Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Новини
Чемпіонський прийом у КМДА: слово учасникам

Чемпіонський прийом у КМДА: слово учасникам

12 травня у столиці чемпіони України Будівельник і ТІМ СКУФ побували на прийомі у Київського міського голови, влаштованого на їхню честь. Слово учасникам цієї пам’ятної події.

Віталій Кличко, Київський міський голова:

- На початку розповім давню історію: йду якось від метро до автобусної зупинки, раптом зупиняється машина, з неї вискакує чоловік, як потім з’ясувалося, тренер Будівельника, запитує – скільки тобі років? Коли почув, що 16, каже: ти мусиш грати у баскетбол, гратимеш разом із нами. І так він мене вмовляв. А я вже почав займатися карате, боксом, довго потім думав, вагався. Хто знає – може був би одним з вас. Але так вийшло, що іншим спортивним шляхом пішов. Хоча баскетболістам дуже зобов’язаний. Бо у моїй ваговій категорії усі суперники такі самі на зріст, високі, кремезні. І завжди на тренуваннях у мене була проблема знайти спаринг партнерів, це ті хлопці, які мене б’ють, а я лише захищаюся. І нічого іншого не залишалося робити, а у нас був зал СКА поруч з залом баскетболу, доводилося усю команду запрошувати. І премія тому, хто влучить у мене. Влучити було непросто, але баскетболісти також мене тренували. Це те, знаєте, що мені близьке емоційно, що пов’язує мене з баскетболом.

Я хочу привітати кожного з вас, поздоровити з перемогами – ТІМ СКУФ – 5-разовий чемпіон України, Будівельник – 10-тиразовий! Чудовий результат. Я, як ніхто інший розумію, як непросто здобуваються перемоги і що за ними стоїть. Багато зусиль, багато енергії, бажання, праці і поту. Я знаю, про що кажу. Бо насправді я дихаю тим самим повітрям, що й кожний з вас. Спорт, не дивлячись на те, що активна у ньому участь залишилася в минулому, завжди, на усе життя залишається у серці. То ж з великою повагою я хочу поздоровити кожного з вас, з великою повагою від мене особисто, також від мерії, міської адміністрації, і взагалі від усіх киян. Дуже добре, що у нас є такі команди, добре, що ви чемпіони, і я дуже сподіваюся, що ці перемоги матимуть продовження, і не лише в Україні!

Нажаль, баскетбол ще не зовсім сильно розвивається, як того хотілося б. І своїми перемогами ви сприяєте популяризації цієї чудової гри. Щоб більше хлопців і дівчат приходили до секцій і займалися баскетболом. Я спілкувався з різними функціонерами, з людьми, які підтримують баскетбол. Наше ключове завдання – у нас ще справжньої баскетбольної арени у Києві немає. І наше завдання – щоб така арена з’явилася. Щоб баскетбольні змагання красиво презентувати кожному глядачеві, щоб він по-справжньому відчув енергетику гри, щоб трибуни були заповненими. В моїй особі ви завжди маєте підтримку людини, яка завжди підтримуватиме спорт. Хочу подякувати тренерам – їхня заслуга у перемогах дуже велика, привітати усіх переможців, побажати усіляких гараздів, подальших успіхів, щоб ваші перемоги не обмежувалися територією України.

Хочу висловити повну підтримку з боку міської адміністрації. Як відомо, усі люблять переможців і ваші перемоги є додатковим стимулом, щод підтримувати і розвивати баскетбол. Коли я читаю  гонорари гравців НБА, то інколи навіть бюджет Києва тьмяніє перед цими цифрами (посміхається – ред.). Але в силу наших можливостей здійснюватимемо підтримку. Знаю, що в Америці нема жодного подвір’я, де не стояв би баскетбольний майданчик. Хочу, щоб у Києві було так само.

