Всі категорії новин
Олександр Чукуренко: В Полтаві намагаємось робити підхід до дитячого баскетболу на рівні Суперліги

Олександр Чукуренко: В Полтаві намагаємось робити підхід до дитячого баскетболу на рівні Суперліги

Розвивати дитячий баскетбол в регіоні потрібно на рівні професійних команд – такий підхід започаткували у Полтаві і намагаються витримувати рівень незважаючи на військовий стан в Україні. Чемпіонат Полтави серед дитячих команд проходить з відеотрансляцією матчів, електронним протоколом, на матчах працює фотограф. 

Стартував відкритий чемпіонат Полтави серед юнаків та дівчат 2009-2011 років народження

Професійний підхід стосується не лише днів матчів - полтавська баскетбольна академія Барс зробила для своїх вихованців яскраву предсезонну фотосессію на рівні команд Суперліги.

Про незвичну для дитячого баскетболу ідею та розвиток баскетболу в Полтаві пресс-служба ФБУ поспілкувалась з секретарем Федерації баскетболу Полтави та менеджером баскетбольної академії Барс Олександром Чукуренко.

- Як прийшли до ідеї зробити фотосесію для своїх дитячих команд?

- Ми у Академії Барс і у Федерації баскетболу Полтави намагаємось робити підхід до дитячого баскетболу на рівні Суперліги чи Вищої ліги, але з обмеженим бюджетом, який у нас є. Це стосується тренувального процесу, підготовки, розвитку дітей як особистостей и звичайно заохочування наших дітей.

Ми навіть товариські ігри чи змагання чемпіоната міста проводимо на рівні професійних команд з відеотрансляцією матчів, електронним протоколом, коли є можливість, то зі статистикою. Це для того, щоб батьки чи тренери могли проаналізувати гру юних баскетболістів. Сучасний світ вимагає, щоб все було в цифрі і це як приклад іншим. З часу коронавірусу і зараз у військовий час досі не можна батькам бути на іграх, тому трансляції – це як вихід з ситуації.

Що стосується фото, то в регламенті прописана фотосесія, тому ми і вирішили зробити це для наших команд. Це була професійна фотостудія. Від процесу ефект "вау" був навіть у тренерів. Для дітей це стало своєрідним екзаменом, адже був ліміт по часу, декілька поз і максимальне бажання вміститись в час. Всі поставились дуже відповідально.

Діти вражені від організації цієї фотосесії. Це по-перше на згадку їм, тому що ми розуміємо, що не всі вони заграють в баскетбол, а так у них на згадку про період заняття баскетболом будуть ці гарні фотографії. По-друге, це як мотивація іншим регіонам, що не треба посилатись лише на дорослий баскетбол, а треба починати з дітей, привчати їх до публічності, до вираження своїх думок.

Дивіться більше фото у фотогалереї

- Академія Барс лише на початку свого розвитку. Розкажіть як з'явилась академія у Полтаві?

- Академія започаткувалась в 2020 році після приїзду Артема Буцького та Олександра Рибалко в Полтаву. На той момент вже існувала Федерація баскетболу Полтави під керівництвом Олексія Жаркова та моїм Олександра Чукуренко.

Ми скооперувались і прийшли до висновку, що треба робити комбінований підхід – взяти громадську діяльність з професійним підходом екс-гравців Суперліги. І таким чином в червні зробили перший набір і почали тренувати дітей.

Взяли в аренду зали і почали працювати, створюючи конкуренцію місцевим ДЮСШ. Вони роблять свою роботу, а ми свою в розрізі професійної спортивної академії. Зараз ми вийшли на рівень гарного суперника і думаю, що на нас дивляться, нашу роботу аналізують і роблять висновки інші міста.

- Як змінилась робота Академії з початком повномасштабної війни?

- З початку повномасштабної війни в Полтаві залишились лише я та Олександр Рибалко, який є головним тренером нашої Академії. Ми відновили тренування десь в квітні 2022 року, спочатку на літніх майданчиках, реагуючи на всі сирени, але баскетболом відволікали дітей від ситуації в країні.

За цей період зробили активну діяльність з пошуку партнерів, небайдужих підприємців полтавського бізнесу, які долучились до нас. Основним партнером є Українська Зернова Торгова Компанія ( UGTC), яка є генеральним спонсором і меценатом полтавського дитячого баскетболу. Вона підтримує закупкою інвентарю і допомагає з виїздами, коли нам потрібно.

