Кубок України: за добу до чвертьфіналу?

15 листопада у Кубку України (1/8 фіналу, перші матчі) ігрову сесію було відкрито двома поєдинками у Харкові та Маріуполі.

На перший погляд, господарям паркету у Харківському Палаці Спорту «Локомотив» гості мали б створити менше проблем, ніж Хімік-2 у Маріуполі. Але вже зі старту суперництва з Політехніком СумДУ здійснив спробу відірватися 5:0. Підопічні Тимура Арабаджі зрештою зуміли відновити рівновагу, а перша чверть закінчилася вже з їхньою мінімальною перевагою 26:25. Але не пройшло і трьох хвилин у другій десятихвилинці, як Політехнік набрав 11 очок без відповіді і поставив на місце «зухвалих» гостей. Рочняк добре діяв на підбираннях, а Барнс і Козлов не втрачали можливості вразити кошик суперника. Вищий за класом Політехнік випереджав сумчан після першої половини на 16 очок. Цього було достатньо, аби холоднокровно довершувати переможну справу поперерві. За чотири хвилини до кінця Політехнік після влучення Барнсу досягнув 100-очкової межі. Остаточний результат 114:69 на користь харків'ян.

Шанси СумДУ на подолання бар’єру 1/8 фіналу тепер є мізерними, тим більше не мине і доби, як ці ж суперники зустрінуться знову у Харкові. Тож перший чвертьфіналіст стане відомий 16 листопада. Якщо не станеться чогось неймовірного, ним виявиться Політехнік.

Маріуполь у матчі з Хіміком-2 ближче до завершення першої чверті відірвався від южненців на 8 очок, намагався тримати їх на цій дистанції, але Хімік-2 у другій десятихвилинці «з’їв» відставання і після влучного кидка Рахімшаїкова за дві хвилини до перерви вийшов вперед 34:33. Молода команда Олександра Пащенка виглядала на цьому відрізку гри більш енергійною. Клевзуник і компанія відчули смак «свіжини» і вже не «відпускали» азовців далеко вперед. Втім два кидки Ніфонтова і Зуєва забезпечили господарям п’ятиочкову перевагу після першої половини, а одразу ж після поновлення гри Рижов довів рахунок до 44:37. Це знову додало впевненості Маріуполю і психологічно розхитало гостей. Влучання Скіри було тривалий час єдиним у третій чверті, в той час, як у азовців «полетіло». Вдруге Скіра вразив кошик суперника, коли перевага маріупольців сягнула вже +30 очок. Після над результативної третьої чверті (35:7) азовцям нічого не залишалося, як довести цей матч до перемоги – 91:64 у підсумку. У цій парі матч-відповідь відбудеться 14 грудня.

Кубок України

Чоловіки

1/8 фіналу

Перші матчі

15 листопада

м. Харків
Політехнік – СумДУ 114:69 (26:25, 29:14, 24:14, 35:16)
Політехнік: Барнс 21+7рп, Рочняк 14+7пб, Козлов 14+7пб,Кузнецов 13, Вуйович 11
СумДУ: Бузько 19, Глинчак 14, Чесак 13, Стародуб 11
статистика матчу

м. Маріуполь
Маріуполь – Хімік-2 91:64 (22:17, 20:20, 35:7,14:20)
Маріуполь: Рижов 26+5рп, Зуєв 20+17пб, Ніфонтов 18+5пб, Боднар 11+5рп
Хімік-2: Рахімшаіков 22, Клевзуник 9+7пб, Івашов 8

Фінал Кубку України: підсумкове відео
Відео14.03.2024
Дивіться відео хайлайтів фінального матчу Кубку України
Дмитро Клебан: Постiйно працюю та вдосконалююсь як гравець
Найкращий центровий Фіналу чотирьох про вирішальні матчі Кубка України, виступи Прометея у Вищій лізі та найближчі кар'єрні плани.
Глядачі створили неймовірну баскетбольну атмосферу: фотогалерея вболівальників Фіналу чотирьох Кубку України
Дивіться яскраві фото трибун ПС Венето під час матчів Фіналу чотирьох Кубку України
Прометей має перевагу над Дніпром в історичному розрізі
Дніпро склав компанію Прометею у фіналі Кубку України: коментарі після матчу зі Старим Луцьком
Тренери та гравці команд після півфінального матчу Кубку України Старий Луцьк – Дніпро