Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
В’ячеслав Кравцов: навіть не думав залишати Японію на період карантину

В’ячеслав Кравцов: навіть не думав залишати Японію на період карантину

Японія стала однією з перших країн, яка прийняла на себе епідемію коронавіруса після Китаю. Проте, життя у японців як і раніше вирує – навіть в баскетбольному чемпіонаті.

Коли майже весь світ поставив спорт "на паузу", українець В'ячеслав Кравцов продовжує виступи в Японії. З грудня минулого року капітан збірної України захищає кольори клубу "НеоФінікс", разом з яким переживає нашестя коронавіруса в Японії. А на минулих вихідних японці навіть надумали відновити чемпіонат.

Що з цього вийшло і чому відновлення закінчилося бунтами, як в "НеоФініксі" через епідемію придумали нову систему тренувань, чому в Японії до цих пір немає карантину і багато іншого – Кравцов розповів в інтерв'ю OBOZREVATEL!

- В Японії відновився чемпіонат, але після зіграного туру команди знову пішли на карантин (до 4 квітня) – що це взагалі було?
- В Японії аномально повільно загалом розвивається епідемія коронавіруса. Якщо порівнювати навіть з недалекими азіатськими країнами, то у японців показники поширення вірусу були досить малі. І багато, в тому числі і я, задавалися питанням – а чи не спеціально японський уряд робить це, щоб уникнути паніки, не лякати народ і решту світу, також зберігши й Олімпіаду? Зрозуміло, що це все здогадки і твердо судити про це не можна... Але чутки з цього приводу є.

Що ж стосується самого чемпіонату, то його знову зупинили, так як перелік нових випадків зараження пішов на сотні вже. Спочатку японці зупинили першість кілька тижнів тому, оцінили ситуацію і думали два тижні просто перечекати. Ніби як поширення вірусу по країні було невеликим, і вирішили відновити чемпіонат без глядачів (з глядачами – це було б взагалі). Але в результаті вийшов безлад.

- Деякі команди, незважаючи на рішення про відновлення, самі відмовлялися грати?
- Після відновлення було зіграно лише пару матчів, інші ж піддалися паніці та стали відмовлятися грати. В одному поєдинку у судді піднялася температура – обидві команди вирішили не виходити на паркет. В іншому випадку підвищена температура була виявлена у легіонерів, тому команди зірвали тур... Організатори й так зробили досить щільний календар, намагаючись надолужити згаяне. А тут ще зриваються тури, при чому тепер у команд – не однакова кількість ігор...

Все часто відбувається на тлі загальної паніки. В кінці зими і на початку весни у людей часто буває звичайна застуда, підвищення температури та навіть прояв алергії. Але в світлі паніки через коронавірус, якщо у когось хоч трохи підвищена температура, - відразу стоп, натискають стоп-кран!

- І що тепер?
- Тому місцева федерація вирішила знову зупинити чемпіонат, до 4 квітня повністю скасувавши всі ігри. Плюс, як я зрозумів, тепер представники федерації та клубів збираються щотижня і обговорюють подальший план дій. Ситуація позаштатна, і ніхто не може прийняти правильне рішення. Адже будь-яке рішення тут комусь не сподобається або здасться неправильним. Хтось хоче дограти всі ігри, хтось – відразу починати плей-офф, а комусь би і достроково завершити сезон. Знайти золоту середину дуже складно. Обговорення то йде, до гравців новини певні доходять, але все знаходяться в суцільному режимі очікування.

- Тренуватися при цьому дозволено повноцінно? Чи традиційні заняття теж заборонені?
- Під час першої перерви ми тренувалися повноцінно, в звичайному тренувальному режимі, з контактними заняттями. Тепер же, на другу перерву, введені обмеження. У клубі придумали таку систему: при вході в зал команда розбивається на 4 групи в середньому по 4 людини, одна група заходить в зал і розходиться на 6 кілець. Грубо кажучи, виходить одна людина на одне кільце.

