Володимир Холопов: у День святого Валентина – полегшений режим

 Володимир Холопов: у День святого Валентина – полегшений режим
14 лютого 2016, 10:49Новини баскетболу

Навчально-тренувальні збори національної жіночої збірної України до найближчих матчів ЄвроБаскету-2017 з командами Сербії (20 лютого, Київ) та Люксембургу (24 лютого, Люксембург) розпочнуться у День Святого Валентина, 14 лютого. Не варто зайвий раз нагадувати, що серед романтичних дівчат свято усіх закоханих – особлива дата. З цієї теми ми і розпочали спілкування з головним тренером національної збірної України Володимиром Холоповим, який в переддень зборів відвідав матч-відповідь ¼ фіналу Кубка України Динамо (Київ) – Сузір’я (Рівне).

- (посміхається) День святого Валентина дівчата святкують зі своїми другими половинками, не зі мною. Вважаю абсолютно нормальним, що вони це свято шанують. 14 лютого – день приїзду, а відтак, працюватимемо у полегшеному режимі. Після того, як ми проведемо тренування, я відпущу дівчат до своїх хлопців, проблем ніяких не бачу. Але з 15 лютого ми починаємо роботу. У нас є лише 5 днів на підготовку. Далі поблажок ніяких не буде.

- Члени збірної грають у різних країнах і чемпіонатах, можливо перебувають у різній формі. Існує думка – для того, щоб привести команду до спільного знаменника, потрібно, образно кажучи, посадити її на казармений стан. Ви погоджуєтеся з такою армійською точкою зору?

- Ми ж не в армії. Вважаю, ті часи, коли спортсменів зачиняли на базі, або, як ви кажете, застосовували для них казармений стан, пішли у небуття. Не думаю, що найкращий спосіб підготовки - примушувати людей, обмежувати їх. Вони і без цього відірвані від своїх родин, від Батьківщини, адже у переважній більшості збірниці грають за кордоном. Якщо це не впливає на якість підготовки, я спокійно можу відпустити гравця додому. Є кілька днів до матчу – це важливо. У нас є 5 днів на підготовку. Головне, щоб у дівчат були позитивні емоції і бажання вийти і боротися за свою команду, за Україну. Це для мене найважливіше. Якщо їх у наказовий спосіб заганяти, не думаю, що це додасть їм позитиву. Навпаки! Це буде тільки напружувати гравця і нічого доброго з цього не вийде.

- У якому режимі ви працюватимете протягом зборів?
- Все дуже просто. Увесь тренувальний процес розписаний вже давно, складено мікроцикли, є план підготовки. До того ж, за підтримки Федерації Баскетболу України мені вдалося залучити до проведення зборів комплексну наукову групу. У понеділок приїде психолог, з вівторка з командою працюватимуть фізіологи. Сподіваюся, вони дадуть мені повну картину стану готовності гравців. Адже коли граєш з такою командою, як Сербія, нема дрібниць. Потрібно враховувати усе. І за рекомендаціями комплексної наукової групи ми можливо зкорегуємо тренувальний процес. Або ж додамо навантаження, або ж навпаки зменшимо для того чи іншого гравця. Ви ж розумієте, моя думка, коли я слідкую за тренуванням, вона є суб’єктивною. А дані наукової групи завжди будуть об’єктивними.

- Ви йдете у ногу з часом, пане Володимире!
- Потрібно застосовувати диференційований підхід до гравців. Так, у мене є план підготовки команди, але, наприклад, сьогодні Малашенко і Бережинська – вони ще грають за свої клуби. А хтось вже прилетів два дні тому і поїхав до рідних, додому трохи відпочити. З моєї точки зору потрібно завжди підходити диференційовано до гравців, не заганяти їх під одну гребінку. Розумний підхід в інтересах спільної справи, яку ми командою робимо, понад усе.

- Ви відчуваєте наближення матчу з Сербією? Емоційне хвилювання підвищується?
- Передстартове хвилювання є у кожного гравця і у кожного тренера. Від класу виконавців залежить, коли воно зникає. У нормального спортсмена за хвилину-дві передстартове хвилювання зникає і гравець сміливо робить свою справу. А якщо я буду перейматися, нервувати – гравці це напрочуд добре відчувають. Тренер не може припустити, щоб гравець відчув його коливання чи збентеженість. Сумнівів, в усякому разі зовнішніх проявів цих сумнівів не повинно бути.

- За великим рахунком, це добре, що збірниці грають у командах, які регулярно проводять матчі серйозного рівня?
- Вони усі професіонали, безумовно. Але передстартове хвилювання є у будь-якого гравця у будь-якій лізі. І тільки клас гравця визначає, у когось хвилювання зникає за хвилину, у когось – за дві, а когось може лихоманити до кінця гри. У нас гравці є лідерами  у своїх клубах, я переконаний, з цим проблем у нас не буде.

- Усі дівчата, з ким довелося спілкуватися, відзначають важливість глядацької підтримки у таких матчах, як Україна – Сербія. Чи дійсно впливає вона на результат?
- Глядач – наша цінність. За великим рахунком, ми граємо насамперед для глядачів, для людей, які радіють нашим успіхам і отримують задоволення від нашої гри. Тож, користуючись нагодою, запрошую усіх прихильників українського баскетболу 20 лютого о 17.30 на трибуни Палацу Спорту. Підтримайте команду, для дівчат це дійсно дуже важливо.