Відбувся фінал чемпіонату з баскетболу серед студентських чоловічих команд ВІДЕО

Відбувся фінал чемпіонату з баскетболу серед студентських чоловічих команд ВІДЕО
06 червня 2014, 19:03Новини баскетболу


У Києві відбувся фінал п’ятого чемпіонату з баскетболу серед студентських чоловічих команд, у якому брали участь понад 40 провідних вищих навчальних закладів України. До фінальної частини після попередніх турів у групах вийшли вісім команд (по дві з груп «Північ», «Захід», «Південь» та «Схід»).

У фіналі зустрілися команди Класичного приватного університету Запоріжжя та Національного університету «Львівська політехніка». З рахунком 91:67 перемогу святкували львів’яни, котрі й стали чемпіонами, срібні медалі у команди з Запоріжжя, третє місце посіла київська команда НТУУ «КПІ»-1 «Політехнік», закінчивши матч з НТУ «ХПІ» (Харків) з рахунком 71:69.

MVP- Антон Давидюк (Національний університет «Львівська політехніка»)

Найкращий центровий – Ігор Чумаков (Класичний приватний університет Запоріжжя)

Найкращі нападаючі – Дмитро Марченко (КПІ-1) та Сергій Чернявський (Харківський політехнічний інститут)

Найкращі захисники – Олександр Доленко (Національний університет «Львівська політехніка») та Микола Полюляк (Національний університет «Львівська політехніка»)

Проректор НТУУ «КПІ», виконавчий директор ВБСА Петро Киричок:

«Завершився п’ятий чемпіонат з баскетболу серед вищих навчальних закладів під егідою Всеукраїнської студентської баскетбольної асоціації. Нинішнього сезону в змаганнях узяли участь близько 40 команд вищих навчальних закладів. У четвірці найкращих три команди політехнічних ВНЗ – «Львівська політехніка», яка вдруге стала чемпіоном, київський політех став третім, харківський – четвертим, уперше медалі здобула команда Приватного класичного університету Запоріжжя. Ми планували, що в цих змаганнях візьме участь команда з Криму, але знаючи надзвичайно важку ситуацію, пов’язану з анексією Криму, команда з Сімферополя не брала участь у чемпіонаті. Наступного року в цьому чемпіонату братимуть участь і жіночі команди. Ми щороку проводимо фінал у різних містах України – у Львові, Харкові, Запоріжжі, цього року планували в Сімферополі, але довелося перенести до Києва. Проведення вирішальних матчів у різних регіонах – є одним з моментів популяризації  в Україні цього найбільш інтелектуального командного виду спорту.

Більшість наших студентів-баскетболістів навчаються на «відмінно». Наприклад, Іван Полєжаєв вступив до аспірантури, Олексій Павленко, котрий виступає за нашу команду, наступного року теж вступатиме до аспірантури. Це успішні люди. Я впевнений, вони будуть успішними не лише в навчанні, а й у своїй професійній кар’єрі».

Головний тренер НУ «Львівська Політехніка» Анатолій Заверікін:

«Ми виграли перший чемпіонат  Всеукраїнської студентської баскетбольної асоціації. Для нас Київ є щасливим місцем, адже в цьому ж залі ми виграли Універсіаду-2013. Утім, там були сильніші команди. Ви знаєте, що наша країна нині переважає тяжкі часи, тож змогли приїхати не всі команди, особливо з Півдня. Три команди – Київського політехнічного інституту, Львівської політехніки та Класичного університету Запоріжжя – більш менш рівні та майстровиті, мають у складі навіть гравців Суперліги. Зокрема, в нашій команді Давидюк, Тютюнник і Полюляк мають досвід Суперліги.

Мали цього року проводити Фестиваль спортивних ігор. Його перенесли на серпень-вересень. Студентам, молодим хлопцям потрібно грати більше і більше задля набуття ігрової практики. Тому добре, що такі змагання відбулися. І відбулися на високому рівні. На початку фінального матчу точилася боротьба, однак ми є краще підготовленими фізично.

Микола Полюляк уже закінчив хімічний факультет, зараз навчається в інституті післядипломної освіти на іншій спеціальності – «Управління проектами». Йому це подобається. Брати Тютюнники закінчують магістратуру будівельного інституту. Тим, хто грає в Суперлізі, звісно, важко поєднувати це з навчанням, але хлопці стараються, навчаються самотужки, здають іспити. Я допомагаю трохи також».