Хімік у битві з овертаймом переміг Київ-Баскет і вийшов у фінал Кубка України

Господарі Фіналу чотирьох Хімік та столичний Київ-Баскет визначали суперника Дніпра по вирашільній битві за трофей у другому матчі ігрового дня.

У першій половині матчу було більше захисту, ніж нападу. За 20 хвили матчу команди на двох наьрали 53 очки — южненці пішли на велику перерву за 3 очок переваги. У стартовій чверті домінував у фарбі гостей новачок Хіміка Тайрел Нельсон, який швидко набрав 9 очок і допоміг южненцям отримати перевагу, яку команда Віталія Степановського не віпдустила до великої перерві.

Хімік будував свою гру через трисекундну, у той час як Київ-Баскет викинув 12 дальних атак за першу половину, реалізувавши з них лише 2. Додатковою проблемою для команди Айнарса Багатскіса стали фоли гравців задньої лінії, адже ще на екваторі другої чверті по три в пасиві було у Мішули та Крутоуса, Мессі отримав два.

У другій чверті у господарів увімкнувся Салліван, який підмінив Нельсона у ролі лідера команди — до великої перерви у форварда господарів в активі було вже 10 + 7 підбирань.

Під час третьої чверті перевага Хіміка сягала 9 очок, однак Київ зумів залишится у грі і підтягнутися у рахунку завдяки індивідуальним діям Брюса Мессі, який, набравши 6 очок поспіль, повернув впевненість своїм партнерам.

Четверта чверть стала справжнім тріллером. Кияни, завдяки триочковим Янга, Павлова та Мішули зуміли не тільки нівелювати відставання, а й вийти вперед — вперше зі старту матчу. Гості у тандемі Павлова та Джейкобсона якісно закрили трисекундну, але Хімік знайшов набрані очки зусиллями Зотова та Саллівана.

Гойдалки наприкінці матчу завершились тим, що команди увійшли в заключну хвилину за рівного рахунку — 59:59. Мессі прийняв невдале рішення у важливому володінні Київ-Баскета, залишивши останню атаку господарям. Хімік відповів втратою Саллівана замість двох очок на перемогу — овертайм!

Продовжкення війни на майданчику завершилось втратою командами лідерів — Павлова та Саллівана, які отримали по 5 персональних фолів за 2.5 хвилини до кінця овертайму.

Краще готовими до вирішального відрізку виявились господарі, а ікс-фактором Хіміка став Віталій Зотов, який не тілький приймав правильні рішення, організовуючи атаки, а й разом із Нельсоном набрав переможні очкі команди.

Хімік у неймовірному трілері з овертаймом здобув перемогу над Київ-Баскетом 76:68 і вийшов у фінал домашнього Фіналу чотирьох, де зіграє проти Дніпра.

Героїв матчу у Хіміка було відразу двоє — американські бігмени Тайрел Нельсон та Льюїс Салліван. Перший до 28 очок додав 11 підбирань та 3 передачі (РЕ 26), а Салліван набрав 23 бали, зробив 14 підбирань, 3 блок-шота та 2 перехоплення (РЕ 33).

Кубок України. 1/2 фіналу

Южне, СК Олімп

Хімік — Київ-Баскет 76:68 ОТ (13:9, 15:16, 18:15, 13:19, 17:9)

Хімік: Рябчук 2, Ковляр 2, Мироненко 2, Войналович 0 + 2 блок-шота, Нельсон 28 + 11 підбирань + 4 втрати - старт; Салліван 23 + 14 підбирань + 3 блок-шота, Зотов 17, Марченко 2, Вашингтон.

Київ-Баскет: Мессі 15, Крутоус 3, Близнюк 2 + 6 підборів, Джейкобс 14 + 11 підбирань + 3 блок-шота, Коренюк 6 + 5 підборів - старт; Павлов 14 + 5 підбирань, Янг 8 + 4 передачі, Мішула 6, Сахнюк, Ковальов.

В неймовірно насиченому на події матчі, БК Химик в ОТ вириває перемогу у БК "Київ-Баскет" та крокує в фінал, де зіграє з БК "Дніпро" #ф4южне2020

Posted by ФБУ - Федерація баскетболу України on Saturday, October 3, 2020

Фінал Кубку України: підсумкове відео
Відео14.03.2024
Дивіться відео хайлайтів фінального матчу Кубку України
Дмитро Клебан: Постiйно працюю та вдосконалююсь як гравець
Найкращий центровий Фіналу чотирьох про вирішальні матчі Кубка України, виступи Прометея у Вищій лізі та найближчі кар'єрні плани.
Глядачі створили неймовірну баскетбольну атмосферу: фотогалерея вболівальників Фіналу чотирьох Кубку України
Дивіться яскраві фото трибун ПС Венето під час матчів Фіналу чотирьох Кубку України
Прометей має перевагу над Дніпром в історичному розрізі
Дніпро склав компанію Прометею у фіналі Кубку України: коментарі після матчу зі Старим Луцьком
Тренери та гравці команд після півфінального матчу Кубку України Старий Луцьк – Дніпро