Євробаскет-2022: результати матчів 10 вересня

У суботу, 10 вересня, після дня відпочинку в Берліні, куди з’їхались всі команди, розпочався плейоф Євробаскету-2022.

За підсумком дня, який подарував нам два овертайми, ми дізнались перших чотирьох чвертьфіналістів.

Збірна Франції в драматичному поєдинку переграла Туреччину в овертаймі 87:86, перебуваючи в кроці від вильоту в 1/8 фіналу Євробаскету.

Туреччина – Франція 86:87 ОТ (11:18, 24:25, 22:6, 20:28, 9:10)

Франція впевнено почала матч і третій чверті вела +11, коли стався провал – з рахунку 38:49 на користь Франції, французи майже 8 хвилин не могли набрати очки, натомість Туреччина набрала 19 очок і повела +8. Французи вирівняли гру, але за 19 секунд до кінця вони програвали 4 очки. Втім, Туреччина не втримала перевагу – овертайм.

Там Франція вела +5 за півтори хвилини до кінця, але довела гра до нервової кінцівки – Туреччина готувала останню атаку при -1, але Коркмаз втратив м’яч перед кидком з сиреною.

Іспанія – Литва 102:94 ОТ (19:20, 21:25, 23:23, 20:15, 19:11)

Збірна Іспанії вийшла в чвертьфінал Євробаскету-2022, обігравши Литву в овертаймі 102:94.

У третій чверті Литва вела навіть +11, а більшість останньої десятихвилинки Литва мала перевагу 5-7 очок, але наприкинці Іспанія зрівняла рахунок і вийшла вперед. Литву врятував Браздейкіс, який з сиреною додав м’яч в корзину і перевів гру в овертайм 83:83.

Героєм овертайму став Лоренцо Браун, який набрав 10 очок з 12 командних за 4 перші хвилини. Іспанія вела +7, але останню хвилину команди почали за рахунку 95:94. Втім помилка Браздейкіса, який втратив мяч і зробив фол, який судді зарахували неспортивним, коштувала Литві перемоги.

Словенія – Бельгія 88:72 (24:19, 20:22, 19:19, 25:12)

Збірна Словенії здобула путівку в чвертьфінал Євробаскету-2022, обігравши Бельгію 86:70.

Словенія була попереду майже весь матч – фаворит почав гру влучним триочковим і далі впевнено все контролював. Втім, Бельгія давала бій, старалась триматись на дистанції, а на початку четвертої чверті вперше і востаннє в цій грі вийшла вперед – 64:63. У відповідь Словенія видала ривок 17:0 і довела гру до перемоги.

Німеччина – Чорногорія 85:79 (19:10, 29:14, 19:26, 18:29)

Ще в одному матчі 1/8 фіналу збірна Німеччини пробилась до чвертьфіналу Євробаскету-2022, обігравши Чорногорію 85:79.

Німці впевнено почали матч, переграючи суперника по всім параметрам в першій половині гри, яку виграли +24. В третій чверті Черногорія зупинила суперника і скоротила відставання до 17 очок, а в останній десятихвилинці в першу чергу завдяки діям Перрі і Дублювича чорногорці майже зрівняли рахунок – за 26 секунд до кінця Михайлович зробив рахунок 80:77. Втім, більше німці помилок не допускали і довели гру до перемоги.

Сьогодні відбудуться ще чотири матчі 1/8 фіналу, зокрема о 13:00 за Києвом свій матч проти Польщі розпочне збірна України.