Максим Пустозвонов повернувся до України, ще до завершення сезону у G-лізі, де він виступав прoтягом півроку за Кантон Чардж, зараз гравець збірної України тренується із київським Будівельником, після одного із таких тренувань він розповів про свій американський досвід.
- В плані організації процесу підходу для забезпечення гравця G-ліга нічим не відрізняється від НБА. Тренувальна зала, повне екіпірування, цілодобова готовність тренерів допомогти у разі потреби, це все було у Кантон Чардж аналогічно до Клівленда, щоправда у основної команди реабілітаційний комплекс суперсучасний, ми ним користувалися тільки коли грали на Q-арені, хоча і у нас у команді відновлювальні можливості були хороші. Щодо гостьових матчів, то лише 2 рази за сезон ми виїздили автобусом, але це ті випадки, коли відстань невелика Детройт і Торонто. Готелі завжди нам зарезервовані із великими ліжками, поміститися на них може гравець будь-якого зросту. В цьому плані — організація дуже хороша.
- А як публіка ходила на ваші матчі?
- Дуже залежало від дня і від суперника, іноді зали у G-лізі збиті вщент, іноді півпорожні, у кідсдей на арену приводять юрбу дітей і вони дивляться на усе як на виставу, ледве не по команді плескають у долоні. У такі дні, як правило, матчі граються у ранній час коли дорослі на роботі, але ще варто зазначити кожен зал дуже зручний і устаткований усім необхідним, поїздивши по різних закутках у США можу сказати, що поганих залів там немає навіть у G-лізі.
- Що відзначив у баскетбольному плані?
- G-ліга — це зовсім інший баскетбол, вона насичена атлетичними, індивідуально дуже сильними гравцями, які мають техніку, але якихось тактичних схем, там зовсім немає. Звикнути до цього дуже важко, може пройти по кілька атак зовсім без пасу: прибігла одна команда, гравець із м’ячем кинув, побігла інша команда гравець із м’ячем йде у прохід і все сам, так і бігаємо кілька хвилин туди сюди. Можна вигравати +15, але за пару хвилин програвати - 10, а все тому що одні прибігли і все влучили, а інші так само прибігли, але нічого не забили. Захист теж дуже індивідуальний, тому доводилося брати своє саме розумінням баскетболу, тренер запевнював що дуже цінує мою здатність грамотно захиститися, випускав саме у вирішальних моментах для того щоб зупинити лідерів суперника.
- Але певно ти хотів би більше часу проводити на майданчику?
- Були періоди, коли мій ігровий час мене повністю задовольняв, а тренера задовольняло усе що я роблю на майданчику, потім якийсь період доводилося сидіти на лаві, потім знову поверталися хороші хвилини, але у цілому звісно я відчував, що можу більше грати. G-ліга — це дуже великий конвеєр і ситуація дуже часто не пов’язана із ігровими показниками того чи іншого гравця. Коли у нашу команду приходили хлопці підписані на "2 way контракт", тобто і для Кавс і для Чардж вони грали своїх 40 хвилин у кожній грі поки їх не забирали знову у Клівленд так було із Анте Жіжiчем, і з Джоном Голландом, і з іншими. По ходу сезону з’являються гравці зі сторони, яких бажають переглянути, і вони приїжджають на тиждень-два грають по 30-40 хвилин, а потім так само зникають. Усе ж основна місія ліги допомагати гравцям НБА підтримувати форму, поки вони не у основній команді і перегляд тих, хто теоретично може підійти основній команді.
- Теоретично ти міг опинитися у Кавс теж?
- Теоретично можливо усе, логіку переміщення гравців зрозуміти не завжди виходить. Були матчі після яких скаути Кавс підходили, хвалили якісь мої дії, але після того я не виходив навіть у складі Кантона. Серед суто технічних моментів було важко призвичаїтися до дальньої триочкової лінії, вибігаєш атакуєш, усе як завжди, а м’яч йде у ближню дужку, але це з часом відшліфувалося.
- Зараз знову звикаєш до європейської дистанції і до європейського тактичного баскетболу?
- Так, коли після Нового року обіцянки давати мені більше ігрового часу не підтвердилися, я почав думати про те що стабільна ігрова практика до кінця сезону може бути тільки у Європі, а коли стало очевидним, що Кантон не проходить у плей-офф, то попросив щоб мене відпустили, адже на той період уже у багатьох європейських лігах час дозаявки закривався в тому числі і в Україні. За правилами ліги, я ще 2 тижні не маю права підписувати ніяких контрактів, тому просив відпустити мене якомога раніше. Зараз цей період закінчиться, тоді побачимо, що можна буде зробити.
Квитки на гру Будiвельник - БIПА купуйте тут
- Як ти опинився на тренуваннях Будівельника?
- Мені треба підтримувати форму, а Будівельнику на тренуваннях ще одна опція не завадить, так що ми допомагаємо один-одному. Тут у мене багато друзів.
- На грі з БІПА будеш? І за кого вболіватимеш, адже у складі одеситів теж чимало друзів?
- Звичайно прийду, хочу подивитися на цей матч, вболіватиму скоріше за Будівельник, зрештою тренуюся зараз із цими хлопцями. Чого чекати від гри краще мене не питайте, адже поєдинок важливий для обох команд, я у США дивився деякі матчі за чемпіонатом стежив, а от хто що покаже у вирішальний момент сказати важко.