Фінал восьми Першої ліги: Вінниця, Рівне-2 в півфіналі, БІПА-2 програла Полтаві

У Рівному розпочався Фінал восьми у чоловічій Першій лізі. В п’ятницю, 26 квітня, відбулись чвертьфінальні матчі, які визначили четвірку команд, що в наступні два дні будуть розігрувати медалі першості. Матчі пройдуть в залах ДЮСШ-4 та с/к НУВГП.

Перші матч пройшли при невеликій інтризі – переможці груп другого етапу впевнено обіграли четверті команди груп. Так, Хмельницький-2 здолав ЧЕ-Баскет-ЧОДЮСШ 107:66, а Вінниця завдала поразки Чернігову 96:48.

В Рівному стартував Фінал восьми Першої ліги: фотогалерея

Чернівецька команда на рівних грала з Хмельницьким першу чверть, а ось в другій хмельницька команда виграли 32:11, створивши відчутну перевагу, яку вже не впустила. У переможців одразу п’ять гравців набрали 10+ очок, а найрезультативнішим став Віталій Володін з 19 очками. У ЧЕ-Баскета 22 очка набрав 16-річний Максим Шаповалов.

Вінниця ще в першій чверті позначала свою перевагу на майданчику, вигравши десятихвилинку 27:11 і надалі лише збільшувала різницю в рахунку. У вінничан 19 очок на рахунку Юрія Шконді, у Чернігова, у якого в заявці було лише 7 гравців,  18 балів записав до активу Дмитро Шапко.

Куди цікавіше проходили другі матчі. Господарі Рівне-2 впевнено почали матч з Ужгородом, уже в першій чверті вели +13, але в другій половині десятихвилинки Ужгород перехопив ініціативу і на першу перерву команди пішли за рахунку 20:19. В другій чверті вже Ужгород вів +13 і загалом переважав суперника в цей момент гри.

Після великої перерви Рівне-2 повернуло собі ініціативу, втім довгий час лідер змінювався. Все вирішилось в останній чверті, яку Рівне-2 виграло 22:13, а з нею і матч.

Потужний матч провів Олександр Поносов, який приніс Рівному 40 очок. Віктор Лемішка оформив дабл-дабл з 17 очками і 11 підбираннями, а його брат Віталій Лемішка до 6 очок додав 15 підбирань. У Ужгорода 29 очок набрав Тарас Шанюк, а Антон Іванина оформив дабл-дабл з 12 очок та 12 підбирань.

Останнім півфіналістом стала Полтава, яка обіграла БІПУ-2 64:60. Одеська команда впевнено почала гру, вела +14 в першій чверті, яку виграла 24:14. В другій чверті Полтава вирівняла гру, а третю десятихвилинку виграла 17:8, пішовши на останню перерву за переваги +1. Останню чверть краще провела Полтава, яка впевнено утримувала перевагу і виграла 4 очка. У переможців Максим Сидоренко набрав 22 очка при 8 підбираннях, у БІПИ-2 також 22 очка набрав Михайло Рудик.

Завтра, 27 квітня, відбудуться півфінальні матчі, в яких зустрінуться Полтава – Вінниця (початок матчу о 17:00) та Хмельницький-2 – Рівне-2 (19:30).

П'ятниця, 26 квітня

Перша ліга. Фінал восьми. Чвертьфінали

БК Хмельницький-2 – ЧЕ-Баскет-ЧОДЮСШ (Чернівці) 107:66 (28:21, 32:11, 26:14, 21:20) / статистика

БК Вінниця – Чернігів-ШВСМ 96:48 (27:11, 25:15, 25:8, 19:14) / статистика

БІПА-Одеса-СДЮСШОР-2 (Одеса) – Полтава  60:64 (22:14, 14:16, 8:17, 14:17) / статистика

Рівне-ОСДЮСШОР – Ужгород 87:77 (20:19, 17:24, 28:21, 22:13) / статистика

Визначено символічну збірну сезону Першої ліги
Фіналом восьми у Рівному завершився сезон Першої ліги 2023/24.
Шкондя – MVP сезону Першої ліги, Поносов та Сидоренко отримали індивідуальні нагороди
Визначені володарі індивідуальних нагород за підсумком сезону Першої ліги
Вінниця в фіналі Першої ліги обіграла Рівне: фотогалерея
Дивіться фотогалерею фінального матчу Фіналу восьми Першої ліги
Полтава виграла бронзові нагороди Першої ліги: фотогалерея
В бронзовому фіналі полтавські баскетболісти обіграли Хмельницький-2
БК Вінниця виграв Фінал восьми Першої ліги
Вінницька команда за весь сезон поступилась лише одного разу.
Фінал восьми Першої ліги: відеотрансляція матчів 28 квітня
Відео28.04.2024
Дивіться матчі третьго ігрового дня Фіналу восьми Першої ліги
БІПА-2 завершила сезон Першої ліги п’ятою, ЧЕ-Баскет виграв матч за 7 місце: фото
Визначена символічна збірна та MVP 13-го ігрового тижня Першої ліги
Матчами в Хмельницькому та Чернівцях завершився другий етап регулярного чемпіонату Вищої ліги.
Перша ліга: Вінниця та Хмельницький-2 виграли групи другого етапу