Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
У Львові має бути команда Суперліги – президент обласної федерації

У Львові має бути команда Суперліги – президент обласної федерації

Президент Федерації баскетболу Львівської області Зиновій Курса розповів у інтерв’ю Гал-інфо про перший рік на посаді, про те, чого вдалося досягти на даному етапі, проблеми та плани на майбутнє.

- Зиновію Івановичу, минув рік з моменту Вашого призначення на посаду президента ФБЛ. Чи вдалося Вам втілити в реальність те, що задумували?
- За цей рік в нашому баскетбольному господарстві було зроблено чимало роботи. Приємно те, що вдалося, як мінімум, зрушити більшість речей з мертвої точки. Сповна запрацювали наші комітети з дитячого-юнацького, жіночого та ветеранського баскетболу. Останнім часом також активізувалась робота в напрямку створення змагань для людей з обмеженими можливостями. Люди, які, на жаль, прикуті до візків, відтепер також мають можливість займатись баскетболом.

- Скільки у Львові зараз функціонує дорослих ліг?
- У нас є аматорська ліга Львова, за яку відповідає Михайло Курса. Цьогоріч у цьому дивізіону беруть участь 8 команд. Окрім того, є також Бізнес-ліга, де цього сезону уже беруть участь 11 команд (минулого року було 9 команд) і якою опікується Андрій Калічак. Популяризуємо також студентський баскетбол, за який відповідає Ярослав Зубрицький. Під нашою егідою відбуваються обласні змагання серед вищих навчальних закладів. Досить популярним зараз у нас став також такий олімпійський вид баскетболу 3х3.

- А як наразі виглядає стан справ з дитячо-юнацьким баскетболом?
- Для дітей проводимо досить широкий спектр змагань. Запрацювала шкільна баскетбольна ліга, де грають команди двох вікових категорій: 2003-2004 років народження  – 9 команд і 2005-2006 років народження – 8 команд. Окрему подяку хочеться висловити Степану Матулі, який узяв на себе великий об’єм роботи.  Шкільна ліга у нас відкрита, адже беруть участь у змаганнях також команди з Трускавця, Дрогобича тощо. Турнір проводиться в два кола, за схемою «осінь-весна». Також у нас є чемпіонати області, де у шести вікових категоріях грають і хлопчики, і дівчатка. За минулий рік наші дитячо-юнацькі колективи взяли участь у 12-ти міжнародних турнірах. Були виїзди до Словаччини, Угорщини, Польщі. Відбувались і у Львові міжнародні змагання. Вершина для дитячо-юнацьких команд України – участь у Всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі. Минулого сезону у нас дві команди брали участь в тій лізі, а з цього сезону вже 5 команд представляли Львівщину, три з яких – юнацькі, а також дві дівочі. До слова, минулий рік став прем’єрним для наших дівочих команд у Всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі. Щодо дитячого баскетболу загалом, то в Україні задніх точно не пасемо.
 

- З якими проблемами найбільше стикалися у становленні дитячо-юнацького баскетболу цьогоріч?
- Проблеми, на жаль, залишились сталими. Найголовніше питання – відсутність кадрового потенціалу. Немає достатньої кількості кваліфікованих фахівців, які б розвивали дитячо-юнацький баскетбол в області. Пошуком кваліфікованих спеціалістів будемо займатись у поті чола. І, звісно ж, нічого нового не скажу, якщо зазначу, що проблема з фінансами постає чи не найбільш гостро. Немає фінансування, відповідно, – немає результату. Наведу приклад: нещодавно не поїхали з командою юнаків 2002 року народження до Кривого Рогу на матч Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги, бо коштів бракувало. Отак і живемо або радше виживаємо.

- Чому у Львові немає команди рівня Суперліги?
- Причини ті ж таки, що заважають розвиватись дитячо-юнацькому баскетболу. На жаль, ніяк не можемо знайти гідного спонсора. У такому місті як Львів, безперечно, має бути команда Суперліги.  Тут усе просто: будуть гроші – буде команда. Так всюди. Добре, що хоч маємо три команди майстрів. У Вищій лізі України виступає «Львівська Політехніка», а в Першій лізі також беруть участь львівські команди «Віта-Агро» та «Львів-УАД». Втім, з таким бюджетом, який зараз є в цих команд, в Суперлізі, на жаль, їм робити нічого.

- А що скажете про жіночий баскетбол?
- Разом з жіночими командами беремо участь в різноманітних універсіадах, змаганнях 3х3. Відрадно, що тримаються «на плаву» та стабільно виступають наші команди «ЛДУФК-СКІФ» та «Львівська Політехніка» у Вищій лізі України серед жінок. До Суперліги нашим жіночим колективам наразі далеко, оскільки суттєво відрізняється і рівень самих гравців, і бюджет команди на сезон.

- Чи розвивається ветеранський баскетбол на Львівщині?
- Ще на початку інтерв’ю забув зазначити, що в нас досить активно почав працювати комітет саме з ветеранського баскетболу. Зокрема, на щастя, додає приємної роботи наша команда «65+» (Сміється). Вони їздили на змагання в Італію, Словаччину, а незабаром вирушатимуть до Вільнюса, де 16-18 лютого відбудеться ветеранський турнір присвячений литовському баскетболу. У планах також створити команду «45+» та «55+». Дуже приємно, що наші ветерани надають хороший приклад молодшим поколінням, наочно демонструючи здоровий спосіб життя.

