Різдвяні традиції міцно закріпилися у родинах гравців національної збірної України Міріам Уро-Нілє і Віти Горобець. Свою першу кутю Маша, так усі називають форварда ТІМ-СКУФ, зробила ще 6 років тому, коли їй було 16. Тоді вона допомагала бабусі.
Згодом, коли бабуся майже повністю втратила зір, онука стала постійно готувати сімейну страву. Як згадує баскетболістка усе робила спочатку під диктовку: бабуся Люда розповідає, а вона виконує. Останні роки Міріам робить усе сама, для неї розтовкти мак або горішки - це як закинути м’яча з двох кроків.
У родині Віти Горобець за різдвяними традиціями стежить дідусь, він овдовів кілька років тому, тому на Святвечір до нього на гостини з’їжджається уся родина. Віце-чемпіонка світу з баскетболу 3х3 вперше кутю з дідусем Володею робила 4 роки тому, а потім 2015 і 2016 вона змушена була пропустити родинні збори, адже тоді грала у Литві, додому на свята приїхати не могла і відзначала православне Різдво з подругою по команді Кібіркштіс литовкою і католичкою теж на ім’я Віта.
Сьогодні Віта обов’язково відвідає рідне село Кошів, що на Півдні Київщини, де мешкає її дідусь. Він навчив онуку, що кутя це лише мак і зерно – такі головні компоненти, усе решта це лише необов’язкові інгредієнти аби присмачити головну страву вечора.
Ми попросили Міріам і Віту зробити кутю за їхнім рецептом, яку вони сьогодні принесуть на тренування ТІМ-СКУФ щоб почастувати партнерок по команді.
Рецепрт куті від Віти Горобець і Міріам Уро-Нілє
Для страви на баскетбольну команду з 12 гравців потрібно всього лише 600 грамів пшеничної крупи, 200 грамів маку, 100 грамів родзинок, близько 130 грамів цукру, близько 50-60 грамів меду і близько 60-70 грамів подрібнених горішків.
Пшеницю необхідно відварити, мак замочити у теплій воді на півгодини, а потім ретельно перемолоти з цукром, для прискорення процесу можна використати блендер, (у Києві у Віти макітри з макогоном немає, такі речі зберігаються у діда Володі).
Спочатку змішується остуджена пшениця і розтертий солодкий мак, потім додається мед і родзинки, а коли кутя вже є однорідною і її господиня виклала у полумисок, то готову страву посипають старанно потовченими до стану порошку горіхами.
Їсти кутю необхідно лише ложками (виделками ні у якому разі) і, звісно, у доброму гуморі.
Висловлюємо подяку за гостинність кондитерському будинку "Калина"