Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Володимир Холопов: слова Трампа вважаю золотими

Володимир Холопов: слова Трампа вважаю золотими

   Рік Півня є знаковим у біографії національної жіночої збірної України. У 1995-му дівчата здобули титул Чемпіонок Європи. І ось прийшов черговий Рік Півня, більше того, як і у 95-му фінальна стадія ЄвроБаскету пройде у Чехії! Головний тренер національної жіночої збірної України Володимир Холопов вбачає у цьому добрий знак. Але не більше.

- Я впевнений, що можна сподіватися на найкраще, ставити максимальні завдання. Те, що мають місце співпадіння про Рік Півня, про місце проведення ЄвроБаскету – нехай це буде гарним знаком для нас. А за яких умов ми можемо досягнути високих результатів? Тільки за однієї умови – якщо команда гратиме, як команда - з серцем, з душею, убиватиметься у кожній грі, якщо ми гратимемо на тому ж рівні, як у матчі зі збірною Сербії у Сербії. Це той рівень гри, який дозволить нам поборотися за високі місця.

- Став відомий графік контрольних турнірів перед Чемпіонатом Європи. Чи достатньо восьми матчів, аби безпомилково визначитися зі складом?
- Безумовно, цієї кількості буде достатньо. Гратимемо із сильними суперниками, думаю, у нас буде час між турнірами, щоб попрацювати над помилками, щось виправити, змінити, відпрацювати щось нове. Ми створили план підготовки і будемо його дотримуватися.

- Чи всі збірниці, які перебувають у вас на олівці, отримують достатньо ігрової практики у своїх клубах. Чи важливо це для того, щоб гравець перебував в ігровому тонусі?
- Мені, як тренеру збірної, безумовно хотілося б, щоб усі гравці отримували достатньо ігрової практики, були лідерами у своїх командах. Але роль гравця на майданчику визначає тренер клубу. Якщо, скажімо, гравець виступає у сильному чемпіонаті, тренується із сильними гравцями, але отримує не стільки часу, як того мені б хотілося, це все одно краще, ніж грати на більш низькому рівні, але 20 чи 30 хвилин. Коли ти тренуєшся з гравцями формату Євроліги, безумовно це краще, ніж ти ходиш по головах у чемпіонаті з набагато менш сильним складом учасників. Для підтримки тонусу і форми потрібно більше часу проводити на майданчику – це абсолютно однозначно.

- Є чимало прикладів в історії, коли збірна України з легкістю, на одному диханні долала бар’єр групового турніру, але у фінальній стадії пригальмомувала. Зокрема, про це згадувала олімпійська чемпіонка, чемпіонка Європи Марина Ткаченко. Ви аналізували ситуації, чому так виходило, чи озиратися в історію не можна?
- На мій погляд, не можна порівнювати одну команду з іншою, не можна порівнювати одних гравців з іншими, не можна порівнювати підхід, який був раніше, з тим, що є зараз. Це абсолютно різні ситуації. Зараз Федерація Баскетболу України і особисто її Президент Михайло Бродський роблять усе для того, щоб команда не мала жодних проблем у підготовці. Щоб дівчата мали додаткову матеріальну мотивацію успішно виступити на Чемпіонаті Європи. Отже, ситуації порівнювати не можна і мені не хотілося б озиратися на те, що було раніше. Тоді і безкоштовно могли грати. Так, сьогодні теж наші гравці є патріотами своєї країни. Але, я впевнений, бонуси від Федерації і Міністерства Спорту посилять їхнє бажання здобувати перемоги. А те, що наш вихід виглядає легким, або, як ви кажете, на одному диханні, ну, напевно, я, як тренер, можу судити, наскільки легким виявився цей вихід на Євробаскет. Добре сидіти збоку і говорити що вихід був легким, набагато складніше було пережити це, перебуваючи біля майданчика, разом зі своїми гравцями. Ми ж і програвали по ходу матчів, і мали заруби у Німеччині, Так, зовнішньо здається, що ми пройшли легко.

- Так це ж і є головна ознака майстерності – приховати титанічні зусилля, створити у вболівальників враження легкості у грі.
-  Можливо, воно так і має бути. Але якби людина перебувала поруч зі мною під час відбірних матчів, вона б точно не думала, що перемоги здобуваються легко.

