Українці за кордоном: потужні матчі Липового та Санона, дебют Грицака в Іспанії

ІСПАНІЯ

Бургос капітана національної збірної України В’ячеслава Кравцова зазнав поразки в 9 турі Ліги АСВ, поступившись у домашьному поєдинку Манресі (74:82). Наш центровий, вийшовши з лави, відіграв 19 хвилин, набрав 7 очок (3/8 двоочкових, 1/1 штрафних), зібрав 5 підбирань (4 у нападі) та зробив 1 блок-шот при 2 фолах (РЕ +5).

Фоврард національної збірної України В’ячеслав Бобров повернувся до стартової п’ятірки Гіпускоа. Команда українця у виїзному матчі 9-го туру Ліги АСВ поступилась мадридському Реалу (71:104), а Бобров за 24 хвилини набрав 15 очок (6/8 двоочкових, 1/3 триочкових) та зробив 2 пібирання (1 у нападі) при 3 фолах та 2 втратах (РЕ +8).

Читайте: Українці за кордоном: ефективні Герун та Липовий, потужний матч Агафонова

Барселона нашого центрового Артема Пустового на виїзді розібралась із Естудіантесом (101:84), а українець, вийшов на 5 хвилини, за які встиг набрати 2 очка (1/1 двоочкових), зробити 2 підбирання на чудому щиті та 2 блок-шота (РЕ +6). В цьому матчі взяв участь ще один українець: за Естудіантес в Лізі АСВ дебютував гравець молодіжної збірної України Андрій Грицак, який відіграв одну хвилину, відзначившись влучним триочковим та підбиранням на чужому щиті (РЕ +4).

Ще один представник національної збірної України Володимир Герун не врятував Бреоган від поразки у домашньому матчі проти Сарагоси (82:86). Наш бігмен, вийшовши з лави, набрав 10 очок (3/4 двоочкових, 4/4 штрафних), зробив 4 підбирання (2 у нападі), 1 перехоплення та 1 блок-шот при 1 фолі (РЕ +17).

Після 9 турів Барселона лідирує в турнірній таблиці з 8 перемогами в активі, Бургос посідає 14 місце з 3 перемогами, Бреоган йде 15-м з 2 перемогами, Естудіантес 16-й (2 перемоги), а Гіпускоа посідає останнє місце в таблиці, маючи в активі також 2 перемоги.

Вдалий матч у складі грецького Промітеаса провів свінгмен збірної України Олександр Липовий. Українець вийшов у старті у виїзній переможній грі проти Холагроса (69:57), набрав 15 очок (1/2 двоочкових, 3/5 триочкових, 4/4 штрафних), зібрав 5 підбирань (2 у нападі), зробив 2 передачі та 2 перехоплення при 2 фолах і 1 втраті (РЕ +22). Промітеас піднявся на четверте місце з 4 перемогами у 6 поєдинках.

Поки що найкращий матч в цьому сезоні у складі Олімпії провів українець Іссуф Санон. Наш легіонер, вийшовши у старті, відіграв 29 хвилин у матчі чемпіонату Словенії проти Рогаски. Команда Санона перемогла вдома з рахунком 99:81, а українець за 29 хвилин на майданчику набрав 20 очок (5/8 двоочкових, 2/3 триочкових, 4/4 штрафних), зробив 3 підбирання (1 у нападі), 2 перехоплення та 1 передачу при 3 фолах та 2 втратах (РЕ +21). Олімпія лідирує у турнірній таблиці з 4 перемогами у 6 матчах.

Черговий переконливий матч у складі угорського ЗТЄ провів український бігмен Андрій Агафонов. У домашньому поєдинку проти Атомерому (99:98) наш легіонер набрав 25 очок (10/15 двоочкові, 0/1 триочкових, 5/6 штрафних), зібрав 8 підбирань, віддав 5 передач та поставив 3 блок-шота при 3 втратах та 2 фолах (РЕ +34). Його партнер по команді та співвітчизник Дмитро Глєбов відіграв 23 хвилини набрав 10 очок (4/7 двоочкові, 0/5 триочкових, 2/2 штрафних), зробив 6 підбирань та 1 передачу при 2 фолах (РЕ +6). Команда українців посідає 5 місце в таблиці з 5 перемогами та 3 поразками.

Український форвард румунського Пітешті Максим Корнієнко не врятував свою команду від домашньої поразки в матчі з Орадею (81:101). Українець, вийшошви у старті, відіграв 27 хвилин, набрав 14 очок (2/6 двоочкових, 2/3 триочкових, 4/8 штрафних), зібрав 7 підбирань (4 у нападі) та зробив 1 блок-шот при 2 втратах та 2 фолах (РЕ +13). Пітешті посідає 6 місце в таблиці з 3 перемогами у 7 матчах.

Український форвард польскої Сталі Віталій Коваленко допоміг своїй команді здобути переконливу домашню перемогу над Полфармою з рахунком 101:79. Українець відіграв 12 хвилин, набрав 7 очок (2/4 двоочкові, 1/2 триочкових), зібрав 2 підбирання та віддав 2 передачі при 4 фолах (РЕ +8). Команда українця лідирує у чемпіоніті Польщі з 6 перемогами та 1 поразкою.

Чоловіча збірна України — на 36 місці в оновленому світовому рейтингу ФІБА
Національна збірна України втратила одну позицію після матчів в лютому
Віталій Степановський: Зробимо все, щоб виграти чотири наступні матчі
Головний тренер збірної України підбив підсумки першого вікна кваліфікації Євробаскету-2025
Олександр Ковляр — другий кращий асистент в першому вікні відбору на Євробаскет-2025
Розігруючий збірної України — в топі за одним з ключових статистичних показників
Віталій Степановський: Нам треба зробити висновки і зіграти краще в наступному вікні
Головний тренер та гравець збірної України — про матч проти Португалії
Україна програла Португалії у відборі на Євробаскет-2025
Перше відбіркове вікно збірна Україна завершила без перемог
В'ячеслав Бобров піднявся на шосте місце в рейтингу скорерів збірної і увійшов до топ-5 за підбираннями
Відбулись зміни в двох історичних рейтингах кращих гравців національної збірної України
Збірна України відвідала в госпіталі воїнів ЗСУ
Національна команда підтримала українських героїв та запросила на гру проти Португалії
Триває продаж квитків на матч Україна — Португалія!
Чоловіча національна команда зіграє у відборі на Євробаскет-2025 в Ризі
Україна програла на старті в Словенії: турнірна таблиця групи відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча збірна України знаходиться на останньому місці після стартового туру в своїй групі
Віталій Степановський: Погано почали другу половину, особливо третю чверть
Головний тренер та капітан збірної України — про матч проти Словенії
Збірна України поступилась на виїзді Словенії на старті відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча національна збірна з поразки розпочала кваліфікацію на чемпіонат Європи
Словенія — Україна: відеотрансляція матчу кваліфікації Євробаскета-2025