Українці перемогли збірну Швеції – 100:58

Чоловіча збірна України U16 провела черговий поєдинок на чемпіонаті Європи.

Україна U16 – Швеція U16 100:58 (32:18, 23:19, 27:6, 18:15)

Um_160813S_160813

Початок матчу пройшов за сценарієм: шведи фолили – Михайлюк набирав очки з лінії штрафних, шведи не фолили – Михайлюк набирав очки з гри. Таким чином, за півтори хвилини гри в доробку Святослава було вже 6 пунктів. Зрештою, в цьому матчі шведи були безпорадними в захисті не тільки проти лідера нашої збірної – у першій чверті 8 очок записав до свого активу Мусієнко, 6 очок – Хітьов. Загалом же за стартові десять хвилин хлопці Віталія Усенка настріляли скандинавам аж 32 очки. В другій чверті гості уважніше грали в обороні, а коли тренер посадив відпочити Святослава Михайлюка, підібралися до українців на відстань у 12 очок. Усенко повернув на майданчик свого лідера, і навіть попри те, що маючи лише один командний фол за дві хвилини до завершення чверті, наші гравці цим не скористалися, не встигаючи сфолити до кидка, вони все ж пішли на велику перерву з комфортною перевагою – 55:37. Наша команда більш ніж переконливо виграла третю десятихвилинку – 27:6, майже половина командних очок (а саме 12) у цій чверті в активі Івана Ткаченка. На останній період команди вийшли за рахунку 82:43, тож наші хлопці мали повне право пограти на публіку, зокрема, данк Святослава Михайлюка може претендувати не звання найкращого моменту не лише U16 чемпіонату Європи, а будь-якого змагання. Зрештою, саме Святослав, якого Віталій Усенко, попри солідну перевагу, не знімав з гри до самого завершення,  поставив великий знак оклику в цьому матчі – вибив сотню, вдало завершивши красивий сольний прохід. Михайлюк і надалі залишається лідером чемпіонату за очками та перехопленнями, а Віталій Зотов за підсумками семи матчів – найкращий за передачами.

17 серпня о 18:45 наші хлопці гратимуть за 9-12 місця зі збірною Росії.

Результати всіх матчів 16 серпня і становище команд
Дмитро Стадник: Батько служить у ЗСУ, тому відчуваю особисту відповідальність – маємо грати заради наших захисників та держави
Захисник збірної України U-16 розповів про очікування від кадетського Євробаскету-2024, мотивацію грати за країну та власну кар’єру
Роман Мануйлик: Якщо поїду на чемпіонат Європи, то готовий залишати на майданчику всі сили заради досягнення перемог
MVP ВЮБЛ серед юнаків 2008 р.н. розповів про особливості свого сезону та бажання потрапити до складу кадетської збірної.