Володимир Драбіковський, генеральний секретар ФБУ:

- Дві київські команди стали чемпіонами України – дійсно, це непересічна подія в українському баскетболі. Так, у 90-х і нульових були такі випадки, коли столичні колективи ставали чемпіонами і серед чоловіків і серед жінок в один сезон, але ніколи, підкреслюю, ніколи не було прийому в стінах мерії Києва. Баскетбольні клуби-чемпіони, усіх разом, ніколи мер не приймав. Тож хочу Вам подякувати, пане Віталію, і думаю, що це сигнал баскетболу – київська влада готова співпрацювати з Федерацією Баскетболу України. До чого я веду? Ми 9 місяців тому мали на меті підписати меморандум про співробітництво. Ми і досі його не підписали (пожвавлення у залі – ред.). Щодо чемпіонства київських команд, то цього успіху досягнуто здебільшого зусиллями Богдана Святославовича (Гулямова – ред.). Він підтримував і Будівельник, і ТІМ СКУФ. Але ми, ФБУ, сподіваємося, що київські клуби мають гідно представляти і столицю, і Україну на міжнародній арені. Але для цього потрібна підтримка міської влади. В усіх великих містах місцева влада допомагає клубам, Київ поки що не здійснив такого кроку. Я прошу Вас почути цей меседж. У Києві окрім Будівельника і ТІМ СКУФА є ще й Авангард, і Динамо. Це провідні команди нашої країни і вони здатні прославити Київ на міжнародній арені.

Богдан Гулямов, президент БК Будівельник:

- Насамперед хочу подякувати Вам за персональну підтримку, окрім того що завжди відчуваємо її від Вас як від державного посадовця, так ще й як щирого нашого вболівальника. Повірте, це важливо, коли прихильники баскетболу бачать Вас на трибунах як очільника міста, легенду спорта, та ще й симпатика Будівельника. Це йде на користь баскетболу!

Марина Ткаченко, олімпійська чемпіонка, президент і головний тренер БК ТІМ СКУФ:

- Нашому клубу в рік п’ятого чемпіонства виповнилося 20 років. Сьогодні наші дівчата захищають честь країни у різних збірних, національній і юнацьких. Серед присутніх є дві дівчини, срібні призерки чемпіонату світу з баскетболу 3х3. Нам, як і Вам, відомий смак перемог. Приємно, що Київ цінує наші здобутки!

Артур Дроздов, капітан БК Будівельник:

- Найприємніші враження залишилися після цієї зустрічі. Хочу висловити подяку меру Києва, сподіваюся, ми підтримуватимемо цю традицію у майбутньому своїми перемогами. Будемо вигравати для цього чемпіонати у першу чергу, зустрічатимемося з нашим мером і запрошуємо його на наші ігри, щоб він за можливості, приходив на баскетбол. Це дуже важливо для популяризації нашої улюбленої гри. Відчув на сходах мерії, що Віталій Кличко щиро нас підтримує.  Часом бачу його на наших матчах, розумію його завантаженість. Він сам спортсмен і спорт близький йому по духу – це природньо. Не дивуюся, що він докладає і докладатиме зусиль, аби допомагати баскетболу. Дуже радий, що ми переймаємо такі гарні традиції з Європи чи Америки. Коли я грав у Франції і ми здобували чемпіонський титул, нас приймали у мерії. Тепер ці ж емоції переживаю у Києві!

Дар’я Завидна, капітан БК ТІМ СКУФ:

- Мені дуже приємно, що нас привітав мер Києва Віталій Кличко. Це дійсно непересічна подія - стояти і ділити радість з дівчатами і хлопцями тут, у серці столиці, на Хрещатику. Зрозуміло, цього не було б, якби ми не стали чемпіонками і чемпіонами, то ж ми також молодці. Сподобалося, що Віталій Кличко поцілував кожну з нас. Це був оригінальний хід мера, незвично і дуже приємно, залишиться у пам’яті назавжди!