Президент БК Дніпро Валерій Кондратьєв роз’яснив свою позицію щодо доцільності роботи комісарів на матчах Суперліги Парі-Матч, введення відеоповторів на іграх і окреслив завдання свого клубу на прийдешній сезон.
- Дійсно я виступив з ініціативою відмовитися від послуг комісарів під час обслуговування ігор Суперліги Парі-Матч. Минулого року ця схема була опробувана у Лізі де ми грали. У цьому плані не було нарікань. Функції комісара було покладено на головного арбітра матча і він з ними спокійно справлявся. Коли йде об’єднаний чемпіонат і ми маємо велику кількість досвічених кваліфікованих суддів, які судять матчі Євроліги чемпіонатів світу, Олімпійських ігор, я думаю, їм допомога комісара взагалі не потрібна. На зустрічі був присутній один з наших найавторитетніших арбітрів Борис Шульга. Він з моєю точкою зору принципово погодився.
- Ваша точка зору знайде відгук серед інших учасників баскетбольного процесу?
- З ним не можуть не погодитися. Просто ми до цього давно вже йшли. У нас зараз має бути прозорість щодо суддів. Арбітри мають працювати на спорт, на красивий баскетбол. Щоб глядачі отримували насолоду, а не щоразу дивилися і лаялися, що судді гальмують процес, чи приймають невірні рішення. Тому крім того, щоб прибрати комісарів, я також запропонував прозоро проводити жеребкування суддів. Не треба цього приховувати – які судді до кого їдуть. І оцінка дій суддів має бути публічною.
- Як ви ставитеся до можливого введення відеоповторів для суддів?
- Звісно, їх треба вводити. У багатьох європейських чемпіонатах це вже є. Ми у цьому плані дещо відстаємо. Але з іншого боку у нас постійно триває інтернет трансляція. Я скажу за Дніпро, у нас працюють шість камер і нам перейти на систему відеоповторів не складе великих проблем. А для того, щоб оцінювати суддів, не обов’язково комісарам виїздити на місце. Вони можуть спокійно перебувати в офісі Федерації і в онлайн режимі дивитися гру і оцінювати її, виставляти оцінки. І звісно їх публікувати. Щоб було зрозуміло, який суддя як працював, який комісар його оцінював.
Зараз баскетбол пішов вперед. Зросли швидкості, дещо змінилися правила за останні кілька років. Тому не дарма ввели на усіх топ-змаганнях обов’язкові відеоповтори. На мою думку чемпіонат України виходить після об’єднання на топ-рівень, тому ми теж повинні мати ці відеоповтори.
- Ви розпочинаєте чемпіонат матчем з Хіміком. Часу на розгойдування, аби увійти плавно у сезон, напевно, не матимете.
- Долею випадку так сталося, що дві найсильніші команди останніх двох років зустрінуться між собою у першому турі. Я радий такому вироку жереба. Команда сповнена бажання зіграти успішно. Тим більше хлопці пам’ятають прикру поразку позаминулого року, коли не змогли зачепитися за перше місце у серії плей-оф у жодній з ігор. Тому ми налаштовуємося на цю гру серйозно. Думаю, це буде цікаве протистояння.
- Які завдання Ви поставили Дніпру у Суперлізі Парі-Матч?
- Зараз стартує новий чемпіонат. Я думаю, після першого кола ми дізнаємося, хто сильний, хто відстає. Звичайно, завдання Дніпра – боротися тільки за перше місце. І у чемпіонаті, і у Кубку України. Ми грали спаринги, можу сказати – дуже сильна команда Кривбас, підтягується Будівельник. Ми бачили, як грають Черкаські Мавпи. Активізувалися у Запоріжжі, запрошуючи гравців, які раніше у них грали. В Одесі добре укомплектована команда, у Миколаєва старі традиції і команда там буде цікава. Я не бачив команду з Харкова (Політехнік – ред.) і Луцька (Волиньбаскет – ред.). Я думаю, у питаннях комплектації вони можуть відставати від інших колективів. А так решта команд достатньо непогано укомплектовані.
- І тому прохідних матчів у Суперлізі Парі-Матч буде менше.
- Хотілося б, щоб їх було менше. Але, як казав один з наших улюблених тренерів, нажаль вже покійний, Єфим Таслицький: кожна команда. навіть найсильніша, може у конкретний день зіграти свій найгірший матч. А найслабша команда може видати свій найкращий матч. І тим самим зачепити будь-якого суперника. Тому право на помилку може зіграти свою роль з будь-якою командою.