Чоловіча збірна України U-14 завершила свій перший навчально-тренувальний збір у Володимирі. Протягом двох тижнів тренерський штаб на чолі з Олександром Вороною працював із гравцями цього покоління, знайомився з баскетболістами та оцінював їхній рівень підготовки.
Читайте: Чоловіча збірна України U-14 проводить свій перший навчально-тренувальний збір
Після завершення першого збору головний тренер збірної України U-14 Олександр Ворона розповів про перші враження від роботи з командою та подальші плани збірної.
— Це перша збірна U-14, тобто хлопці фактично вперше опинилися в такому колективі. Чи вдалося за ці два тижні сформувати хоча б певне відчуття команди? Чи швидко знайшли спільну мову поза майданчиком і під час тренувань?
— Хлопці вперше працювали у такому колективі. Була приємна атмосфера, тренерам було приємно працювати. Так, не все виходило, але ми переглянули частину хлопців, яких планували побачити за цей період.
Атмосфера та енергія від хлопців були хорошими.

— Чи вже можна говорити про якісь перші лідерські якості в цій команді — в плані характеру, комунікації, ставлення до роботи?
— Про лідерство та характер будемо говорити пізніше. Зараз це був перегляд. Характер і лідерство завжди краще дивитися в ігрових діях.
— Що для вас як тренера на цьому етапі роботи зі збірною найважливіше — результат тренувань чи правильна база, яку хлопці отримають у цьому віці?
— Усі приїхали з різною підготовкою, з різним розумінням технічних і тактичних елементів. Ми намагалися підвести їх під одну базу.
Для тренерів це може й був невеликий обсяг роботи, але для хлопців інформації було достатньо. У різних клубах працюють по-різному, тому наше завдання — привести це до спільного знаменника.
Хлопці намагалися засвоювати цю інформацію. У когось виходило краще, у когось гірше, але всі намагалися виконувати те, що ми вимагали від них на зборі.

— Чи змінилося ваше бачення цієї команди за два тижні? На початку ви бачили 20 гравців як групу, а зараз, після спільної роботи, наскільки добре розумієте потенціал цього покоління?
— Я не зможу чітко відповісти на це питання, тому що ми ще не переглянули всіх хлопців із розширеного списку, які є в Україні.
У нас ще два роки, і говорити про те, що якийсь кістяк уже є, неправильно і не на часі. Наше завдання — переглянути хлопців і дати їм інформацію. Подивитися, хто краще її сприймає, хто готовий працювати під навантаженням двох-трьох тренувань на день.
Протягом цих двох років ми хочемо сформувати певний кістяк, але для цього нам потрібна повна інформація про кандидатів.
За два роки може змінитися дуже багато. Хтось виросте, хтось може більше не захотіти грати в баскетбол.
— Якщо говорити безпосередньо про підсумки цього першого збору, які головні висновки можете зробити після роботи з командою?
— Дійсно хороший збір вийшов з точки зору отримання інформації про 20 гравців, які у нас були. Для хлопців було багато нової інформації. Ми хочемо, щоб вони її дотримувалися та переносили у свою роботу.
Ми хочемо, щоб вони дотримувалися того, що роблять у своїх клубах: це є агресія, це є правильні моменти підстраховки. Будемо сподіватися, що хлопці продовжать прогресувати у своїх клубах.
— Що буде далі після цього збору? Чи є вже розуміння, коли команда збереться наступного разу і над чим тоді працюватиме?
— Ми живемо в непростий час і все впирається у фінанси. Але є плани участі у міжнародних турнірах, плани організувати збори і спільно з Федерацією баскетболу України ми вже працюємо в цьому напрямі.

— Ви раніше говорили, що частина хлопців, які живуть і навчаються за кордоном, не змогли приїхати. Наскільки важливо буде побачити їх на наступних зборах? Чи вже зараз ви стежите за ними дистанційно?
— Звичайно у нас є багато кандидатур за кордоном. Намагаємось зібрати максимально повний список гравців цього віку, з деякими вже перебуваю на зв'язку та прошу надсилати відеоінформацію.












