Головний тренер БК Київ-Баскет у 1993-1998рр Андрій Подковиров став героєм програми «PROбаскет» на OBOZ-TV. Серед інших тем пан Андрій розповів і про історію становлення Київ-Баскета.
- На початку 90-х я грав у Німеччині, а на два літніх місяці приїздив разом з сім’єю до Києва. Те ж саме було і 93-го року. Ми приїхали у відпустку. Дружина забажала зробити ремонт в оселі. Але ж на дворі 93-й рік, якісних будматеріалів у продажу нема. І неможна знайти. І нам порадили: ось є така людина – Михайло Бродський. У нього є будівельний магазин, там можете придбати те, що вам потрібно. І дружина пішла за будматеріалами, зробити ремонт у квартирі. Михайло Юрійович коли дізнався, що це дружина Подковирова, поцікавився у неї: чи не міг би я зустрітися з Вашим чоловіком? І у нас відбулася зустріч. Ми зробили ремонт, готувалися до від’їзду. І протягом двох місяців Михайло Юрійович зі мною спілкувався і запитував щоразу: навіщо тобі повертатися в Німеччину, залишайся, я створю тобі тут усі умови. Давай створимо команду, гратимемо у Києві, отримуватимеш такі самі гроші. Створимо Лігу, але ж ти при цьому будеш вдома. Спочатку я скептично до цього поставився. Бо у Німеччині було усе налагоджено у побутовому плані. Можна було років за 3-4 пограти а потім і залишитися. Були такі пропозиції від клубу Хаген. Але відбулося те, що відбулося.
- І Ви стали граючим тренером?
- Тоді я вже до Німеччини не повернувся.
- Не шкодуєте?
- А в житті не можна шкодувати. Хто зна, як воно було б далі? Ні, не шкодую. Михайло Юрійович дав повний карт-бланш. Давай, каже, запрошуй, кого вважаєш за потрібне. Потім через рік зробив граючим тренером. Давай, повернемо гравців, які почали роз’їзджатися по різних країнах. Це і Мурзін, і Рубан, і Ватажок… Усіх цих гравців Михайло Юрійович залучив до команди Денді-Баскет (згодом перейменованої на Київ-Баскет – ред.). Ми склали гідну конкуренцію Будівельнику, боролися за титул в усіх чемпіонатах.
- Підсумовуючи той період, який момент найбільше вам запам’ятався?
- Усі п’ять років, що тоді існувала команда Київ-Баскет (з 1993-го по 1998-й – ред.), промайнули, як один щасливий день Президент клубу Михайло Юрійович вважав нас своїми дітьми, дарував квартири, машини, платив гарну зарплату, цікавився усіми справами, у кого як на особистому фронті, в сім’ї. Крім допомоги у баскетбольному плані він допомагав кожному розв’язувати особисті проблеми. Ми і у євро кубках грали, дісталися 1/8 фіналу. У планах було стати найкращими в України. Отже, увесь той час у Київ-Баскеті згадую з неймовірним душевним теплом.
Історія становлення Київ-Баскету назавжди залишиться у пам’яті тих, хто його створював, грав і грає, тренував і тренує, вболівав і вболіває. Ну, а подивитися на відроджений Київ-Баскет можна на домашніх матчах Суперліги Парі-Матч, що його команда проводить у СК Меридіан і Палаці Спорту. Можна не відкладати справу у довгу валізу. Найближчі поєдинки у Києві відбудуться вже цього тижня. У четвер, 8 листопада, в СК Меридіан Київ-Баскет прийме Хімік (початок матчу о 19:00), а у суботу, 10-го листопада, у Палаці Спорту підопічні Євгена Мурзіна зустрінуться з Одесою (початок матчу о 18:00).
Квитки на ці протистояння купуйте за посиланням.