Україна стартувала з перемоги над Болгарією у кваліфікації ЄвроБаскету-2017

Збірна України виграла перший матч кваліфікації ЄвроБаскету-2017, впевнено здолавши на домашньому майданчику команду Болгарії.

Розпочала поєдинок українська збірна з Лукашовим, Липовим, Конєвим, Бобровим і Фесенко в старті. Дебют поєдинку повністю залишився за збірною України, яка оформила емоційний ривок на перших хвилинах матчу. Триочковий Лукашова, ефектний данк Боброва і вдала гра в трисекундній забезпечили підопічним Мурзіна солідний гандикап - 12:2.

Вже в стартовому періоді наставник української збірної, як і обіцяв, застосував широку ротацію, повністю змінивши п'ятірку по закінченню 5 ігрових хвилин. Болгари зуміли призупинити спурт господарів, проте збившись на кидки з-за дуги, за перший період набрали лише 10 очок.

Після першої перерви господарі ще більше додали в грі на щитах: Кравцов і Фесенко не залишали шансів своїм опонентам, збираючи підбори, як в своїй, так і в чужій фарбі, раз по раз переграючи менш габаритних болгарських бігменiв. Саме домінування в трисекундній, 50% в кидках з гри і якісна гра в захисті стали ключем до успіху в перші 20 хвилин гри. Перекривши кисень лідерам гостей Везенкову і Босту, збірна України виграла першу половину з перевагою +17.

Після великої перерви кардинальних змін на майданчику не відбулося. Українська збірна продовжувала успішно загравати в трисекундній центрових, а неприємним дзвіночком для болгар став п'ятий фол центрового Ваклинова. 15-й номер був чи не єдиним бігменом, який за габаритами міг змагатися з українськими суперниками.

У другій частині зустрічі підопічні Мурзіна продовжували диктувати свої умови на майданчику, діючи енергійніше і різноманітніше за суперника. Зберігши комфортну двозначну перевагу після третього періоду, українська команда не збиралася розлучатися з нею і в заключній десятихвилинці. Своєчасні влучання від Липового та Отверченка дуже гармонійно доповнювали домінування Фесенка і Кравцова у фарбі.

Підопічні Любомира Мінчева зуміли трохи підібратися до суперника під завісу зустрічі, проте ні часу, ні сил на повноцінний камбек у болгар не вистачило. Збірна України виграла перший матч відбору на Євробаскет-2017 з рахунком 79:69.

З дабл-дабл закінчили матч Фесенко та Липовий. Кирило набрав 15 очок та зробив 10 підбирань. У Олександра 12 очок та 10 передач.

Наступний поєдинок кваліфікації підопічні Євгена Мурзіна проведуть 3-го вересня на виїзді проти Косово.

Титульний спонсор чоловічої збірної України агропромислова компанія "Avangard", генеральний спонсор - ТМ "Parimatch"

Кваліфікація Євробаскету-2017

Україна - Болгарія 79:69 (17:10, 25:15, 21:22, 16:22)

Чоловіча збірна України — на 36 місці в оновленому світовому рейтингу ФІБА
Національна збірна України втратила одну позицію після матчів в лютому
Віталій Степановський: Зробимо все, щоб виграти чотири наступні матчі
Головний тренер збірної України підбив підсумки першого вікна кваліфікації Євробаскету-2025
Олександр Ковляр — другий кращий асистент в першому вікні відбору на Євробаскет-2025
Розігруючий збірної України — в топі за одним з ключових статистичних показників
Віталій Степановський: Нам треба зробити висновки і зіграти краще в наступному вікні
Головний тренер та гравець збірної України — про матч проти Португалії
Україна програла Португалії у відборі на Євробаскет-2025
Перше відбіркове вікно збірна Україна завершила без перемог
В'ячеслав Бобров піднявся на шосте місце в рейтингу скорерів збірної і увійшов до топ-5 за підбираннями
Відбулись зміни в двох історичних рейтингах кращих гравців національної збірної України
Збірна України відвідала в госпіталі воїнів ЗСУ
Національна команда підтримала українських героїв та запросила на гру проти Португалії
Триває продаж квитків на матч Україна — Португалія!
Чоловіча національна команда зіграє у відборі на Євробаскет-2025 в Ризі
Україна програла на старті в Словенії: турнірна таблиця групи відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча збірна України знаходиться на останньому місці після стартового туру в своїй групі
Віталій Степановський: Погано почали другу половину, особливо третю чверть
Головний тренер та капітан збірної України — про матч проти Словенії
Збірна України поступилась на виїзді Словенії на старті відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча національна збірна з поразки розпочала кваліфікацію на чемпіонат Європи
Словенія — Україна: відеотрансляція матчу кваліфікації Євробаскета-2025