У нас приблизно 60% дітей, які тренувались в Академії, виїхали закордон і багато хто реалізувались там, як баскетболісти. З іншої сторони ми прийняли багато переселенців з Харківської, Запорізької, Херсонської, Донецької областей, Сумщини, для яких Полтава стала пунктом перебування. Всіх дітей ми приймали на безкоштовній основі і продовжуємо це роботи. Робимо їм деякі презенти – купуємо форму, кросівки, бо розуміємо, що цих дітей треба додатково забезпечувати увагою.

Є ще пару партнерів, які час від часу нам допомагають, наприклад, з закупкою м’ячів. Цього звичайно мало, тому звертаємось до міста.

Цього сезону левова частка від витрат на участь у ВЮБЛ, відсотків на 70 буде лягати на плечі батьків. В минулому сезоні нам вдалось 50% витрат взяти на себе і 50% були кошти батьків, але це був військовий чемпіонат, а зараз вже буде більш повноцінний і другий для нас у ВЮБЛ.

- Які плани у Академії?

- Спілкуючись з Олександром Рибалко, головна ідея Академії - це створення однакової системи тренування від юнаків до студентів і дорослих. Тренувальний процес, підготовка, схеми. Щоб діти 13-14 років, які зараз у нас підростають, не залишали місто, а поповнювали склад наших клубів у чемпіонатах України.

Звичайно хочеться, щоб наші вихованці долучались до молодіжних збірних України, закордонних клубів. Зараз у нас є співпраця з клубом МОБІ, з яким у вересні дівчата однією об’єднаною командою їздили грати на міжнародних турнірах. Зараз в середині листопада їдуть наші хлопці 2009 та 2011 років народження в Польщу на відкритий турнір. Для них це серйозний крок в розвитку, досвід гри проти команд з інших країн.

- Говорячи про чемпіонат Полтави, яка в цьому році структура першості?

- На даний момент чемпіонат міста розділений на чотири категорії. Команд не велика кількість – у хлопців 4 команди – три з ДЮСШ і одна з Академії БАРС.

Читайте: Стартував відкритий чемпіонат Полтави серед юнаків та дівчат

По дівчатам 2009 року народження у нас чотири команди – Леді Барс, полтавська ДЮСШ, запросили ХАІ з Харкова і команду з Миргорода. Також ми зробили дві міксовані категорії. В першій дівчата 2010 року дві команди ДЮСШ і Леді Барс грають з двома командами 2011 року юнаків, також БАРС і ДЮСШ. В другій міксованій категорії дівчата 2011 року народження команди ДЮСШ, Леді Барс, Миргорода, ХАІ і юнаки нашої Академії 2012 року народження.   

- Які у вас плани участі у ВЮБЛ і цілі на сезон?

- У ВЮБЛ від Академії ми плануємо грати трьома командами дівчат 2009, 2010 та 2011 роки народження, і трьома командами хлопців – 2009, 2011 та 2012 роки народження.

По молодшим 2012 року народження є бажання потрапити в четвірку кращих, по дівчатам 2010 року і по хлопцям 2009 року, аналізуючи склад, є бажання потрапити в Дивізіон А.

- Як в Полтаві з професійним баскетболом та баскетболом 3х3, адже ці команди є орієнтиром  для дітей і можливістю заявити про себе?

- Звичайно, наявність клубів Полтави у Вищій жіночій та у Першій чоловічій лігах – це як стимул для гравців. Наш тренер Олександр Рибалко цього сезону зібрав непогану команду для Першої ліги, з літа проводить збори, визначився з основним гравцями, взяв гравців з Полтавської політехніки і сам планує грати як граючий тренер. Структурно Олександр Рибалко підійшов професійно і як результат дві перемоги.