- Головний тренер чемпіонок України одеського Інтерхім-СДЮСШОР Ірина Щипакіна зазначала, що збірна сьогодні достигла, дівчата розквітли у баскетбольному плані, з такою командою сам Бог велів вирішувати будь-які завдання.
- Можу сказати одне – гравці збірної мають досвід гри у матчах високого рівня, вони відчули смак перемоги, психологічно вони готові вигравати. Нам, тренерам, є що їм запропонувати у плані тактики, тактики захисту, нападу, усього того що може нам допомогти показати високі результати на ЄвроБаскеті. Зрозуміло, що наша команда сьогодні – це не команда недосвічених дівчат і не команда для побиття. У нас є можливості боротися і давати результат.

- І вам є, на кого спиратися.
- Кістяк збірної зформовано, ключові гравці, що забезпечують результат, відомі. А ще мають шанс пробитися і ті, хто до цього не потрапляв до складу збірної. Ми будемо задіювати усі ресурси, усіх гравців, яких я не залучав у відбірному циклі, але я бачу їхній потенціал, що вони можуть зміцнити нашу команду. Велике значення матиме увесь список Топ-12. Бо чемпіонат Європи – турнір не швидкоплинний, він тривалий. Тому треба мати 12 повноцінних гравців, здатних вийти і посилити гру.

- Новий американський президент Дональд Трамп вважає – тішитися перемогами можуть тільки невдахи, переможці у момент тріумфу мають ставити нові цілі і йти до них. Ви згодні?
- Дональд Трамп має рацію, недарма він став Президентом США. Вважаю його слова золотими.

- На груповому етапі ви граєте зі збірними Чехії, Іспанії, Угорщини. За регламентом боротьбу на чемпіонаті можуть продовжити не лише переможці груп, але і володарі других і навіть третіх місць. Ви прораховуватиме усі варіанти?
- Я в усіх своїх інтерв’ю говорив, буду послідовним і зараз – я не ставлю глобальних завдань. Я ставлю завдання локальні – а це виграш кожного конкретного матчу. Якщо ти виграватимеш найближчий матч, це дасть тобі можливість або вийти напряму, або з другого місця, але ти усе зробиш для того, щоб вийти. Ніхто не знає, як складатиметься гра з Чехією чи наступна після неї з Іспанією. Безумовно, ми використовуватимемо якісь тактичні заготовки. Якщо, наприклад, щось не задасться у грі з іспанками, наприклад, і нам треба буде зберегти сили або ж основних гравців. Але до 16 червня (на цю дату призначений перший матч Чемпіонату Європи Чехія – Україна – ред.) ще є час. Не бачу сенсу зазирати у майбутнє настільки глибоко. Але наголошую, ми ставитимемо завдання перемагати у кожній грі.

- Не боїтеся, що гравці випадуть з баскетбольного ритму під час новорічно-різдв’яних свят?
- Справа у тому, що гравці збірної, а переважна більшість з них грають за кордоном, отримують вікно на католицьке Різдво і зараз вони вже стали до роботи. Думаю, цей чинник жодним чином не позначиться на травневих зборах команди.

- Ви зазначали, що зібрати команду з усіма тими, кого хочете бачити у складі, у жіночому баскетболі важче, ніж у чоловічому. Чому?
- Сьогодні ще передчасно щось коментувати з цього приводу. До завершення чемпіонатів, де виступають гравці збірної, ще є час. Хтось завершує у травні, хтось у квітні. Ніхто не знає, умовно кажучи, що буде завтра, а ми маємо гадати, що буде за три місяці. Це не знає ніхто, у тому числі і я. Але я знаю, що робитиму усе можливе, щоб будь-якими шляхами залучити усіх найсильніших до складу збірної. Щоб дівчата хотіли їхати у збірну, хотіли давати результат, хотіли вигравати і становитися чемпіонками.

