Всі категорії новин
Віталій Лебединцев: Хочемо стати найкращою баскетбольною областю в Україні

Віталій Лебединцев: Хочемо стати найкращою баскетбольною областю в Україні

На першому етапі нового сезону чемпіонату України з баскетболу ВЮБЛ серед команд юнаків та дівчат – відкритих чемпіонатів областей і міст – одним з найбільших за кількістю учасників є Відкритий чемпіонат Київської області.

Відкритий чемпіонат області проводиться з жовтня 2023 року по травень 2024 року. У чемпіонаті приймають участь юнаки та дівчата 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 та заплановано, що після Нового року додасться 2014 р.н. Загалом 65 команд.

Про розвиток дитячого баскетболу в регіоні в інтерв’ю прес-службі ФБУ розповів президент Федерації баскетболу Київщини Віталій Лебединцев.

- Як кількісно змінився склад учасників чемпіонату Київщини та які головні осередки на сьогоднішній день?

- На сьогоднішній день у нас у Відкритому чемпіонаті Київської області беруть участь 65 команд у всіх категоріях. Це не тільки команди області – є команди з Києва, Житомира, Коростеня, Чернігова, представлена Черкаська область. Ми готові ще приймати команди, тому можливе число не остаточне, але звичайно терміни прийому обмежені, тому що є календар і ми обмежені залами, де можемо проводити змагання.

Якщо говорити по області, то місцевих у нас 43 команди. До війни було 27 команд, тож маємо великий прорив.

Ми стартували у жовтні та заплановано проведення чемпіонату до травня. Проводимо чемпіонат ми серед дітей з 2007 року народження до 2013 року. Можливо з Нового року, якщо будуть команди, запустимо чемпіонат серед дітей 2014 року народження.

Географія наших представників в області досить велика. На сьогодні це Переяслав, Українка, Бровари, Боярка, Вишневе, Фастів, Буча та Біла Церква. Це де є зали та є дозвіл військової адміністрації. Для прикладу, у нас заплановано 68 ігор на листопад – щосуботи та неділі.

Відкритий чемпіонат Київської області серед юнаків та дівчат: результати матчів 4-5 листопада

- Яка ситуація з великими містами, яких не було серед вами перерахованих, зокрема які в 2022 році були в епіцентрі бойових дій?

- З того, що я не назвав - у нас з'явився ще осередок у Вишгороді, і там ми плануємо провести змагання. Там дуже нам допомагає депутат міської ради, директор ДЮСШ Король Микола Олександрович.

Активно триває робота у Василькові, де також заявилася команда.

Зараз ми пожвавлюємо баскетбол у Борисполі, де у нас два активісти. Один із них повернувся з гарячої точки і зараз перебуває на відновленні.

Наступний у плані – Ірпінь. Якщо вдасться наступного року додати до чемпіонату області команди з Борисполя та Ірпеня, то в нас вийде таке кільце навколо Києва, баскетбольне кільце.

- Ви відносно нещодавно очолили Федерацію баскетболу Київщини. Хто вам допомагає в проведенні першості?

- З моменту формування нової федерації Київської області ми сформували штат, який займається чемпіонатом. Це директор чемпіонату Андрій Чайка, Алла Бикова займається складанням графіка календарних ігор, Марина Ворона займається соціальними мережами.

Я беру участь у чемпіонаті як тренер, тому що в мене чотири команди в Бучі. Як президент обласної федерації я можу втрутитися, якщо є якийсь момент, який цього потребує.

Поки що загалом все проходить добре. Не без дрібних моментів, які ми одразу враховуємо, щоб вони не повторювалися у майбутньому. Наразі основне завдання – провести повноцінний чемпіонат. Не за один-два дні, як у деяких регіонах, а повноцінний сезон.

- Яким чином вдалось долучити до чемпіонату області таку кількість команд?

- В основному за всім цим стоять тренери на місцях. Ну і, звичайно, це все завдяки ЗСУ, які нам дозволяють грати і щось планувати. Якби не вони, нічого цього не було б.

Моє завдання – зв'язатися, направити, якщо в цьому є потреба, але це заслуга людей на місцях, фанатів баскетболу. Усі різні люди, різного віку, різного розуміння, різної вимоги, але є факт, що зараз ми отримуємо масовий характер проведення нашого чемпіонату. Безумовно, треба буде все це спрямовувати в якесь русло. З'являється багато молодих людей, яких потрібно підтримувати і це окремий напрямок роботи.

Коли є кількість команд, це добре, але це потрібно як мінімум зберегти, а як максимум помножити та збільшити для розвитку баскетболу в області. Тому ми ще повинні вивчити один одного можливості на місцях, тому що неможливо вимагати від людей того, що вони не можуть зробити.

Варто додати, що у нас вистачає команд не з області. Це говорить про те, що вже зараз наш чемпіонат цікавий за рахунок кількості ігор. У нас роз'їзна система, спарені ігри. У кожній категорії від 9 до 15 команд, які здебільшого грають у два кола. Це щонайменше 16 ігор за сезон.

- В чому вбачаєте основні прогалини у роботі, на яких робиться акцент?

- В першу чергу це баскетбол серед дівчат. У нас на сьогодні є команди лише у Переяславі, Фастові, Боярці, Броварах. У Бучі є дівчата, але немає окремої команди, і вони грають з хлопцями.

Вже наступного року нам хотілося б, щоб було не 5-6 команд, які грають із хлопчиками, а вдвічі більше. Ведемо роботу, агітацію, деякі тренери не працювали з дівчатами, але вже є розуміння.

В цьому сезоні ми ще плануємо проводити чемпіонат області з баскетболу 3х3. Заплановано його проведення у Броварах, але поки що формат і дати в процесі розробки.

