Перший день відбору до ЧС-2019: як це було

Зіграно стартові матчі  «першого вікна» відбору до чемпіонату світу з баскетболу серед чоловічих команд. Перший день змагань приніс багато емоцій, несподіванок та яскравих моментів.  Про все це далі далі:

Сенсації:

Група С. Нідерланди – Хорватія – 68:61.

Доволі неочікувано розпочався відбірковий етап у групі «С», де п'ята команда олімпійських ігор 2016 – Хорватія поступилася команді Нідерландів, найбільшим здобутком яких був лише груповий етап Євробаскету-2015.

Нідерланди захопили лідерство у матчі з самого початку і пішли на велику перерву маючи 2 бали переваги. Третю чверть команди зіграли рівно, тож все вирішувалося в заключній десятихвилинці, де міцнішими нерви виявилися все ж у команди господарів.

Група Е. Боснія та Герцеговина – Росія – 81:76

Зі стартових хвилин матчу команда Душко Вуйошевича дала зрозуміти росіянам, що легкої прогулянки в останніх не вийде. Весь матч команди грали рівно: Боснію та Герцеговину вів за собою вісімнадцятирічний Джанан Муса, який в підсумку став найрезультативнішим у команді. Росію ж тримав в ігровому ритмі захисник ЦСКА – Віталій Фрідзон. В кінцівці гри збірна Росії мала шанс перевести гру в овертайм, проте після невлучного штрафного від Гегіча за 6 секунд до завершення матчу, збірна Боснії та Герцеговини забрала підбирання на чужому щиті чим і поховала сподівання збірної Росії на інакший результат поєдинку.

Результати матчів:

Група А:

Чорногорія – Іспанія – 66:79

Команди розпочали рівний матч, про що свідчить і рахунок після першої чверті – 15:15. Проте наступні дві чверті були за Іспанією, яка в підсумку і виграла матч без особливих проблем.

Словенія – Білорусь – 87:74

Збірна Словенії приголомшила команду Білорусі в першій половині матчу, яку виграла з рахунком 42:24. Наступні ж два періоди лишилися за нашими сусідами, проте відіграти різницю останні так і не змогли.

Група В:

Швеція – Україна – 76:84

Українська збірна без над зусиль зуміла розібратися з командою Ведрана Бошніча. Захопивши лідерство з стартових хвилин та ударно повівши другу чверть, наша команда забезпечила собі комфортний гандикап, який і дозволив святкувати перемогу у стартовій грі турніру. Проте вже завтра команди України та Туреччини зустрінуться у Києві в очній дуелі за перше місце в групі.

Квитки на безпрецедентний матч можна придбати за посиланням.

Читайте: Битва №8. Історія протистоянь України та Туреччини

Туреччина – Латвія -  85:73

Збірна Латвії перша захопила лідерство у матчі, проте вже у другій чверті матчу господарі паркету зуміли виправити власне становище та піти на велику перерву у якості лідерів матчу. В наступних двох періодах збірна Туреччини  також ні не секунду не дала засумніватися глядачам у своїй перемозі.

Група С:

Польща – Угорщина – 70:60

Збірна Польщі в Бидгощі не без проблем розібралася з командою Угорщини.

Останні захопили лідерство на старті гри і утримували його до останньої десятихвилинки, проте в кінцівці поляки зібрались та переграли своїх опонентів.

Косово – Литва – 61:99

У матчі явного фаворита та аутсайдера сенсацій на сталося. Команда Литви провела «тренування з підвищеною відповідальністю» та без проблем здолала команду Косово.

Група D:

Італія – Румунія – 75:70

Лідирувавши протягом усього матчу, команда з Апенін зуміла розгубити всю перевагу у останній чверті та сама собі створила проблеми. Проте на останніх хвилинах гри Італія все ж вистояла та перемогла.

Група Е:

Бельгія – Франція – 59:70

Номінальні аутсейдери матчу бельгійці зі стартових хвилин зустрічі побігли вперед та захопили лідерство. Після двох чвертей господарі мали 13 балів переваги. Проте вже у третій десятихвилинці французи зуміли перебудуватися, вирівняти становище у матчі на самі захопити ініціативу.

Група F:

Чехія – Ісландія – 89:69

Чехія жваво розпочала матч та відірвалася від суперника на кілька балів, після чого поступово розвивала успіх у кожній з чвертей та закономірно перемогла.

Болгарія – Фінляндія – 80:82

Гості лідирували протягом усього матчу, проте в кінцівці болгари спромоглися на ривок, який останнім майже вдався. Цікавий факт, що найрезультативнішим гравцем у господарів став колишній гравець «Черкаських Мавп» - Станімір Марінов, який набрав 18 балів.

Група G:

Німеччина – Грузія – 79:70.

Обидва суперника збірної України по груповому етапу  цьогорічного Євробаскету зійшлися між собою знову, цього разу в рамках відбору до чемпіонату світу.