Ясно, про командну взаємодію мови не йде, всі працюють тільки над індивідуальними елементами. Тренери також в роботі, але завжди на відстані 3-5 метрів від гравця. Також зазвичай перед тренуванням ми збираємося в коло, слухаємо тренера та кричимо командну кричалку. А зараз всі помахали один одному з відстані в 5-7 метрів, і на цьому все. Загалом, тренування то загальні, але з самоізоляції.

- Щодо роздягалень і загальних зборів теж введені заходи?
- У роздягальні теж була вказівка заходити не більше, ніж трьом людям одночасно. Тобто, поки троє збираються-миються, інші чекають і ще працюють в залі. Всі чекають один одного, а головне – дотримуючись дистанції. Дуже цікаве життя почалася у нас тут.

- У вашій команді були випадки з підвищенням температури і можливим зараженням коронавірусом?
- У одного з тренерів виявилася підвищена температура, і його забрали на перевірку щодо коронавіруса. І поки з лікарні не прийшли аналізи, ми два дні не тренувалися взагалі (так як керівництво клубу відштовхувалось від найгіршого сценарію). Потім температура підскочила у деяких гравців, їх теж відправили на аналізи. Після цього на один день тренування скасували, а далі стали працювати вже в особливому режимі.

- Легіонери (особливо американці) бунтували проти відновлення чемпіонату?
- Багато американців таки повернулися в США, коли федерація оголосила другу перерву в чемпіонаті майже на три тижні. У нас також є хлопець, американець, каже: "Полечу на 10 днів додому, потім повернуся". І їх відпустили, без застережень, за обопільною згодою.

Але з'явився інший момент. Як мені доводилося чути, тепер всіх, хто повертається (або просто приїздить вперше) до Японії, повинні садити на двотижневий карантин. І якщо вони повернуться за кілька днів до відновлення чемпіонату, то приступити до роботи з командою вони зможуть тільки 14-15 числа. І це великий удар по клубам, що ламає багато схем і викликає нові питання про відновлення сезону... Загалом, тут каламбур намічається пристойний.

- Японці взагалі роздумують над введенням загального карантину по країні?
- По-перше, якщо брати час ще до епідемії, то вони загалом проводять багато заходів дезінфекції. Вони в цілому "чистюлі", і піклуються про стерильність та чистоту. Наприклад, взяти вокзал: там є спеціальні працівники, які після кожного рейсу поїзда миють поручні та сидіння, періодично повністю чистять салон, миють вікна тощо. І це стосується не лише вокзалу, а подібне відбувається в багатьох багатолюдних місцях. А в деяких закладах, особливо кафе і ресторанах, ти взагалі повністю знімаєш взуття й ходиш в спеціальних капцях (або просто босим), щоб не засмічувати зал. На багатьох входах в громадські місця за умовчанням стоїть санітайзер з антисептиком.

Це все було раніше, ще до епідемії коронавіруса. Японці бояться захворіти і випасти зі звичайного ритму життя, так як дуже цінують свою роботу і побоюються втратити її. Такий у них менталітет – праця на першому місці, і вони просто не дозволяють собі пропускати роботу. Відомий факт, що саме в Японії найбільша кількість людей на планеті, які помирають від перевтоми. З іншого боку, може це одна з реальних причин невеликого поширення вірусу тут. Адже це частина їх культури, що тут є завжди.

- Але тепер карантину не уникнути?
- Чесно кажучи, не знаю напевно. Наскільки я розумію, люди наскільки легко підхоплюють коронавірус, що просто не віриться в його звичайне поширення "від людини до людини". Таке враження, ніби його з літака розпилюють... Кількість тих, що заразилась – величезна, хоча люди знаходяться на повному карантині. Так, тут варто враховувати довгий інкубаційний період, через який багатьом людям тільки зараз доходить вся суть ситуації.

