Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Новини
Дмитро Базелевський: новації роботи зі збірними слід взяти на озброєння

Дмитро Базелевський: новації роботи зі збірними слід взяти на озброєння

Робоча группа тренерської комісії ФБУ провела зустріч за підсумками відбірних ігор на чемпіонат Європи з баскетболу 2017 зі збірними Сербії та Люксембурга.
Керівник Тренерської комісії Дмитро Базелевський поділився підсумками зустрічі.

Результати успішного виступу жіночої збірної України були вже відомі. Але ми ще раз оцінили успіх команди і привітали тренера. Наступною темою для обговорення, якій ми присвятили час робочої зустрічі – це взаємодія сторонніх фахівців з командою і тренером.
У цьому полягала головна зміна у підготовці – залучення групи фахівців з роботи у галузі спортивної психології. Команда науковців на чолі з професором Валентиною Вороновою провела тестування команди з 15 позицій.

Головний тренер збірної України Володимир Холопов  зауважив, що таку роботу бажано проводити у збірних усіх вікових груп. У командах більш юного віку психологічний портрет гравців покликаний допомогти у визначенні психологічного потенціалу гравця бути лідером, стати складовою моральної основи команди, рішучості брати ініціативу на себе.

Також тренер жіночої збірної відзначив, що ефект від співпраці з психологами настає тільки за умов постійного контакту з фахівцями, і жіноча збірна буде рухатися у цьому напрямку. За словами Володимира Холопова тренер спирається на свій досвід і взаємопорозуміння з гравцями, але висновки психологів можуть або підтвердити його позицію, або ж надають інформацію для роздумів.

До слова, результати психологічного тестування дуже зацікавили і самих гравців. Висновки вони зроблять самі а результати співпраці з психологами стануть надбанням громадскості – гра, як кажуть, покаже.
Ще одним моментом, на якому слід зупинитися, стало тестування гравців перед початком зборів. Наукова група провела дослідження фізичного стану гравчинь на момент прибуття команди на збори з трьох напрямів: математичний аналіз варіабельності серцнвого ритму, електрокардіографія, вектрокардіографія. Таке тестування дає повне уявлення про фізичний стан гравців на даний момент. Ці тестування продемонстрували, що з усього складу збірної лише п`ять гравчинь виявилися перевантаженими. Отримані дані вплинули на інтенсивність наступних тренувань, кількість і тривалість пауз під час роботи а також на індивідуальні вимоги тренера до гравців на тренуваннях.

Ще одне важливе нововведення – на час тренувальних зборів національної жіночої збірної до процесу підготовки було залучено головного тренера U-20 Елеонору Чек і головного тренера U-16 Олександра Чередниченка. Рішення Володимира Холопова щодо залучення цих фахівців, на мій погляд, є виваженим і логічним. Важливо, аби тренери юнацьких збірних мади можливість брати участь в усіх заходах під час підготовки до матчів. Це і тренування, і збори команди, скаутінг, аналіз гри суперників тощо. То ж, тренери відчули ритм роботи збірної на собі і зробили висновки.

Без сумніву, такий досвід і прямий контакт наших тренерів у робочій атмосфері допоможуть наставникам юнацьких збірних здійснити аналіз тренувань своїх команд і можливо зкорегувати власну роботу при підготовці до чемпіонатів Європи.