Ліга чемпіонів ФІБА. Груповий етап. 4 тур
"Хімік" (Україна) - "Катайя" (Фінляндія) – 82:88 (18:22, 13:17, 24:24, 27:25)

"Хімік": Сміт – 26 очок, 4 підбирання, 3 передачі, 1 перехоплення.
"Катайя": Маллінгс – 23 очки, 8 підбирань, 7 передач, 3 перехоплення.

Повна статистика матчу

Хід гри
Напередодні поєдинку южненці вважалися його фаворитами. Та гості з самого початку поставили подібні прогнози під великий сумнів. У дебюті зустрічі Джонсон та Маллінгс забезпечили гостям лідерство. Южненці біля трьох хвилин не могли влучити в кільце суперника. Натомість фіни досить вільно проривали захист южненців, зміцнюючи перевагу. Спалах активності від Цикалюка дозволив "Хіміку" звести до мінімуму відставання. Але загалом чверть залишилася в активі гостей.

У другій 10-хвилинці захист "Хіміка" все ще не став нездоланною перепоною для суперника. Поступово перевага гостей дійшла до 12 очок. Сміт встиг скоротити її до перерви на чотири очки.

По перерві хід гри кардинально не змінився. Та все ж "Хімік" став поступово скорочувати відставання. У южненців нарешті жорсткіше запрацював захист. Пішли кидки в Антипова. Після його чергового влучання різниця взагалі стала мінімальною – 46:47. Однак у заключній частині чверті господарі не справилися з Маллінгсом. То ж перед четвертою 10-хвилинкою "Хімік" відставав на 8 очок.

Заключну частину поєдинку "Хімік" спробував почати масованим тиском на суперника. Але кілька атак поспіль южненці не могли забити. Аж поки це не вдалося Сидорову з-за дуги. Але невезіння на цьому для господарів не закінчилося. Рябчук не забив наступні два штрафні. Сміт після нього реалізував лише другу спробу. Влучання Малдінгса знову зафіксувало різницю на позначці у 8 балів. Ніби друге дихання відкрилося в капітана фінів Ранніко – влучний триочковий і різниця уже 11 очок за 4 хвилини до сирени. Напевно, ключовий епізод заключної частини поєдинку стався хвилини за три до сирени. Джонсон двічі схибив зі штрафних. Сміт одразу завершив атаку триочковим. А от відповідь суперника южненці не змогли нейтралізувати. Здавалося б уже вигране підбирання в підсумку залишилося все ж за гостями. Кінг завершив епізод триочоквим. Різниця в мінус сім за дві хвилини часу. Відігратися "Хімік" так і не зміг.

У підсумку в южненців одна перемога в чотирьох матчах.

Герої матчу
У героями поєдинку можна назвати одразу двох гравців у складі гостей – Малдінгса та Ранніко. Перший доклав зусиль, аби "Катайя" упродовж всього ігрового часу вела в рахунку, а зусилля другого на останніх хвилинах стали чи не вирішальними в перемозі його команди.

Найближчі матчі
У наступному поєдинку "Хімік" 16 листопада зіграє в Румунії проти команди "Орадя". "Катайя" того ж дня зіграє вдома проти "Венеції".

Юрій Процюк: Цей досвід — на вагу золота
Наставник Франківська-Прикарпаття прокоментував срібло команди у Європейській лізі
Франківськ-Прикарпаття поступився у фіналі EWBL
Українська команда дала бій Варшаві, але програла в кінцівці
Франківськ-Прикарпаття у фіналі Європейської ліги: відеотрансляція матчу проти Полонії