Віталій Лебединцев: Хочемо стати найкращою баскетбольною областю в Україні

Баскетболом 3х3 у нас в місті займається Ігор Бугаєвський. Ми також багато проводимо змагань для дітей в баскетболі 3х3, показуючи, що є і такий вид баскетболу. Загалом намагаємось культивувати любов дітей до баскетболу. За три роки ми вже десь створюємо конкуренцію футболу в місті, конкуруємо з ФК Ворскла.
Новини по темі
Відкритий чемпіонат Київської області серед юнаків та дівчат: результати матчів 25-26 листопада
Відкритий чемпіонат Київської області серед юнаків та дівчат: результати матчів 25-26 листопада
Відбулися чергові матчі відкритого чемпіонату Київської області з баскетболу (ЮБЛКО)
В Рівному відбулись матчі ВЮБЛ серед дівчат 2010 року народження
В Рівному відбулись матчі ВЮБЛ серед дівчат 2010 року народження
Місцева команда розпочала сезон з двох перемог.
В Івано-Франківську провели матчі ВЮБЛ серед дівчат 2011 року народження
В Івано-Франківську провели матчі ВЮБЛ серед дівчат 2011 року народження
Команда ІФОДЮСШ здобула три перемоги в трьох матчах
В столиці пройшли матчі ВЮБЛ серед дівчат 2007-08 років народження
В столиці пройшли матчі ВЮБЛ серед дівчат 2007-08 років народження
СДЮШОР з баскетболу-МОБІ розпочала другий етап з двох перемог
Клуб SBA виграв перший етап Одеської дитячої баскетбольної ліги в категорії Kids-2012
Клуб SBA виграв перший етап Одеської дитячої баскетбольної ліги в категорії Kids-2012
Учасниками в цій віковій категорії стали 13 команд, котрі розподілили на дивізіони «А» та «Б»
ВЮБЛ серед дівчат: анонс матчів 23-26 листопада
ВЮБЛ серед дівчат: анонс матчів 23-26 листопада
На цьому тижні матчі другого етапу ВЮБЛ пройдуть в трьох категоріях
ВЮБЛ серед дівчат 2010 р.н.: команди з Дніпра та Одеси впевнено розпочали другий етап
ВЮБЛ серед дівчат 2010 р.н.: команди з Дніпра та Одеси впевнено розпочали другий етап
В Рівному стартував другий етап чемпіонату ВЮБЛ серед дівчат 2007-08 років народження
ВЮБЛ серед дівчат 2007-08 років народження: Рівненщина-ОСДЮСШОР стартувала з трьох перемог
ВЮБЛ серед дівчат 2007-08 років народження: Рівненщина-ОСДЮСШОР стартувала з трьох перемог
В Рівному стартував другий етап чемпіонату ВЮБЛ серед дівчат 2007-08 років народження
В Дніпрі продовжується перший етап ВЮБЛ
В Дніпрі продовжується перший етап ВЮБЛ
У регіональних змаганнях беруть участь 34 команди
Стартує другий етап ВЮБЛ серед дівчат
Стартує другий етап ВЮБЛ серед дівчат
Перші матчі будуть зіграні у Рівному, Полтаві та Вінниці
В Полтаві провели професійну фотосесію для гравців дитячих команд
В Полтаві провели професійну фотосесію для гравців дитячих команд
Академія БАРС організувала для свої баскетболістів зйомку в студії.
Олександр Чукуренко: В Полтаві намагаємось робити підхід до дитячого баскетболу на рівні Суперліги
Олександр Чукуренко: В Полтаві намагаємось робити підхід до дитячого баскетболу на рівні Суперліги
Секретар Федерації баскетболу Полтави Олександр Чукуренко розповів про розвиток дитячого баскетболу в місті.
Відбувся чемпіонат Волинської області серед юнаків та дівчат 2012 року народження
Відбувся чемпіонат Волинської області серед юнаків та дівчат 2012 року народження
Чемпіонами стали гравці КЗ ДЮСШ №4 міста Луцька, у дівчат виграли Ведмеді.
Віталій Лебединцев: Хочемо стати найкращою баскетбольною областю в Україні
Віталій Лебединцев: Хочемо стати найкращою баскетбольною областю в Україні
Очільник Федерації баскетболу Київщини розповів про розвиток дитячого баскетболу в регіоні
Відкритий чемпіонат Київської області серед юнаків та дівчат: результати матчів 11-12 листопада
Відкритий чемпіонат Київської області серед юнаків та дівчат: результати матчів 11-12 листопада
Відбулися чергові матчі відкритого чемпіонату Київської області з баскетболу (ЮБЛКО)
На Вінничині пройшов чемпіонат області серед дівчат 2008 року
На Вінничині пройшов чемпіонат області серед дівчат 2008 року
Переможцем змагань стала команда МСДЮСШОР -08
На Закарпатті відбувся фінал “Дитячої ліги” серед юнаків та дівчат 2012 року народження
На Закарпатті відбувся фінал “Дитячої ліги” серед юнаків та дівчат 2012 року народження
За підсумками змагань перше місце здобула команда ЗОДЮСШ-2 м. Ужгород
Відкритий чемпіонат Київської області серед юнаків та дівчат: результати матчів 4-5 листопада
Відкритий чемпіонат Київської області серед юнаків та дівчат: результати матчів 4-5 листопада
Відбулися чергові матчі відкритого чемпіонату Київської області з баскетболу (ЮБЛКО)
Favbet