В Японії ж, думаю, все буде залежати від ситуації. Якщо поширення вірусу ростиме в прогресії, то напевно введуть карантин. Але поки що, за словами самих японців, поширення коронавірусу невелике.

- Що скажете щодо рішення перенести Олімпіаду-2020 в Токіо на наступний рік?
- Самі японці хотіли провести Олімпіаду, не дивлячись ні на що, судячи з їх загальному настрою. Мені здається, навіть у випадку війни Японія все одно хотіла б проводити Ігри. Але як я зрозумів, МОК зі свого боку також прийняв рішення. Ясно, що Токіо сподівався на проведення ОІ, але якщо МОК наполіг, то японці не мали права не підкориться. В результаті й прийшли до такого компромісного рішення про перенесення.

- Під час першої перерви в чемпіонаті у вас були думки повернутися в Україну?
- Ні, про таке й не роздумував. Тут же варто враховувати і контрактні зобов'язання. Якби я просто поїхав, то недоотримав би суму за час, що залишився по контракту. А також мені виписали б штраф. До того ж, в Японії жити не складно, це не якась країна "третього світу", є сильна медицина. А карантин якщо введуть, то він всюди карантин: сидіти вдома що в Україні, що тут – особливо немає різниці. Так що і не роздумував над поверненням в Україну.

- Як будете тримати себе в формі, якщо доведеться строго дотримуватися домашньої ізоляції?
- В певній мірі буду тренуватися, це зрозуміло. Баскетбол – динамічний вид спорту, де треба дотримуватись певних кондицій. Грубо кажучи, все одно потрібно постійно бігати. Ти можеш тренуватися в залі скільки завгодно, але коли виходиш на майданчик, відчуваєш зовсім інші відчуття. Твої легені потребують саме бігу. І в домашніх умовах цього буде не вистачати.

- Як, на ваш погляд, завершиться чемпіонат?
- Якщо на початку квітня ми почнемо грати в звичайному режимі, то чемпіонат буде дограний (хоч його і доведеться продовжити). Але це за тієї умови, що ігри не будуть зриватися. В іншому випадку все затягувати до середини літа ніхто не буде. По-перше, це величезний удар по бюджету клубів. А, по-друге, навіщо займатися нескінченним продовженням? Тоді можуть вирішити відразу, без повного закінчення регулярної частини, почати плей-оф. Або ж просто завершити сезон, як це сталося в Україні.

- Як вам таке рішення в Україні?
- Спочатку я трохи здивувався. На той момент в Україні офіційно підтверджено був тільки 1 випадок зараження, наскільки я пам'ятаю. І мені здавалося, що можна почекати двотижневу паузу і, і залежно від ситуації, прийняти рішення – продовжувати або таки завершувати.

Але якщо дивитися в цілому, то в цій ситуації ми граємось з життями людей. Якщо є ризик зараження, то на тлі цінності людського життя спорт відходить на другий або інший план. Тому, в принципі, таке рішення завершити чемпіонат було правильним. Єдине, що оголошення чемпіона і призових місць – це трохи спірне рішення. Деякі клуби провели менше турів, ніж інші.

За "золото" взагалі боролися три команди – "Дніпро", "Київ-Баскет" і "Прометей". Але не завжди команди прямо борються за лідерство в "регулярці", розраховуючи зробити основний ривок саме в плей-оф... А у "Дніпра" і "Київ-Баскета" до всього був важчий графік через участь в єврокубках. Тобто, я вважаю, що підсумкові місця взагалі не варто було роздавати – просто завершити сезон як нездійснений. Хоча це лише моя думка, а рішення вже ухвалено, і в цілому воно гуманне та правильне.

- Як в цілому, раді, що перебралися в "НеоФінікс" в Японію? Отримали те, що хотіли від чемпіонату Японії?
- Так. Чемпіонат Японії відразу мені нагадав чемпіонат Китаю, де я вже колись виступав. В Японії ж багато плюсів крім фінансів. Тут ти граєш дуже важливу роль в команді, тому в заявці може бути тільки 2 легіонера. Відтак вони намагаються підписати максимально сильних гравців, і пройдисвітів тут не буває. Другосортних і третьосортних гравців з Європи тут немає, японці намагаються брати екс-гравців НБА або ж інших якісних гравців.