- Минулого року Ви зазначали, що у ФБЛ досить актуальна проблема з баскетбольними арбітрами. Чи вдалося усунути цей недолік?
- У цьому напрямку активна робота додалася. Є у нас вже суддівський комітет. Минулого сезону мали лише одного ліцензованого рефері, а зараз ліцензії отримали ще троє суддів, які вже мають право обслуговувати всеукраїнські змагання. Окрім Богдана Капеляна, відтепер Львівщину представлятимуть Володимир Яцковський, Вадим Палюх та Денис Головко.

- Які плани у Вас в якості президента федерації баскетболу Львівщини на 2018 рік?
- Плануємо здійснити чимало спортивних заходів. Якщо брати до уваги лише дитячо-юнацький баскетбол, то тут плануються аж 80 подій. В це число входять і місцеві змагання, і обласні, і всеукраїнські, і міжнародні. На початок травня також запланований турнір серед ветеранів  у віковій категорії 65 років і старші. Він буде присвячений пам’яті усім видатним баскетболістам Львівщини. Цього року з організацією звітного турніру допомагає мерія. До речі, на ці змагання будуть запрошені команди з Прибалтики, Польщі та України. Такий захід вартий уваги громадськості, бо таким чином вшановуємо пам’ять баскетболістів, які колись гучно прославляли наше місто.

Загалом, планів та задумів дуже багато, очі до роботи у моєї команди горять, було б тільки для кого цю роботу виконувати. Окрім того, хотілося б побачити більше бажання з боку спонсорів, інвесторів, адже без їхньої допомоги, чудово розуміємо, всі ідеї залишаться тільки мріями.

Новини по темі
Українські збірниці перемогли на змаганнях у Львові Українські збірниці перемогли на змаганнях у Львові
У Львові відбувся зональний етап студентських змагань з баскетболу 3х3
У Львові відбудуться вирішальні матчі ВШБЛ У Львові відбудуться вирішальні матчі ВШБЛ
Найсильніших визначатимуть шкільні команди юнаків 2005 р.н.
Завершено змагання в Відкритій шкільній баскетбольній лізі Львова Завершено змагання в Відкритій шкільній баскетбольній лізі Львова
Найсильнішими виявилися баскетболісти з Червонограда
Ірина Клєніна: у Львові нарешті взялися за жіночий баскетбол Ірина Клєніна: у Львові нарешті взялися за жіночий баскетбол
Головний тренер львівської команди Вищої ліги серед жінок підбила підсумки сезону
У Львові відбудуться вирішальні матчі Відкритої шкільної баскетбольної ліги У Львові відбудуться вирішальні матчі Відкритої шкільної баскетбольної ліги
За нагороди змагатимуться найсильніші команди юнаків 2003 р.н.
У Львові завершився міжнародний турнір ветеранів У Львові завершився міжнародний турнір ветеранів
Львівські ветерани-баскетболісти – найсильніші на домашньому міжнародному турнірі
У Львові відбудеться міжнародний турнір серед ветеранів У Львові відбудеться міжнародний турнір серед ветеранів
Місто Лева прийме представницький міжнародний турнір ветеранів
БК «VitaAgro» - переможець Відкритого чемпіонату Львова БК «VitaAgro» - переможець Відкритого чемпіонату Львова
Баскетбольний клуб «VitaAgro» став переможцем відкритого чемпіонату Львова
Зіграно вирішальні матчі дивізіону Захід СБЛУ Таскомбанк Зіграно вирішальні матчі дивізіону Захід СБЛУ Таскомбанк
Жіночі студентські команди завершили змагання в дивізіоні Захід Студентської баскетбольної ліги України Таскомбанк
СБЛУ: стартує третій етап у жіночих команд СБЛУ: стартує третій етап у жіночих команд
24 квітня у Львові розпочнеться третій етап СБЛУ(жінки)
У Львові стартували чвертьфінали чемпіонату міста У Львові стартували чвертьфінали чемпіонату міста
Триває сезон у відкритому чемпіонаті Львова з баскетболу
У Львові відбувся семінар для дитячих тренерів У Львові відбувся семінар для дитячих тренерів
Заняття пройшли для майже двох десятків фахівців
Семінар у Львові: лекція Безмилова, практика Шаламова, заява Зубрицького Семінар у Львові: лекція Безмилова, практика Шаламова, заява Зубрицького
У Львові відбувся семінар для молодих тренерів та арбітрів
Львівські баскетболісти провели майстер-клас для дітей Львівські баскетболісти провели майстер-клас для дітей
Гравці львівських баскетбольних клубів завітали до місцевої школи
Роман Іванців – почесний президент Львівської обласної федерації баскетболу Роман Іванців – почесний президент Львівської обласної федерації баскетболу
Обрано почесного президента Львівської обласної федерації баскетболу
У Львові запроваджено баскетбольні кемпи для талановитих дітей У Львові запроваджено баскетбольні кемпи для талановитих дітей
Їхнім ініціатором став новообраний президент Львівської міської федерації баскетболу Дмитро Крамар
У Львові завершилися обласні змагання серед учнів ДЮСШ У Львові завершилися обласні змагання серед учнів ДЮСШ
Визначено найсильніші команди ДЮСШ серед юнаків 2002-2003 р.н.
Роман Городечний: через похід на Еверест відмінив баскетбольні тренування Роман Городечний: через похід на Еверест відмінив баскетбольні тренування
Президент львівського клубу Першої ліги розповів про розвиток баскетболу в місті та захоплення альпінізмом
У Львові планують ввести урок баскетболу У Львові планують ввести урок баскетболу
У Львові планують введення обов’язкового уроку баскетболу для учнів початкових класів
Ярослав Зубрицький: Львівській Політехніці бракує досвідчених гравців Ярослав Зубрицький: Львівській Політехніці бракує досвідчених гравців
Тренер львів’ян розповів про теперішній стан справ у команді
Estafeta