У Євролізі вона в середньому проводить на майданчику 37,3 хвилин, набираючи 17,0 очок, роблячи 5,0 підбирань та 6,3 передач. Реалізація двоочкових – 29,6%, триочкових – 32,3%.

У чемпіонаті Туреччини у Фенербахче справи кращі – дві перемоги у двох матчах. У середньому Ягупова проводить там на майданчику 29,5 хвилин, набираючи 23 очки (65% двоочкових, 20% триочкових), роблячи 4,5 підбирання та 6,0 передач.

Міріам Уро-Ніле (Ньон, Швейцарія)

З цього сезону Уро-Ніле грає у Швейцарії за Ньон, який виграв обидва свої стартові матчі чемпіонату. Міріам у середньому проводить на майданчику 32,5 хвилин, набираючи 17 очок (92,3% двоочкових, 50% триочкових), роблячи 10,0 підбирань та 1,5 передачі в середньому за гру.

Анастасія Ковтун (УСК Прага)

Молода 18-річна Ковтун поки мало грає за чешську Прагу, не дебютувавши за команду у Євролізі. В чемпіонаті Чехії вона приняла участь у трьох матчах, в середньому граючи 10:23 хвилини, набираючи 1,6 очки та роблячи 0,6 підбирання.

Прометей

У складі чемпіона та лідера української Суперліги Прометея виступають одразу п'ять гравців, які потрапили до розширеного списку національної збірної.

Захисник Уляна Дацько зіграла 8 матчів у чемпіонаті України, в середньому набираючи 11,5 очок, роблячи 4,0 підбирання та 1,3 передачі за матч. У Єврокубку Дацько зіграла у двох матчах, у середньому граючи 24,5 хвилин, набираючи 5,0 очок (0% двоочкових, 27,3% триочкових), роблячи 2,5 підбирання та 2,5 передачі за гру.

Захисник Юлія Мусієнко набирає в середньому 6,1 очок, робить 2,5 підбирання та 1,8 передачі за гру. У Єврокубку Юлія грає в середньому 6 хвилин, набираючи 4,0 очок і віддаючи 1 передачу.

Захисник Ольга Дубровіна за 8 ігор у Суперлізі в середньому набирає 7,8 очок, роблячи 3,4 підбирання та 8,9 передач за матч. За середнім показником передач Дубровіна займає перше місце в Суперлізі на даний момент. У Єврокубку Ольга в середньому набирає 24 очки (80% двоочкових, 87,5% триочкових), роблячи 4,0 підбирання та 9 передач, проводячи 28,5 хвилини на майданчику.

Форвард Тетяна Юркевічюс в Суперлізі набирає 10,8 очок у середньому за матч, роблячи 11,0 підбирань та 1,5 передачі. В Єврокубку Юркевічус грає в середньому 27,5 хвилин, набираючи 6,5 очок, 11,5 підбирань та 1,5 передачі.

Форвард Вероніка Любінець за 8 матчів у Суперлізі в середньому набирає 9,8 очок, робить 4,9 підбирання та 1,1 передачу. В Єврокубку у неї 7 очок, 5 підбирань та 1,5 передачі в середньому за 22,5 хвилин на майданчику.

Інші команди

Якщо Прометей виграв усі матчі чемпіонату України цього сезону, то Будівельник двічі програв якраз Прометею. Лідер команди Ганна Рульова в середньому набирає 16,6 очок за гру, робить 8,9 підбирань і 3,4 передачі, перебуваючи в топ-15 Суперліги за всіма показниками та на п'ятому місці за ефективністю з рейтингом 22,4.

Захисник Будівельника Владислава Волошина у 8 зіграних матчах у Суперлізі набирає в середньому 2,9 очок, робить 1,5 підбирання та 1,9 передач.

Дар'я Дубнюк із Київ-Баскетом також виграла 6 із 8 матчів Суперліги, але вони з Прометеєм ще не грали. Дар'я в середньому набирає 5,6 очок, робить 0,5 підбирання та 2,4 передачі за гру.

Форвард Крістіна Філевич (Франківськ-Прикарпаття) входить до топ-10 найрезультативніших гравців Суперліги, набираючи 16,8 очок за матч у середньому, роблячи 6,0 підбирань та 3,0 передачі. Вона провела 6 ігор.

Лідер Рівного захисник Вікторія Шматова в середньому за 8 матчів набирає 15,8 очок, робить 3,1 підбирання та 2,6 передачі. Її одноклубниця центрова Тетяна Гаврильчик набирає 12,6 очок, входить до топ-10 за підбиранням з показником 8,9, а також робить 2 передачі в середньому за поєдинок.

Нарешті, форвард Інтерхіму Олеся Малашенко набирає 23,6 очки за гру, будучи другою за результативністю у Суперлізі. Крім того, вона робить 9,5 підбирань за матч (5-й результат у Суперлізі), віддає 5,3 передачі (4-й результат у Суперлізі), що дозволяє їй очолювати рейтинг ефективності гравців жіночої Суперліги (27,3).

Саме цих дівчат було обрано тренерським штабом збірної України для підготовки до найближчих матчів.

Нагадаємо, за підсумками жеребкування Україна потрапила до групи B, де зіграє проти збірних Франції, Фінляндії та Литви. Перша гра – із француженками вдома вже 11 листопада. Вона пройде у столичному Палаці Спорту та розпочнеться о 19:00. Квитки на гру можна придбати тут.

Національні збірні України зіграють наступні домашні матчі в Ризі
Жіноча та чоловіча команди в листопаді візьмуть участь у чергових вікнах відбору на Євробаскет-2025
Жіноча збірна України зіграє в Ризі домашній матч відбору на Євробаскет-2025 проти Сербії