Президент ФБУ Михайло Бродський на прес-конференції у Києві, що передувала старту чоловічої збірної України у кваліфікаційному турнірі ЄвроБаскету-2017, порушив декілька нагальних тем українського баскетбольного життя. Пропонуємо вашій увазі його точку зору щодо цих питань.
Про важливість роботи зі ЗМІ
По-перше я хотів подякувати журналістам. Рік ми пропрацювали, а журналістів порівняно з моєю першою прес-конференцією втричі більше. Це спорт – ми можемо програвати, але головний результат – баскетбол рухається вперед. Ми будемо завжди вболівати за Україну. Завдяки вам українського баскетболу на шпальтах газет, в інтернеті, теле- і радіо ефірі дедалі більшає.
Про важливість спонсорської підтримки
Підтримка спонсорів дуже важлива, вони платять податки, приходять і дають нам гроші. Повірте, таких людей в Україні не дуже багато. Спонсорську підтримку відчуваємо завжди. Скажімо, вже одну операцію провели завдяки страховій компанії "Брокбізнес". Був страховий випадок з одним з наших гравців і вони повністю оплатили операцію і лікування. Хлопці можуть не боятися їхати до збірних. Хотів би подякувати і державі, вона збільшила бюджет Федерації вдвічі. І нам це дало можливість окрім усього іншого провести повноцінну підготовку до чемпіонатів Європи у молодших вікових групах.
Про успіхи найближчої зміни
У нас є великі досягнення – молодіжна збірна України U-20 змогла пробитися до чільної вісімки найсильніших збірних Старого світу. Ще б трохи, і ми б потрапили до півфіналу. А це майже національна збірна, це хлопці, які будуть у головній команді за рік – два. Принаймні п’ять хлопців з молодіжки вже стукають у двері збірної. У складі юнацьких збірних про три-чотири гравця грають у Європі. Наведу приклад. Подзвонила мама хлопця, йому 16 років, Андрія Грицака і каже: ми з Івано-Франківська, зараз живемо в Іспанії, син сім років в Іспанії, але хоче грати за Україну. І він приїхав, допоміг українській збірній. Кадетська збірна U-16 пробилася до півфіналу не в останню чергу завдяки його зусиллям.
Про перспективи посилення збірної
Сьогодні два гравця збірної грають у НБА. До гравця "Фінікс – Санс" Олексія Леня приєднався Джоел Боломбой, який поповнив лави "Юти-Джаз". Ми спілкуємося з Ленем. Дай Боже, ми вийдемо до фінальної стадії, вони приїдуть і посилять нас. У нас є Герун, який грає в Іспанії, травмований Зайцев, який нажаль, не зміг зіграти. Є Гладир, який теж з цієї ж причини не зміг приєднатися до команди. У нас є усі можливості зробити нашу збірну потужною і вона буде конкурентноспроможною у Європі, аби втрутитися у боротьбу за призові місця. І ми це зробимо. Кілька років, і ми цього досягнемо. Можливо, навіть, і наступного року.
Про "кваліфікаційні" очікування
Ми чекаємо 31 серпня перемоги. Ми чекаємо 17 вересня аншлагу. Думаю, зі Словенією буде вирішальний матч у боротьбі за вихід до фінальної стадії ЄвроБаскету-2017. Нажаль, з Косово ми не змогли провести домашню гру. Я особисто був у Президента України і він нічим не міг допомогти, бо у нас немає дипломатичних стосунків. Тому ми граємо з ними у Вільнюсі. Ми запрошуємо діаспору і всіх охочих підтримати нашу збірну у столиці Литви. Чому обрали литовців? Бо Литва до України зараз найбільш братня. Ми впевнені, що це принесе свої плоди. Ця гра відбудеться 14 вересня, і вхід на цей матч буде безкоштовним. Такого зараз немає у Європі. А 17-го вересня я теж закликаю прийти до Палацу Спорту на матч Україна – Словенія. Мушу зізнатися – ми підвищимо ціни вдвічі. Ось завтра Мурзін виграє! На Болгарію реалізуємо квитки по 20-30-40 грн. Думаю, можна зробити свій внесок в український баскетбол. Я сподіваюся матч Україна – Болгарія відвідає мер Києва Віталій Кличко. Ми розмовляли з ним і Віталій, як спортивний мер, розраховує бути на матчі.
Про Чемпіонат України
Чемпіонат у нас буде цікавий. Спонсор - серйозний. Компанія "Парі матч" запропонувала нам кращі умови, ніж попередній спонсор. Буде чемпіонат "Суперліга "Парі Матч". Того року вони були у футболі, тепер і у баскетболі. У Суперлізі "Парі Матч" гратимуть 10 команд. Повернулися Будівельник, Дніпро, з’явилася команда у Харкові. Нажаль, Динамо у цьому році не змогли знайти спонсорів. Подивимося, може на наступний сезон буде 12 команд. Це було б ідеально.
Про ознаку занепаду і відродження українського спорту
Я корінний киянин. 30 років я проїзджаю повз Експоцентр і бачу там стоїть недобудований Палац Спорту. Називали його і льодовим Палацем. Його ніхто недобудовує. Потрібно 40 млн. доларів для того, щоб у нас у Києві з’явився 12-тисячник. І льодовий, і баскетбольний, і гандбольний і волейбольний і, якщо ви хочете, концертний. Як це є у тому самому Вільнюсі, де завгодно. А ми у столиці України цього не маємо. Мені соромно, що ця недобудова 30 років стоїть. Я б назвав її пам’ятником занепаду українського спорту. Доки він стоїть і стоятиме таким, не буде у нас спорту. Не буде у нас розуміння того, що діти повинні грати. Вони не повинні займатися чим не треба, а мають займатися спортом. Треба, щоб влада нарешті побачила це.