Команди протягом трьох чвертей показували абсолютно рівну гру, по черзі виходячи вперед, проте в останній десятихвилинці господарі паркету все ж зуміли здійснити ривок та віддалитися від грузинів на безпечну відстань.

Сербія – Австрія – 85:64

Чинні віце-чемпіони Європи та Олімпійських Ігор без проблем переграли команду Австрії, не віддавши останній жодної чверті у грі.

Група Н:

Ізраїль – Естонія – 88:68

Обидва колективи рівно почали гру, проте починаючи з другої чверті господарі довели власну перевагу в класі та закономірно перемогли.

Велика Британія – Греція – 92:95 ОТ

Провівши рівний матч, визначали переможця команди лише у овертаймі.

За 3 секунди до фінальної сирени гравці Великої Британії були попереду, проте три очковий від грека Атінайо дозволив саме їм святкувати перемогу.

Гладир: Україна має виходити на рівень Франції та Німеччини Гладир: Україна має виходити на рівень Франції та Німеччини
Сергій Гладир поділився емоціями після рекордного для себе матчу чемпіонату Франції
Фесенко: захотів ударити ЛеБрона і я його вдарив Фесенко: захотів ударити ЛеБрона і я його вдарив
Кирило Фесенко розповів про спробу підкорення НБА, повернення в Європу та зміни своїх поглядів на баскетбол
Лідер збірної України пояснив свою рекордну результативність у Франції Лідер збірної України пояснив свою рекордну результативність у Франції
Сергій Гладир набрав рекордну в кар’єрі кількість очок у останньому матчі чемпіонату Франції
Понад 300000 відвідали перші поєдинки кваліфікації на Чемпіонат світу Понад 300000 відвідали перші поєдинки кваліфікації на Чемпіонат світу
Публіка охоче прийшла на матчі кваліфікації до Чемпіонату світу
Артем Пустовий: баскетбол відкрив для мене інше життя Артем Пустовий: баскетбол відкрив для мене інше життя
Центровий збірної України розповів про виступи в Іспанії та важливу роль баскетболу в своєму житті
В’ячеслав Бобров: мрію зіграти в НБА В’ячеслав Бобров: мрію зіграти в НБА
Форвард збірної України став найкращим баскетболістом чемпіонату Литви в листопаді
Українець став одним з найкращих у чемпіонаті Іспанії Українець став одним з найкращих у чемпіонаті Іспанії
Наш Артем Пустовий ввійшов до збірної туру та топ-7 моментів тижня
Тренер збірної України залишив посаду в клубі Тренер збірної України залишив посаду в клубі
Відбулася тренерська заміна в другій команді Черкаських Мавп
Лідер збірної України повернувся після травми Лідер збірної України повернувся після травми
Кирило Фесенко допоміг Авеліно перемогти в овертаймі матчу чемпіонату Італії
Лідер збірної України потренував команду Вищої ліги: фотогалерея Лідер збірної України потренував команду Вищої ліги: фотогалерея
Сергій Гладир провів у рідному Миколаєві тренування з НІКО-БАСКЕТом
Дві гри, одна перемога: статистичні підсумки перших матчів відбору на Кубок світу для України Дві гри, одна перемога: статистичні підсумки перших матчів відбору на Кубок світу для України
Сергій Гладир став кращим снайпером команди у стартових матчах кваліфікації
Кваліфікація чемпіонату світу: результати 26 листопада Кваліфікація чемпіонату світу: результати 26 листопада
Зіграно частину матчів 2 туру кваліфікації чемпіонату світу
Євген Мурзін: збірній України не вистачає першого номера Євген Мурзін: збірній України не вистачає першого номера
Збірна України поступилася в домашньому матчі кваліфікації чемпіонату світу
Україна зазнала домашньої поразки у матчі з Туреччиною Україна зазнала домашньої поразки у матчі з Туреччиною
Команда Євгена Мурзіна пропустила вирішальний ривок у заключній чверті матчу відбору на Кубок світу
Найяскравіша перемога над турками і кидок, який вивів Україну на ЄвроБаскет Найяскравіша перемога над турками і кидок, який вивів Україну на ЄвроБаскет
Разом з Олександром Лохманчуком ми пригадуємо, як забитий Палац спорту побачив тріумф україської збірної
Головний матч року в Україні. Анонс поєдинку відбору на Кубок світу проти Туреччини Головний матч року в Україні. Анонс поєдинку відбору на Кубок світу проти Туреччини
Команда Євгена Мурзіна зіграє на домашньому паркеті столичного Палацу спорту
Україна – Туреччина: де дивитися матч національних збірних Україна – Туреччина: де дивитися матч національних збірних
Розклад трансляцій матчу кваліфікації чемпіонату світу
До уваги вболівальників матчу Україна – Туреччина До уваги вболівальників матчу Україна – Туреччина