- Щоб Ви побажали у рік Півня, все одно паралелі з 1995-м роком хмаринкою висітимуть над вами, собі і дівчатам?
- Так, цей рік є визначальним і для мене, як для тренера, так і для усіх гравців. Якщо ми досягнемо високих результатів на Чемпіонаті Європи, кожний з нас, тренерів і гравців, можуть змінити своє життя у кращий бік. Можуть бути більш затребуваними, більш високооплачуваними. Життя може реально змінитися, може стати усе набагато краще, а може бути усе навпаки. Хочу побажати і гравцям, і тренерам, своїм колегам: у першу чергу здоров’я. Гравцям – відсутності травм, щоб вони закінчили чемпіонати країн, де вони виступають, на високих місцях. Тоді дівчата неодмінно перебуватимуть у піднесеному настрої. Нехай усі наші дівчата будуть чемпіонками своїх країн, де вони грають. Тоді буде гарний психологічний настрій на те, щоб зібратися і продовжити переможну ходу на чемпіонаті Європи у Чехії.
 

Новини по темі
Володимир Драбіковський: Прагнення проводити ЄвроБаскет у нас не зникло
Володимир Драбіковський: Прагнення проводити ЄвроБаскет у нас не зникло
У понеділок у мюнхенському готелі «Bayrischer Hof“ відбулися вибори країн, які будуть приймати головні континентальні баскетбольні турніри
ЄвроБаскет-2021 відбудеться у Франції та Іспанії
ЄвроБаскет-2021 відбудеться у Франції та Іспанії
ФІБА визначила господарів чемпіонату Європи 2021 року
 Іспанія захистила чемпіонський титул
Іспанія захистила чемпіонський титул
Збірна Іспанії перемогла в фіналі чемпіонату Європи
15 липня буде визначено країн-господарок жіночого Євробаскету 2021 року
15 липня буде визначено країн-господарок жіночого Євробаскету 2021 року
Незабаром стане відомо які країни приймуть жіночий чемпіонат Європи з баскетболу 2021 року
Чемпіонат Європи: визначилися півфіналісти
Чемпіонат Європи: визначилися півфіналісти
У Бєлграді триває плей-оф чемпіонату Європи серед жіночих команд
Форвард збірної України продовжить кар’єру в Угорщині
Форвард збірної України продовжить кар’єру в Угорщині
Баскетболістка Таїсія Удоденко уклала угоду з угорським клубом Печ
Україна поступилась Великій Британії на ЄвроБаскеті-2019: відеоогляд матчу
Відео30.06.2019
Україна поступилась Великій Британії на ЄвроБаскеті-2019: відеоогляд матчу
Команда Горана Бошковича зазнала трьох поразок
Збірна України поразкою завершила чемпіонат Європи
Збірна України поразкою завершила чемпіонат Європи
Наші дівчата поступилися Великій Британії в третьому матчі групового етапу
Україна – Велика Британія: визначено шанси збірних у матчі ЄвроБаскета
Україна – Велика Британія: визначено шанси збірних у матчі ЄвроБаскета
Жіноча збірна України зіграє заключний поєдинок групового етапу
Останній шанс для збірної України: анонс матчу проти Великої Британії
Останній шанс для збірної України: анонс матчу проти Великої Британії
Команда Горана Бошковича проведе заключний матч групового раунду
Анна Ольховик не зіграє проти Великої Британії
Анна Ольховик не зіграє проти Великої Британії
Збірна Українки втратила форварада перед життєвоважливим поєдинком
Аліна Ягупова продовжує бути кращою на Євробаскеті-2019
Аліна Ягупова продовжує бути кращою на Євробаскеті-2019
Українка абсолютно краща за набраними балами в матчах
Збірна України поступилась господаркам ЄвроБаскету-2019: відеоогляд матчу
Відео28.06.2019
Збірна України поступилась господаркам ЄвроБаскету-2019: відеоогляд матчу
Команда Горана Бошковича програла свій другий матч на турнірі
Латвія – Україна: визначено коефіцієнти на перемогу у матчі збірних
Латвія – Україна: визначено коефіцієнти на перемогу у матчі збірних
Жіноча збірна України грає другий матч групового етапу чемпіонату Європи
Україна проти Латвії: анонс другого матчу на ЄвроБаскеті-2019
Україна проти Латвії: анонс другого матчу на ЄвроБаскеті-2019
Команда Горана Бошковича зіграє проти господарок чемпіонату Європи
Старт України на ЄвроБаскеті: відео топ-моментів проти Іспанії
Відео28.06.2019
Старт України на ЄвроБаскеті: відео топ-моментів проти Іспанії
Жіноча збірна України зіграла стартовий поєдинок чемпіонату Європи
Estafeta