Керманич віце-чемпіонів України жіночої Суперліги столичного Київ-Баскета Володимир Холопов розповів прес-службі про підготовку "жовто-чорних" до сезону.
- Як оціните міжсезоння-2021?
- Останнім часом ці літні відрізки проходять для нас в схожому ключі. Ряд гравців залишає Київ-Баскет: в минулому році дівчата переважно перебиралися в Прометей, нині – в столичний Будівельник. Але святе місце порожнім не буває, тому за рахунок селекції, вважаю, непогано укомплектувалися, компенсувавши кадрові втрати. Перш за все, зберегли ряд молодих баскетболісток, які працюють з командою вже не один рік. У компанію до них підписали перспективних Владу Газалову і Аню Сугак.
Зберегли кількох виконавиць, з якими дуже хотіли працювати далі. А також залишили капітана Аню Ольховик, яка залишається однією з найбільш досвідчених спортсменок не тільки в Київ-Баскеті, а й в усій українській лізі. Нарешті, ми підписали центрову найвищого рівня Таїсію Удоденко, з якою я працював в національній збірній, а також підсилилися трьома американськими легіонерками.
Щодо іноземок скажу так: селекція – складний і кропіткий процес, який вимагає великих часових витрат. Переглянули велику кількість баскетболісток (нам пропонували різних гравців і за різні гроші), але зупинилися саме на цих дівчатах. У кожної є своя родзинка, сильні сторони, які, сподіваюся, вони продемонструють.
І ще важливо розуміти наступне. Цього року чемпіонат точно буде відрізнятися від попередніх. На жаль, останніми роками першості країни не вистачало сильних легіонерок, не відчувалося гострої конкуренції. Були, безумовно, лідери і аутсайдери, але навіть усередині цих груп існував вододіл.
Зараз же додався непогано укомплектований Будівельник, дуже сильну селекцію провів Прометей, з підписанням Аріни Білоцерківської і поверненням Олесі Малашенко посилився одеський Інтерхім. Упевнений, що і київське Динамо не відстане від інших. Та й Рівне разом з Івано-Франківськом та Бердянськом напевно зміцняться, тим більше що кількість легіонерів в розіграші-2021/22 збільшено – чотири в складі, три на майданчику. Так що буде складно, але цікаво.
- Яку ігрову систему бачите для команди оптимальною?
- Я є прихильником дисципліни на паркеті. Ми не можемо робити якісь божевільні вчинки: все, що відбувається на майданчику, має бути очікувано і зрозуміло для партнерів. Точно не відмовимося від комбінаційної гри, де на чільне місце поставимо сильні сторони дівчат. Не просто відкрив книжку, почитав і замалював комбінацію – вміння гравців в пріоритеті.
Будемо грати активно за рахунок того, що в команді з’явилася швидка розігруюча Тайлер Дір, їй до пари юна Даша Дубнюк. У минулому році нам динаміки не вистачало. Зараз же є швидкісні перші номери – і це додає варіативності в постановці гри. Однозначно більш швидкісним стануть прорив і ранній напад. Це сучасна гра, спробуємо її поставити команді. Вірю, що все вийде.
- Які нюанси відзначите в підготовці команди?
- Дівчата працюють з 16 серпня. На жаль, не міг брати участь у всіх тренуваннях, оскільки був зайнятий в національній та U-23 збірних з баскетболу 3х3. Зазначу, що кілька гравців нашого клубу були задіяні в тренінг-кемпі до цих змагань, а Наташа Цюбик і Аня Ольховик взагалі потрапили до складу на континентальний форум. Тому централізованої і рівномірної підготовки у нас не вийшло.
Проте тренувальний процес поставлений професійно. За ним стежив і продовжує стежити мій асистент Володимир Решетніков, який змінив на цій посаді ролі Інну Кочубей - вона очолила Будівельник. Залучили молодого хлопця, на мій погляд, дуже розумного і перспективного. Ми з ним зустрічалися і детально проговорили план підготовки: над чим потрібно працювати в кожен період, на що звернути особливу увагу.
Маю повну інформацію, як проходить кожне заняття, як хто тренується, оскільки важливо, щоб асистент і головний тренер працювали на одній хвилі. Тут немає контролю або недовіри – є загальна думка, дорадчий голос. З 14-го вересня ми розпочали фінальну фазою підготовки Київ-Баскета безпосередньо перед початком чемпіонату, який намічений на 25-26 вересня – стартуємо домашнім матчем з Інтерхімом.