Запоріжжя-ZOG обіграв Дніпро, оформивши головну сенсацію сезону

Запоріжжя-ZOG - Дніпро 78:70 (14:25, 21:18, 23:15, 20:12)

Запоріжжя: Кожем'якін 11 + 5 підбирань + 5 передач + 3 перехоплення, Кондраков 8 + 6 передач, Овдеєнко 21 + 5 підбирань + 4 передачі, Мироненко 16 + 8 підбирань, Анісімов 12 + 6 підбирань - старт; Лук'янов 2, Ясиненко 2, Ворник 4 + 9 підбирань, Щепкін 2

Дніпро: Мішула 10, Шундель, Ревзін 9, Глєбов 13 + 6 передач, Тимофеєнко 15 + 8 підбирань - старт; Вільховецький 8 + 5 передач, Закурдаев 9, Шевченко 4, Сизов 2

Хід гри

Вже в дебюті матчу Дніпро вказав Запоріжжю на проблеми у захисті - гості швидко організували ривок 6:0. Плеханов відреагував тайм-аутом, але за ним послідували 8 очок поспіль від Тимофеєнка. Капітан гостей допоміг своїй команді отримати двозначну перевагу за підсумками стартової десятихвилинки.

Зупинити суперника і трохи підтягнутися в рахунку запоріжцям вдалося у другій чверті. Відмінний відрізок провів Мироненко, який набрав 9 очок за чверть. Вчасно та ефективно підтримав партнера Валерій Анісімов, який блискуче відпрацював на щиті, зібравши серію підбирань в чужій фарбі і набравши важкі очки другого шансу. Однак поганий захист на дузі не дозволив господарям нівелювати відставання. Точні дальні у виконанні Закурдаєва, Вільховецького і Мішули дозволили Дніпру зберегти 8 очок переваги перед великою перервою.

У третій чверті господарям вдалося остаточно вирівняти гру, оформивши ривок у другій частині 10-хвилинного відрізка. Символічно, що триочковий з сиреною реалізував капітан запоріжців Овдеєнко, який за чверть додав до актвиу три влучних дальніх. Ці триочкові стали першими для снайпера в новому сезоні - усi кидки з-за дуги в попередніх шести матчах захисник промазав.

У заключній чверті гра в атаці у гостей остаточно розклеїлася. Дніпро набрав за десятихвилинку всього 12 очок, дозволивши господарям вирватися в лідери. Запоріжці продовжували тиснути з під кільця, де мали очікувану перевагу в габаритах, а також під завісу зустрічі знайшли свій кидок.

Овдеєнко закинув ще одну «трьоху», а точі дальній у виконанні Кондракова та Мироненка за 3,5 хвилини до кінця вивели господарів вперед на 7 очок. Дніпро кілька разів наблизився до суперника, однак зібратися на камбек не зумів. Запоріжжя вистояло на останніх хвилинах і видобуло першу перемогу в чемпіонаті над досі непереможним, але виснаженим Дніпром.

Гравець матчу

Нарешті знайшов свою гру капітан і лідер Запоріжжя Овдеєнко. Захисник реалізував 4 триочкових за матч, ставши автором ключових влучань у другій половині матчу. На його рахунку у цьому матчі 21 очко. Також варто відзначити вдалий матч форварда господарів Мироненка, який в матчі проти своєї колишньої команди продемонстрував відмінний баскетбол, набравши 16 очок (2/4 двоочкових, 4/6 триочкових) і зробивши 8 підбирань.

Максим Закурдаєв: В Рівному зал маленький, буде дуже гучно, але ми готувалися до цього
Захисник Дніпра дав коментар перед другим матчем фінальної серії
Київ-Баскет встановив два рекорди сезону в переможному матчі з Черкаськими Мавпами
Кияни повторили рекорд за очками в половині матчу і встановили новий рекорд за кількістю триочкових.
Бронза для Київ-Баскета — емоції та церемонія нагородження: фотогалерея
Столична команда завоювала медалі за підсумком сезону 2023/24
Київ-Баскет переміг Черкаські Мавпи в серії за бронзу: відео коментарів після гри
Відео23.04.2024
Гравці та тренери команд — про матч, який завершився перемогою киян
Вадима Заплотинського визнано найкращим гравцем захисного плану сезону Суперліги
Лідер Київ-Баскету допоміг столичному клубу завоювати бронзу
Андрій Агафонов — найкращий центровий сезону Суперліги Favbet
Бігмен Черкаських Мавп отримав індивідуальну нагороду
Київ-Баскет переміг Черкаські Мавпи та завоював бронзу Суперліги Favbet
Команда Дмитра Забірченка виграла обидва матчі серії
Дніпро обіграв Рівне і вийшов вперед в фінальній серії: хайлайти Суперліги Favbet 20 квітня
Дивіться першу гру чемпіонської серії
Штурмовик полку Сафарі Олександр Хмельовський відкрив матч бронзової серії Суперліги
Воїни відвідали гру між Київ-Баскетом та Черкаськими Мавпами
Київ-Баскет в матчі з двома овертаймами виграв у Черкаських Мавп: хайлайти Суперліги Favbet 19 квітня
Дивіться яскраві моменти першого матчу бронзової серії Суперліги Favbet
Київ-Баскет перемiг Черкаськi Мавпи в захоплюючому протистояннi бронзової серiї: вiдео коментарiв
Лєв Кошеватський в поєдинку бронзової серії видав найкращий матч у своїй кар'єрі