Євробаскет-2022: результати матчів 11 вересня

У неділю, 11 вересня, в Берліні відбулись ще чотири матчі 1/8 фіналу Євробаскету, після чого ми дізнались всі пари чвертьфіналістів.

Головний матч для нас сьогодні – гра України та Польщі. На жаль, команда Айнарса Багатскіса поступилась 86:94, вилетівши з турніру.

На початку четвертої чверті українці були попереду, але далі кілька невдалих дій в атаці і дальні попадання гравців збірної Польщі зробили -9 для нас.

За півтори хвилини до кінця українці завдяки влучним кидкам Санона, Пустового й Михайлюка скоротили відставання до двох очок за 46 секунд до кінця. Утім українська команда так і не встигла відновити перевагу й у підсумку поступилася.

Україна – Польща – 86:94 (21:24, 24:18, 22:27, 19:25)

Головна сенсація дня – виліт одного з головних фаворитів сербів, які програли Італії.

Хід матчу зовсім не натякав на можливу сенсацію – серби вже в першій чверті забеспечили собі двухзначну перевагу і до кінця третьої чверті її в цілому утримувала. Але починаючи з середини третьої десятихвилинки Італія почала скорочувати відставання, вийшла вперед і останню чверть вже сама була попереду.

Максимально італійці вели +12 і менше ніж на 7 очок сербів до себе не підпустили, здобувши впевнену перемогу.

Італія, нагадаємо, лише з четвертого місця в групі С пробилась до плейоф, поступившись на груповому етапі Греції та Україні, тоді як серби виграли групу D з п’ятьма перемогами в п’яти матчах.

Сербія – Італія 86:94 (28:20, 23:25, 17:21, 18:28)

Збірна Греції була близька до вильоту, але все ж здолала Чехію.

Греція впевнено почала матч, заробивши перевагу 10 очок – 11:2 та 16:6, але другу половину чверті чехи зіграли більш надійно в захисті і результативніше в атаці, зрівнявши рахунок до перерви.

Далі матч проходив за невеликої переваги Чехії, яка ненабагато, але була весь час попереду. Навіть коли "включився" в гру Янніс Адетокумбо (4 очки до великої перерви та 11 в третій чверті та 12 в четвертій), то довгий час чехи тримались.

Але коли в останній десятихвилинці греки повели +10, то попри всі намагання Чехії, спасти гру їм вже не вдалось.

Греція – Чехія 94:88 (20:20, 21:25, 22:22, 31:21)

Ще в одному матчі збірна Фінляндії здобула перемогу над Хорватією завдяки другому результату цього чемпіонату за результативністю від Лаурі Маркканена.

Фіни в першій чверті зробили невеликий ривок +8, але Хорватія повернулась у гру і до четвертої чверті на майданчику була рівна гра. А там кількома вдалими атаками Фінляндія знову здобула перевагу +8-10 очок, яку втримала до кінця матчу.

Героєм зустрічі став лідер збірної Фінляндії Лаурі Маркканен, який набрав 43 очки та зробив 9 підбирань.

Фінляндія – Хорватія 94:86 (20:21, 25:22, 22:22, 27:21)

Завтра, 12 вересня, на чемпіонаті Європи день відпочинку, а далі нас чекають два дня чвертьфіналів.