Нещодавно ми разом з кіберспортивною платформою ESportsBattle у соціальних мережах дали можливість фанатам та підписникам задати будь-які питання кіберспортсменам.
Разом ми відібрали 8 найцікавіших запитань, та провели міні-інтерв’ю з Віктором “ViTOR” Усіком, гравцем платформи ESportsBattle, який дав нам трішки лайфхаків з життя кіберспорсмена.
Як стати кіберспортсменом?
Взагалі існує такий стереотип, що кожен, хто грає в комп’ютерні ігри – автоматично стає кіберспортсменом. Тут для початку треба зрозуміти, чи дійсно ви хочете бути кіберспортсменом.
Варто почати з регулярного ігрового розкладу, тренувань, самоосвіти. Щоб почати вчитися, достатньо навчальних роликів та ігрових лайфхаків на YouTube – там вдосталь такого матеріалу.
Де навчитися грати?
Як я вже казав, можна почати з YouTube. Але платформи достатньо не для усього, і не для кожного підійде такий формат. Тому я б порадив відвідувати все ж якісь курси.
Я знаю, що у платформи ESportsBattle є кіберспортивна академія ESportsBattle Academy. В академії можна навчатися на курсах з кіберфутболу, і вже мав запуститися курс для кібербаскетболістів. Точно знаю, що викладають та менторять відомі кіберспортсмени, на кібербаскетбольному курсі викладає Андрій Andrik Мазяр, гравець збірної України з кібербаскетболу, та співзасновник UCBF.
Як потрапити в ESportsBattle Academy?
Потрапити в академію легко, просто заходите на сайт і заповнюєте онлайн-заявку. https://esportsbattle.academy
Після реєстрації, до речі, можна отримати безкоштовний пробний урок.
Дай декілька лайфхаків з тренувань.
Практикуюся. Просто практикуюся, граю по 3-5 годин в день, таким чином треную навички, які вже маю, та відпрацьовую нові фішки, які десь побачив, в тому самому YouTube.
Що ви робите, щоб вигравати чемпіонати?
Звісно, що за кілька тижнів до чемпіонату у гравця мають відбуватися інтенсивні тренування. Я можу тренуватися і по 8 годин. Але перед самим початком, за день два треба зупинитись – дуже добре відпочити, виспатись. Це потрібно для концентрації та “свіжої голови”. Відпочинок – дуже важлива річ.
Як підвищити свій скіл?
Тренування, тренування і ще раз тренування. Я тренуюся по 3-4 години в день. Постійна практика допомагає зрозуміти механіку гри. Коли розумієш базу, легше застосовувати додаткові прийоми та фішки.
Крім цього, треба аналізувати ігри, спостерігати за своїми рухами, тому що часто спортсмени розуміють і знають, що і як робити правильно, але на практиці діють за звичкою, яка виробилась у них з перших днів ігрової практики. І звісно не боятися помилятися, бо помилка і поразка – це дуже цінний досвід, а не причина для зупинки.
Чи варто кидати навчання заради кіберспорту?
Я вважаю, що не варто. Завжди можна поєднувати. Розумію, що і освіта, і кіберспорт вимагають чимало часу, але особисто мені вдавалося поєднувати і від того було навіть якось цікавіше.
Як на мене, круто мати і якусь професію, і бути кіберспортсменом.
Ким би ти став, якби не кіберспорт?
Я думаю, що я пішов би працювати за фахом – психологом. Або обрав би ту роботу, на якій би міг постійно розвиватися. Важко сказати. Але точно знаю, що кіберспорт не дає мені місця для ліні і розвиває.
ESportsBattle — найбільша кіберспортивна платформа в Україні, яка включає кіберспортивну академію, національні турніри, матчі 24/7, а також ком’юніті гравців і фанатів esports.
Дізнавайтеся найцікавіше про український кібербаскетбол в соціальних мережах ESportsBattle:
Facebook: https://www.facebook.com/ESportsBattle.Official
Instagram: https://www.instagram.com/esportsbattle.official
YouTube: http://bit.ly/ESportsBattle_media