Федерація баскетболу України публікує регламентні документи наступного, 28-го чемпіонату України серед чоловічих та жіночих команд: Регламенти та Правила проведення чемпіонату сезону 2018/2019 (жінки та чоловіки), Суперкубку України (чоловіки), Кубку України 2019 (жінки та чоловіки), «Положення про статус баскетболіста, порядок підписання контрактів, переходів гравців з одного клубу/команди до іншого». З повними документами можете ознайомитися нижче.
Положення про статус баскетболіста України, порядок підписання контрактів, переходів гравців
Регламент про змагання на Кубок України з баскетболу серед жіночих команд сезону 2018/2019 рр.
Регламент про змагання на Кубок України з баскетболу серед чоловічих команд сезону 2018/2019 рр.
Положення про Суперкубок України з баскетболу серед чоловічих команд
Про деякі іновації у регламентних документах наступного сезону ми поговорили із заступником Генерального секретаря ФБУ – Ларисою Шабановою.
Які головні нововведення чекають українські клуби та гравців у сезоні 2018/2019?
Однією з них є Суперкубок України. Він стартуватиме за тиждень до початку сезону чемпіон України «Черкаські Мавпи» і володар Кубку України «Дніпро» в двох матчах (на своєму майданчику та в гостях) за кубковою системою (дві гри як одна) визначать господаря Суперкубку України-2018.
Відзначу, що у новому сезоні і чоловічі, і жіночі команди будуть змагатися за єдиною системою.
Суперліга – за коловою системою в чотири кола з роз’їздами плюс плей-оф за призові місця.
Вища ліга – в двох групах за коловою системою в чотири кола з роз’їздами плюс стикові ігри з командами іншої групи, що посіли такі ж місця (1-4, 5-8) плюс плей-оф за призові місця.
Перша ліга – в чотирьох групах за коловою системою в чотири кола з роз’їздами плюс команди, що посіли в групах 1-4 місця, зіграють в два кола за туровою системою в чотирьох четвірках плюс для переможців четвірок плей-оф за призові місця.
Відзначу, що наступного сезону ФБУ посилює контроль за виконанням Правил щодо екіпірування гравців. Гравця можуть не допустити до участі в грі, якщо на майці не буде написано українською мовою назва команди або міста (на майці спереду) та прізвище гравця (на майці ззаду), або якщо у команди не буде запасної ігрової форми у випадку забруднення майки, шортів під час розминки, гри ( напр., забруднено в наслідок кровотечі). Суддя має право попросити замінити гравця, якщо за вимогою судді ігрову форму не замінили.
Є нововведення щодо молодих гравців у Вищій та Першій лізі. Відтепер у заявці має бути не менше двох гравців 2001-го року народження.
Це зроблено з метою надати більше ігрової практики молодим гравцям, ми розширюємо рамки вікових обмежень.
В технічній заявці на кожну гру Чемпіонату та Кубку України серед команд Дивізіону «Б» (Вищої ліги) та Дивізіону «В» (Першої ліги) дійсно обов’язково повинно бути не менш ніж два гравця 2001 р.н. та молодше (2002, 2003, для жіночих команд можливо 2004 рр.н.). При відсутності гравця 2001 р.н. та молодше заміна на гравця старшого року народження не дозволяється. Крім того, дозволяється включати не більш двох гравців, яким на момент ма 37-років (1981 р.н.) і старше.
Ще однією з позитивних тенденцій для дитячих тренерів є підняття бонусів за першу реєстрацію вихованця у Суперлізі та Вищій лізі. Дійсно на сьогодні тренер може отримати 40 тисяч гривень за одного гравця?
Так, сума компенсаційних виплат за підготовку гравця віком до 21-року при його реєстрації у команді Суперліги та Вищої ліги суттєво збільшилась. Тренер ДЮСШ (або декілька тренерів одного гравця) отримає 20 000 гривень, якщо його гравець буде вперше зареєстрований в клубі Вищої ліги (чоловіки) або Суперліги (жінки). Після першої реєстрація в клубі Суперліги (чоловіки) - сума зросте до 40 000 гривень.
Читайте: Черкаські Мавпи та Дніпро розіграють перший в історії Суперкубок України
На останньому зібранні представників клубів Суперліги президент ФБУ – Михайло Бродський озвучив, що кожен з клубів отримає систему відеоповторів для суддів.
Це революційне рішення, ФБУ забезпечить клуби Суперліги системами відеоповторів, що надасть можливість старшому судді матчу прийняти вірне рішення в складних ситуаціях під час гри. Подібна система уже працювала на вирішальних серіях Суперліги Парі-Матч і допомогла арбітрам прийняти правильне рішення у фінальній серії та серії за бронзові нагороди. Також система відеоповторів для ссуддів дасть можливість клубам, де вона використовується, відмовитися від послуг комісарів.