Як правило, завжди легіонер грає проти такого ж легіонера-суперника. Тобто, відповідно, я граю не проти звичайних японців, а проти солідних опонентів сильного рівня. Це дає можливість особисто мені не опускати планку. Друге – багато ігрового часу. Легіонерів в команді тільки двоє, на них робиться ставка, тому в будь-якому випадку треба багато працювати. Граєш на майданчику 38 з 40 хвилин, що теж приємно відчувати не тільки як навантаження, але і як відповідальність.

- У вас контракт тільки на цей сезон. Вже є думки, продовжувати чи ні?
- Ох, та в цій ситуації... З цією епідемією й іншими моментами ніхто не розуміє, що робити зараз, не кажучи вже про наступний рік. Поки пропозицій про продовження контакту не було.

 

Новини по темі
Іспанський клуб продовжив угоду з форвардом збірної України
Іспанський клуб продовжив угоду з форвардом збірної України
В`ячеслав Бобров до червня 2022 року виступатиме в складі Фуенлабради
Захисника збірної України прооперували
Захисника збірної України прооперували
За 10 днів баскетболіст почне реабілітаційний період
Наступні матчі національної збірної України у відборі на Євробаскет може бути перенесено
Наступні матчі національної збірної України у відборі на Євробаскет може бути перенесено
Цього року команда Айнарса Багатскіса, можливо, офіційних поєдинків вже не гратиме
Олександр Мішула: від роботи з Багатскісом залишились тільки позитивні емоції
Олександр Мішула: від роботи з Багатскісом залишились тільки позитивні емоції
Захисник національної команди розповів, чому не зміг допомогти збірній в лютому
Андрій Лебедєв: збірній України вкрай необхідні міжнародні матчі
Андрій Лебедєв: збірній України вкрай необхідні міжнародні матчі
Менеджер національних збірних України розповів про ситуацію з тренувальними зборами та перенос чемпіонату Європи
Кандидатуру Месі розлядали щодо можливої натуралізації для збірної України – менеджер
Кандидатуру Месі розлядали щодо можливої натуралізації для збірної України – менеджер
Андрій Лебедєв розповів про стан справ щодо натуралізації іноземних гравців для національних збірних
Сезон для Мішули в чемпіонаті Туреччини закінчився
Сезон для Мішули в чемпіонаті Туреччини закінчився
Федерація баскетболу Туреччини вирішила завершити чемпіонат
ФІБА назвала терміни чемпіонату світу 2023 року
ФІБА назвала терміни чемпіонату світу 2023 року
Змагання відбуватимуться в трьох країнах Азії
Гравця збірної України тестуватимуть на коронавірус
Гравця збірної України тестуватимуть на коронавірус
Баскетболістів Барселони перед початком індивідуальних занять перевірять на наявність вірусу
Щоденник Пуха Джетера: про повернення до США та смерть дідуся
Щоденник Пуха Джетера: про повернення до США та смерть дідуся
Колишній гравець збірної України розповів про повернення з Китаю на батьківщину та смерть 91-річного дідуся
Айнарс Багатскіс: у збірної України є молодий кістяк
Айнарс Багатскіс: у збірної України є молодий кістяк
Головний тренер національної команди — про її перспективи
Онлайн курси ФБУ. Лекція Надії Височиної
Онлайн курси ФБУ. Лекція Надії Височиної
ФБУ продовжує навчальні курси. Лекції для тренерів категорії «PRO
Гравець збірної України відповість на актуальні питання в онлайн ефірі
Гравець збірної України відповість на актуальні питання в онлайн ефірі
Спілкування з українським баскетболістом відбудеться на сторінці ФБУ в мережі Інстаграм
Estafeta