Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Новини
Дніпровській СДЮСШОР №5 виповнилося 50 років!

Дніпровській СДЮСШОР №5 виповнилося 50 років!

Як кажуть у таких випадках: як швидко летить час. 11 липня 1967 року у Дніпрі відчинила свої двері баскетбольна школа СДЮСШОР-5. Не усі перші випускники неодмінно стали зараз вже здебільшого сивочолими майстрами гри, та якщо хтось і не досягнув високих баскетбольних вершин, полюбив цю гру назавжди і згадує шкільні роки у СДЮСШОР №5 як найщасливіші миттєвості життя. Яким було воно, 50 років тому, дитинство у дітей, даруйте за тавтологію, першого повоєнного покоління (на момент відкриття школи друга світова відгриміла вже як 22 роки)? Більш скромне, можливо навіть бідне за сучасними мірками, не цуратимемося цього слова, але емоції щастя, які дарувала кожна зустріч з баскетбольним майданчиком, м’ячем, друзями по команді і тренером у СДЮСШОР №5 закарбувалися у пам’яті.

"Будемо відвертими, Дніпру у баскетбольному плані пощастило, - зізнається чинний директор цього уславленого спортивно-навчального закладу Станіслав Каковкін, він очолює школу понад 10 років, - у великому індустріальному місті був запит на таку школу. Адже саме спортивні орієнтири і цілі спрямовують дітей у вірне життєве русло. І так співпало, що знайшлися люди, які реалізували цей запит".

 

Пан Станіслав Каковкін розповідає про здобутки СДЮСШОР-5:

- На сьогодні у школі вчаться до 1000 дітей. Ми беремо участь у чемпіонаті ВЮБЛ 18-ма командами. Це рекордний показник. У нас діти грають у багатьох командах першої ліги, вищої ліги, Суперліги. Наші вихованці ставали і чемпіонами Радянського Союзу. Серед них є і майстри спорту, і майстри спорту міжнародного класу, і олімпійські чемпіони. Можна сказати, через цю школу пройшла ціла баскетбольна епоха. За радянських часів школа входила до трійки найкращих у СРСР. Ми стараємося відповідати репутації провідного баскетбольного навчального закладу. Так, цього року команди СДЮСШОР-5 виграли чемпіонат ВЮБЛ у чотирьох вікових групах. Наша команда стала чемпіоном у першій лізі, вистачає і призерів ВЮБЛ. На базі СДЮСШОР-5 у Жіночій суперлізі грала наша команда, дівчата набиралися досвіду. У Вищій лізі грає наша команда Дніпро-СДЮСШОР-5-ДВУФК. Школа працює. Молоді тренери продовжують справу тих, хто починав баскетбольний рух у Дніпрі, щоб гідно нести покладену на нас місію. Працювали у школі заслужені тренери Єфим Таслицький, Михайло Промисловський, Ісаак Майзлін, Володимир Ткаченко. Микола Говорунов, ім’ям якого названо нашу школу. Він засновник її, хоч і не був першим директором. Ним був Володимир Смирнов.

- З якого віку дітям можна навчатися у вашій школі?
- Дітей ми набираємо з 2-3 класу, переважно з третього. Якщо вже сильно хочуть, можемо з другого. У нас працює система спортивних класів, вона перевірена роками, виправдовує себе. У школі працюють 20-25 тренерів. Зараз літо, тому їхня кількість коливається. Усі наші тренери мають відповідну освіту і регулярно підвищують рівень своєї кваліфікації на тих самих семінарах, що їх проводить ФБУ. Наші тренери є тренерами збірних різних вікових груп. Славу легендарних тренерів продовжують Олександр чередниченко, Володимир Жук, Олександр Мунтян, Євген Черепанов...

- Жортску конкуренцію відчуваєте?
- Можу назвати одеську СДЮСШОР ім. Літвака, рівненську ОСДЮСШОР і южненський Хімік, якщо дивитися по хлопчиках. Такі конкуренти розслабитися не дають. Це й добре - у конкуренції з’являється результат. Додам, що вихованцями нашої школи є Президент БК Будівельник Богдан Гулямов, Президент БК Дніпро Валерій Кондратьєв. Чимало випускників стали не лише спортсменами, а виросли у людей з великої літери, що досягли успіху не лише у баскетболі, а й у різних професіях.

ФЕДЕРАЦІЯ БАСКЕТБОЛУ УКРАЇНИ ВІТАЄ ТРЕНЕРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД СДЮСШОР №5 З ЮВІЛЕЄМ! ГАРАЗДІВ, НОВИХ ПЕРЕМОГ І УЧНІВ-ЧЕМПІОНІВ, ТЕРПІННЯ І ТВОРЧОЇ НАСНАГИ!