Хімік продовжив переможну серію в матчах з Черкаськими Мавпами

У першій половині суперники продемонстрували відкритий баскетбол, віддавши перевагу атакуючій грі і трохи забувши про захист. Вже за стартову чверть 11 очок для Хіміка набрав Олександр Рябчук, який допоміг господарям виграти десятихвилинку 26:24.

Визначальним у другій десятихвилинці став потужний ривок Мавп. Команда Максима Міхельсона виграла заключний 4-хвилинний відрізок першої половини 16:4, і набравши 29 очок за чверть, отримала 7 балів  переваги перед великою перервою. У гостей ще за підсумками першої половини 20 очок до активу записав Олександр Кольченко, при цьому Мавпи програвали щит, але мали кращі кидкові показники.

У третій чверті команди обмінялися ривками: спочатку Хімік зрівняв рахунок, вдало стартувавши у другій половині, але отримав ривок у відповідь від Мавп, які повернули собі 9-очкову перевагу. Штрафні Сидорова та Антипова та влучний триочковий Рябчука дозволили южненцям скоротити відставання до більш сприйнятних 3 балів відставання перед вирішальною чвертю.

Доля матчу вирішувалась у заключній десятихвилинці, яку вдаліше провели господарі. В першу чергу команда Степановського відпарцювала у захисті, а ривок на екваторі чверті, імпульсом для якого став дуже вчасний влучний триочковий Сидорова, вирішив долю матчу. У заключну хвилину команди входили за “+6” для Хіміка, але фол при триочковому кидку Сидорова дозволив гостям скортити відставання до трьох очок – Кольченко реалізував усі три штрафних. Вже у наступній атаці – відразу після тайм-ауту – Сидоров виправився за свою помилку, реалізувавши ще один надважливий триочковий. Мавпам знову треба було відігравати 6 очок, але цього разу за 28 секунд, і команді Міхельсона вдалося скористатись помилками суперника і скоротити відставання до 2 очок, але, пробивши серію штрафних, Хімік перемогу вже не віддав.

Южненці, суттєво вигравши підбирання, втретє в свезоні перемогли Мавпи, вигравши матч з рахунком 92:89. Команда Степановського продовжує очолювати турнірну таблицю, а чемпіони, які у цьому матчі втратили Кріса Коуклі, залишаються на останній сходинці.

Найкращим в цій грі був американський захисник Хіміка Деон Едвін, який видав вражаючу статистичну лінію: 23 очка, 10 підбирань, 6 передач та 6 перехоплень при 4 втратах та 2 фолах (РЕ +30). У Мавп відзначимо Кольченка, у якого 28 очок, але 6 втрат, а також Янга, який до 18 балів додав 9 передач.

Хімік свій наступний матч зіграє у неділю, 20 січня, вдома проти Київ-Баскета, а Мавпи у цей же день на виїзді протистоятимуть Одесі.

Суперліга Парі-Матч. Регулярний чемпіонат

Южне, СК Олімп

Хімік – Черкаські Мавпи 92:89 (26:24, 20:29, 23:19, 23:17)

Хімік: Едвін 23 + 10 підбирань + 6 передач + 6 перехоплень - 4 втрати, Рябчук 14, Войналович, Джонс 11, Павлов 19 + 12 підбирань - старт; Антипов 12 + 8 підбирань, Ковальов 1, Сидоров 12, Марченко

Черкаські Мавпи: Бояркін 8 + 6 передач, Кольченко 28 - 6 втрат, Арнетт 6, Ткаченко, Чумаков 9 + 7 підбирань - старт; Отверченко 5, Коуклі 2, Янг 18 + 9 передач, Нікс 13, Воєвода, Сергєєв.

Олександр Тищенко: Зараз є відчуття свята, але матч – вже історія
Центровий Черкаських Мавп Олександр Тищенко прокоментував вихід команди до півфіналу Суперліги Favbet.
Володимир Коваль: Нам дійсно було важко, грали ротацією, в котрій ми не звикли грати
Наставник Дніпра розповів про проблеми, з якими зіткнулась команда перед матчами плей-оф з Політехнікою-Галичиною.
Михайло Переверзій: Дякую вболівальникам, давно такої атмосфери не бачили
Головний тренер Рівного прокоментував перемогу команди в першому матчі плей-оф проти Старого Луцька.