БК Чернігів повернув до міста великий баскетбол

Минулого тижня, після перерви в майже півтора десятка років, до Чернігова повернувся великий баскетбол – в ОКДЮСШ відбулися ігри 5-го туру четвертої групи Першої ліги чемпіонату України серед чоловіків.
Суперником БК Чернігів став БК Житомир – команда, яка нинішнього сезону ще не знала гіркоти поразок та посідала друге місце в таблиці – лише за рахунок того, що Старий Луцьк-Університет наразі провів більше матчів.

А ось у підопічних Олександра Хоменка все було не так райдужно: після двох перемог у першому турі чернігівці зазнали чотирьох поразок поспіль. І в першій грі 5-го туру знову, нехай і не без боротьби, програли 83:90 й до того ж через травму втратили як гравця граючого головного тренера Олександра Хоменка.

– Нам не вистачило захисних дій у другій чверті. Ми її провалили й, у принципі, ця перевага так і залишилася до кінця гри, – прокоментував підсумки першого матчу Олександр Хоменко.

Отже, до недільної битви з Житомиром БК Чернігів підходив, маючи п’ятиматчеву програшну серію та втративши як гравців не тільки Олександра Хоменка, а й другого тренера сіверян Ігоря Саченка.

Досвідчений захисник також не міг грати через травму, тому обидва наставники могли допомогти своїй команді тільки з бровки.
Але, незважаючи на всі втрати, у першій чверті команди показували рівну гру. Щоправда, чернігівці іноді занадто легко давали суперникові пройти під своє кільце. Як підсумок – 21:25 на користь гостей після першого ігрового відрізка.

На початку другої чверті запам’яталися ефектні дії Дениса Заворотного. Захисник чернігівців відібрав м’яч біля свого кільця, зробив прохід через весь майданчик і забив 2 очки. Щоправда, команда продовжувала програвати – 27:33.

У цілому гра рясніла яскравими моментами, але найбільше у складі чернігівців виділявся Володимир Чехун. Форвард мав непоганий вигляд під кільцем, а два точні триочкові потрапляння в його виконанні дозволили БК Чернігів перед великою перервою вирватися в лідери – 48:44.

– Гравці БК Чернігів здивували нас. Ми їхали вигравати, у статусі фаворитів, але була запекла боротьба... Чесно кажучи, я не очікував, що у Чернігова є така грамотна, хороша команда, – скаже після матчу головний тренер гостей Денис Апарін.

Щоправда, на жаль, за грою «грамотної і хорошої» команди спостерігало лише близько 50 глядачів – на трибунах ОКДЮСШ цього дня було достатньо вільного місця.

А ось на початку третьої чверті знову на повну котушку запрацювала триочкова «гармата» Андрія Чайки, який вивів Житомир уперед (55:51) та змусив Олександра Хоменка взяти тайм-аут.

Утім, до середини партії баскетбольні «гойдалки» хитнулися вже в бік господарів паркету, які змогли не тільки повернути собі лідерство, але й заробити «бонус» у вигляді перехоплення і точних двох очок на останніх секундах ігрового відрізка. 71:63 на користь Чернігова перед заключною чвертю.

Але на її початку чернігівці ніяк не могли забити, а ось Житомир скоротив відставання до двох очок. Перервав «засуху» сіверян усе той же Чехун – 73:69.

Після цього потрапляння Чернігів прийшов до тями. Двічі при атаках господарі використовували дуже цікаву тактику – всі гравці, за вказівкою розігруючого, ставали з одного боку від баскетболіста з м’ячем, залишаючи в іншій половині атакуючої зони тільки здивованих гравців гостей.

За 3 хвилини до кінця гри Артур Квач забив важливий триочковий, а слідом один із лідерів житомирян Станіслав Алексейчик порушив правила у чужій трисекундній зоні. Рахунок став 83:75 на користь господарів, і здалося, що чернігівці можуть перервати програшну серію.

Але тут «гойдалки» хитнулися в інший бік. Господарі двічі дали спокійно кинути Чайці, і гравець Житомира набрав 6 очок та зрівняв рахунок. 85:85.

У Чернігова виникла несподівана проблема – господарі двічі не встигли довести м’яч до кільця за 24 секунди, які в баскетболі відводять на атаку, зате залишили одного під кільцем Євгена Морозова, який із задоволенням вивів Житомир уперед - 87:85.
За 11,4 секунди до кінця Павло Ятченко зрівняв рахунок, але право на останню атаку залишилося за Житомиром, і гості його реалізували: Михайло Нейжмак далеким двоочковим приніс своїй команді перемогу – 89:87. А Чернігів, незважаючи на непогану гру, програє вшосте поспіль.

– Ми перемогли за рахунок вольових рис наших гравців і зміни тактичної схеми в захисті: стали використовувати зонний захист. Я думаю, це вплинуло, – підбив підсумки матчу головний тренер Житомира.

– Мета була – перемога, але нам не вистачило впевненості у захисних діях, у нападі, – скаже після закінчення гри Олександр Хоменко.

У наступному турі Чернігів зустрінеться з сусідом по нижній частині турнірної таблиці – БК Маяк (Сарни). У обох команд поки по дві перемоги та шість поразок у чемпіонаті й вони ділять 5-6 місця в таблиці. Тож у Чернігова буде шанс перервати свою невдалу серію. Матчі відбудуться в Чернігові, в ОКДЮСШ, 16 і 17 грудня. Попередній час початку ігор: 16 грудня – о 18:00, 17 грудня – об 11:00.

Визначена символічна збірна та MVP 13-го ігрового тижня Першої ліги
Матчами в Хмельницькому та Чернівцях завершився другий етап регулярного чемпіонату Вищої ліги.
Визначена символічна збірна та MVP 12-го ігрового тижня Першої ліги
В регулярному чемпіонаті Першої ліги у чоловіків розпочались матчі другого етапу.
Перша ліга: БІПА-2 та Вінниця здобули треті перемоги на другому етапі