Цифри та факти: підсумки фінальної серії Суперліги Парі-Матч

0

Головне протистояння чоловічого баскетбольного сезону в Україні завершено – Черкаські Мавпи у золотій серії всуху переграли Дніпро, закривши фінал на домашьній арені. Команда з Черкас вперше завоювала медалі національної перешості і відразу – золоті, здолавши у чемпіонському протистоянні переможця регулярного чемпіонату. Вашій увазі підсумки фінальної серії.

Вигравши у Мавп дві перші зустрічі у регулярному чемпіонаті, Дніпро поступився черкаському клубу у п’яти наступних, включаючи три поєдинки у фінальній серії.

Черкаські Мавпи стали єдиною командою у цьому сезоні Суперліги Парі-Матч, яка перемогала Дніпро на його майданчику – одного разу у регулярному чемпіонаті і двічі - у фінальній серії плей-оф.

Черкаські Мавпи не зазнали жодної поразки у плей-оф. Команда Максима Міхельсона виграла всуху усі три серії, перемігши Авантаж-Політехнік (2:0), Миколаїв (3:0) і Дніпро (3:0). Мавпи завершили сезон переможною серією, яка сягнула 17 матчів.

Олександр Кольченко двічі став головним героєм останніх хвилин матчів у Дніпрі. У першій грі фінальної серії захисник Черкаських Мавп закинув вирішальний кидок за 5 секунд до кінця основного часу зустрічі (76:75), а у другій, набравши 2 очка з гри та 2 очка з лінії штрафних, приніс своїй команді вирішальні 4 бали на останній хвилині.

Кращим гравцем Дніпра у фінальній серії став Станіслав Тимофеєнко. Капітан віце-чемпіонів України набирав у середньому 20 очок за матч та  робив 8,3 підбирання, а його середній рейтинг ефективності склав 22,3 бали.

Олександр Кобець став кращим “шостим” гравцем фінальної серії Суперліги Парі-Матч. У трьох матчах протистояння з Дніпром захисник Мавп набирав 11,6 очка, реалізуючи 42,8% триочкових кидків.

Основний розігруючий Дніпра Олександр Мішула через травму не взяв участі у жодному матчі фінальної серії. Один з лідерів команди відіграв у цьому сезоні 33 гри у Суперлізі Парі-Матч, в яких в середньому за 29 хвилин набирав 13,7 очка, робив 4,8 передачі та 2,8 підбирання (РЕ – 14,5). Мішулу було визнано кращим атакуючим захисником сезону.

4 хвилини 21 секунди – таку сумарну кількість ігрового часу у фінальній серії отримали номінальні центрові команд. Сергій Загреба з Дніпра у третьому матчі відіграв 3:42 хвилини, а Дмитро Скапінцев у золотій серії провів лише 39 секунд. Відзначимо, що обидва бігмени пропустили більшу частину сезону, відновлюючись після травм.

Рекордним показником результативності у фіналі стали 27 очок Станіслава Тимофеєнка у другому матчі серії, який відбувся у Дніпрі. У тому матчі форвард реалізував 7/11 двоочкових, 2/5 триочкових і 7/10 штрафних.

Рекордним показником передач у фіналі стали 5 асистів Дмитра Глєбова у першому матчі і аналогічна кількість результативних передач Олександра Кольченка у третій грі.

Легкий форвард Черкаських Мавп Володимир Конєв тричі – в усіх матчах фіналу – ставав кращим на підбираннях. Форвард зібрав 11 відскоків у першому матчі, 11 – у другому і 10 – у третій грі фіналу.

Рекордним показником ефективності стали 33 бали Станіслава Тимофеєнка у другому матчі фіналу. Капітан Дніпра і кращий важкий форвард чемпіонату набрав 27 очок, зробив 10 підбирань, 4 блок-шоти та 1 перехоплення.

Лава запасних Черкаських Мавп переграла лаву Дніпра в усіх трьох матчах фіналу (29:28, 18:11, 33:26).

Черкаські Мавпи краще атакували з триочкової дуги в усіх трьох матчах фінальної серії (42% - 30%, 38% - 26%, 44% - 27%).

Дніпро в усіх трьох матчах фінальної серії перегравав Черкаські Мавпи у фарбі, набираючи більше очок з трисекундної зони (40:32, 32:26, 32:28).

У перших двох матчах серії, які відбулися у Дніпрі, лідер у матчах змінювався 26 разів (14 – першому матчі, 12 – у другому), а нічийний рахунок був 22 рази (12 – у першому матчі, 10 – у другому). У третій грі в Черкасах Мавпи лідирували протягом усього матчу, а максимальний відрив господарів у тому матчі сягав 18 очок.

Майкл Холтон: я виріс у баскетбольному залі на тренуваннях батька
Американський захисник Запоріжжя розповів про захоплення баскетболом, етапи кар’єри та інше
Ветерани Павло Ревзін і Олександр Кольченко дебютують цього сезону у збірній туру
Гравці «Хіміка», «Дніпра», «Запоріжжя» і «Чрекаських Мавп» увійшли до складу команди найкращих цього тижня
Епічний камбек Хіміка та реванши Дніпра: підсумки шостого туру Суперліги Парі-Матч
Київ-Баскет у овертаймі переміг Одесу
Команда Євгена Мурзіна провела яскраву домашню гру, результатом якої стала перемога над Одесою.
Суперліга Парі-Матч: онлайн відеотрансляція 10 листопада
Відео10.11.2018
Команди Суперліги Парі-Матч зіграють чергові матчі в рамках регулярного чемпіонату
Суперліга Парі-Матч: анонс матчів 10 листопада
Сьогодні в Україні буде зіграно два баскетбольних матчі в чоловічій Суперлізі Парі-Матч