Перший день відбору до ЧС-2019: як це було

Зіграно стартові матчі  «першого вікна» відбору до чемпіонату світу з баскетболу серед чоловічих команд. Перший день змагань приніс багато емоцій, несподіванок та яскравих моментів.  Про все це далі далі:

Сенсації:

Група С. Нідерланди – Хорватія – 68:61.

Доволі неочікувано розпочався відбірковий етап у групі «С», де п'ята команда олімпійських ігор 2016 – Хорватія поступилася команді Нідерландів, найбільшим здобутком яких був лише груповий етап Євробаскету-2015.

Нідерланди захопили лідерство у матчі з самого початку і пішли на велику перерву маючи 2 бали переваги. Третю чверть команди зіграли рівно, тож все вирішувалося в заключній десятихвилинці, де міцнішими нерви виявилися все ж у команди господарів.

Група Е. Боснія та Герцеговина – Росія – 81:76

Зі стартових хвилин матчу команда Душко Вуйошевича дала зрозуміти росіянам, що легкої прогулянки в останніх не вийде. Весь матч команди грали рівно: Боснію та Герцеговину вів за собою вісімнадцятирічний Джанан Муса, який в підсумку став найрезультативнішим у команді. Росію ж тримав в ігровому ритмі захисник ЦСКА – Віталій Фрідзон. В кінцівці гри збірна Росії мала шанс перевести гру в овертайм, проте після невлучного штрафного від Гегіча за 6 секунд до завершення матчу, збірна Боснії та Герцеговини забрала підбирання на чужому щиті чим і поховала сподівання збірної Росії на інакший результат поєдинку.

Результати матчів:

Група А:

Чорногорія – Іспанія – 66:79

Команди розпочали рівний матч, про що свідчить і рахунок після першої чверті – 15:15. Проте наступні дві чверті були за Іспанією, яка в підсумку і виграла матч без особливих проблем.

Словенія – Білорусь – 87:74

Збірна Словенії приголомшила команду Білорусі в першій половині матчу, яку виграла з рахунком 42:24. Наступні ж два періоди лишилися за нашими сусідами, проте відіграти різницю останні так і не змогли.

Група В:

Швеція – Україна – 76:84

Українська збірна без над зусиль зуміла розібратися з командою Ведрана Бошніча. Захопивши лідерство з стартових хвилин та ударно повівши другу чверть, наша команда забезпечила собі комфортний гандикап, який і дозволив святкувати перемогу у стартовій грі турніру. Проте вже завтра команди України та Туреччини зустрінуться у Києві в очній дуелі за перше місце в групі.

Квитки на безпрецедентний матч можна придбати за посиланням.

Читайте: Битва №8. Історія протистоянь України та Туреччини

Туреччина – Латвія -  85:73

Збірна Латвії перша захопила лідерство у матчі, проте вже у другій чверті матчу господарі паркету зуміли виправити власне становище та піти на велику перерву у якості лідерів матчу. В наступних двох періодах збірна Туреччини  також ні не секунду не дала засумніватися глядачам у своїй перемозі.

Група С:

Польща – Угорщина – 70:60

Збірна Польщі в Бидгощі не без проблем розібралася з командою Угорщини.

Останні захопили лідерство на старті гри і утримували його до останньої десятихвилинки, проте в кінцівці поляки зібрались та переграли своїх опонентів.

Косово – Литва – 61:99

У матчі явного фаворита та аутсайдера сенсацій на сталося. Команда Литви провела «тренування з підвищеною відповідальністю» та без проблем здолала команду Косово.

Група D:

Італія – Румунія – 75:70

Лідирувавши протягом усього матчу, команда з Апенін зуміла розгубити всю перевагу у останній чверті та сама собі створила проблеми. Проте на останніх хвилинах гри Італія все ж вистояла та перемогла.

Група Е:

Бельгія – Франція – 59:70

Номінальні аутсейдери матчу бельгійці зі стартових хвилин зустрічі побігли вперед та захопили лідерство. Після двох чвертей господарі мали 13 балів переваги. Проте вже у третій десятихвилинці французи зуміли перебудуватися, вирівняти становище у матчі на самі захопити ініціативу.

Група F:

Чехія – Ісландія – 89:69

Чехія жваво розпочала матч та відірвалася від суперника на кілька балів, після чого поступово розвивала успіх у кожній з чвертей та закономірно перемогла.

Болгарія – Фінляндія – 80:82

Гості лідирували протягом усього матчу, проте в кінцівці болгари спромоглися на ривок, який останнім майже вдався. Цікавий факт, що найрезультативнішим гравцем у господарів став колишній гравець «Черкаських Мавп» - Станімір Марінов, який набрав 18 балів.

Група G:

Німеччина – Грузія – 79:70.

Обидва суперника збірної України по груповому етапу  цьогорічного Євробаскету зійшлися між собою знову, цього разу в рамках відбору до чемпіонату світу.

Команди протягом трьох чвертей показували абсолютно рівну гру, по черзі виходячи вперед, проте в останній десятихвилинці господарі паркету все ж зуміли здійснити ривок та віддалитися від грузинів на безпечну відстань.

Сербія – Австрія – 85:64

Чинні віце-чемпіони Європи та Олімпійських Ігор без проблем переграли команду Австрії, не віддавши останній жодної чверті у грі.

Група Н:

Ізраїль – Естонія – 88:68

Обидва колективи рівно почали гру, проте починаючи з другої чверті господарі довели власну перевагу в класі та закономірно перемогли.

Велика Британія – Греція – 92:95 ОТ

Провівши рівний матч, визначали переможця команди лише у овертаймі.

За 3 секунди до фінальної сирени гравці Великої Британії були попереду, проте три очковий від грека Атінайо дозволив саме їм святкувати перемогу.

Чоловіча збірна України — на 36 місці в оновленому світовому рейтингу ФІБА
Національна збірна України втратила одну позицію після матчів в лютому
Віталій Степановський: Зробимо все, щоб виграти чотири наступні матчі
Головний тренер збірної України підбив підсумки першого вікна кваліфікації Євробаскету-2025
Олександр Ковляр — другий кращий асистент в першому вікні відбору на Євробаскет-2025
Розігруючий збірної України — в топі за одним з ключових статистичних показників
Віталій Степановський: Нам треба зробити висновки і зіграти краще в наступному вікні
Головний тренер та гравець збірної України — про матч проти Португалії
Україна програла Португалії у відборі на Євробаскет-2025
Перше відбіркове вікно збірна Україна завершила без перемог
В'ячеслав Бобров піднявся на шосте місце в рейтингу скорерів збірної і увійшов до топ-5 за підбираннями
Відбулись зміни в двох історичних рейтингах кращих гравців національної збірної України
Збірна України відвідала в госпіталі воїнів ЗСУ
Національна команда підтримала українських героїв та запросила на гру проти Португалії
Триває продаж квитків на матч Україна — Португалія!
Чоловіча національна команда зіграє у відборі на Євробаскет-2025 в Ризі
Україна програла на старті в Словенії: турнірна таблиця групи відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча збірна України знаходиться на останньому місці після стартового туру в своїй групі
Віталій Степановський: Погано почали другу половину, особливо третю чверть
Головний тренер та капітан збірної України — про матч проти Словенії
Збірна України поступилась на виїзді Словенії на старті відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча національна збірна з поразки розпочала кваліфікацію на чемпіонат Європи
Словенія — Україна: відеотрансляція матчу кваліфікації Євробаскета-2025