 - Які глобальні цілі перед собою ставите в Федерації?

- Можу сказати за себе і за тих, з ким спілкуюся – ми хочемо стати найкращою областю проведення дитячих змагань, а згодом найкращою баскетбольною областю в Україні. Такого завдання нам ніхто не ставив, але це наша мета. Що з цього вийде? Подивимося. Наприкінці весни після завершення чемпіонату ми зберемося, підіб'ємо підсумки, сплануємо наступний рік.

Наразі підключився до допомоги і грає велику роль Департамент спорту Київської облдержадміністрації в особі Тимофєєва Сергія Олександровича та його помічника Володимира Стеценка. Вони активно приймають участь у нашій діяльності.

Є допомога від ФБУ в обличчі Президента Михайла Бродського та Генерального секретаря Володимира Драбіковського. Нещодавно ми отримали м'ячі, які роздали у чотири точки по області, але треба це наповнювати, бо м'ячі зараз дефіцит.

Ми займаємося пошуком спонсорів, адже треба допомогти у всьому: починаючи від м'ячів та екіпірування  до підтримки талановитих хлопців, бо є батьки, якім важко утримувати дитину в баскетболі, особливо фінансово. Тому ми потребуємо допомоги на місцях. Зрозуміло, що основні зусилля мають бути сконцентровані на допомогу армії, але не слід забувати і про дітей. Це наше майбутнє.

Сьогодні задіяний Білоцерківський спортивний ліцей, де також багато роботи з різних напрямків. Старт вже є, щоб збирати більш перспективних хлопців в одне місце та готувати за сучасними методиками. Там дуже активно назустріч йде директор Володимир Балясніков.

Потрібно виявляти талановитих дітей в області та створювати їм умови, щоб вони були й у збірних та у майбутньому посилювали клуби Суперліги. Це теж наша мета, крім того, що це ще й соціальний пакет, адже діти відволікаються від жахливих подій у країні.

Новини по темі
Дніпро провів майстер-клас для учасників Шкілької ліги
Дніпро провів майстер-клас для учасників Шкілької ліги
Гравці і тренери Дніпра проведи для учнів майстер-клас, пограли в баскетбол та провели автограф- та фотосесії.
ВЮБЛ серед юнаків 2010 року народження: матчі першого туру пройшли в п'яти містах
ВЮБЛ серед юнаків 2010 року народження: матчі першого туру пройшли в п'яти містах
Зіграні останні матчі першого туру другого етапу чемпіонату України ВЮБЛ серед юнаків 2010 року народження.
ВЮБЛ серед дівчат 2007-08 року народження: у Києві та Вінниці стартував другий тур
ВЮБЛ серед дівчат 2007-08 року народження: у Києві та Вінниці стартував другий тур
По дві перемоги одержали запорізька КЗ ЗОДЮСШ ЗОР, дніпровська СДЮСШОР №5-ДФКС та Рівненщина-ОСДЮСШОР
ВЮБЛ серед юнаків: розклад матчів 22-25 лютого
ВЮБЛ серед юнаків: розклад матчів 22-25 лютого
В трьох вікових групах буде дограно перший тур другого етапу
ВЮБЛ серед дівчат: розклад матчів 24-25 лютого
ВЮБЛ серед дівчат: розклад матчів 24-25 лютого
Чемпіонат України ВЮБЛ серед дівчат 2011 року народження продовжиться матчами в Полтаві та Івано-Франківську
ВЮБЛ серед юнаків 2008 року: чергові матчі першого туру пройшли у Дніпрі та Кам'янці-Подільському
ВЮБЛ серед юнаків 2012 року: визначились учасники другого туру
ВЮБЛ серед юнаків 2012 року: визначились учасники другого туру
Визначились 16 команд, які продовжать боротьбу за нагороди
ВЮБЛ серед юнаків 2009 року народження: визначились учасники другого туру
ВЮБЛ серед юнаків 2009 року народження: визначились учасники другого туру
На вихідних відбулись матчі одразу в п’яти групах цієї вікової категорії
ВЮБЛ серед юнаків 2008 року: Рівненщина-ОСДЮСШОР виграла групу у Барі
ВЮБЛ серед юнаків 2008 року: Рівненщина-ОСДЮСШОР виграла групу у Барі
На Вінничині відбулись матчі першого туру другого етапу чемпіонату ВЮБЛ
ВЮБЛ серед юнаків 2011 року: визначились переможці в трьох групах першого туру
ВЮБЛ серед юнаків 2011 року: визначились переможці в трьох групах першого туру
За підсумком зіграних матчів групи виграли одеська СДЮСШОР ім. Літвака Б.Д., Прометей та КДЮСШ-1 Черкаси
ВЮБЛ серед юнаків 2012 року: в Полтаві та Кременчуці пройшли матчі першого туру
ВЮБЛ серед юнаків 2012 року: в Полтаві та Кременчуці пройшли матчі першого туру
Матчами в двух групах продовжився чемпіонат України ВЮБЛ серед юнаків 2012 року народження
В чемпіонаті ВЮБЛ стартове вкидання виконав сапер ЗСУ
В чемпіонаті ВЮБЛ стартове вкидання виконав сапер ЗСУ
Станіслав Каніболоцький був поранений у Бахмуті
ВЮБЛ серед юнаків: розклад матчів 15-19 лютого
ВЮБЛ серед юнаків: розклад матчів 15-19 лютого
Матчі на цьому тижні пройдуть в трьох вікових категоріях
В чемпіонаті України ВЮБЛ 11-річних гравець набрав 50 очок в одному матчі
В чемпіонаті України ВЮБЛ 11-річних гравець набрав 50 очок в одному матчі
Тарас Оксаніченко відзначився результативною грою в матчі проти Прометея
Favbet