Збірна України U-14 хлопців 2010 р.н. у червні та липні провела перші два навчально-тренувальні збори у СК «Пуща-Водиця» (колишній «Сокіл»).
Під час підготовки тренери Володимир Решетник й Артем Швець, з якими на першому зборі працювали наставники фіналістів чотирьох чемпіонату України ВЮБЛ цього віку Василь Товтин, Валентин Мирончик, Руслан Оріщук і Наталія Довгань, переглянули 32 гравців.
Один з наставників Володимир Решетник поспілкувався з прес-службою ФБУ та розповів про результати літніх зборів, кадровий потенціал української команди гравців 2010 р.н. і плани зіграти наступного сезону в Європейській юнацькій баскетбольній лізі U-15 (ЄЮБЛ).
– Як пройшов перший збір команди 2010 р.н. у червні? На нього було викликано на перегляд багато гравців, а також приїздили головні тренери команд-учасниць Фіналу чотирьох ВЮБЛ сезону-2023/24.
– Перший збір був доволі цікавим через те, що запросили дуже багато дітей – 24 хлопців. Він тривав один тиждень без вихідних. Усе пройшло класно, ми подивилися, як хто виконує наші завдання, хто нам більше підходить, хто готовий працювати за системою, яку будемо реалізувати разом із федерацією.
Намагаємося впроваджувати нові підходи. На зборах працювало одночасно дві відеокамери, щоб була можливість краще аналізувати тренування. Подивимось як це буде працювати через два роки на чемпіонаті Європи U-16, ефективність нашої роботи продемонструє результат майбутнього чемпіонату.
Клубних тренерів запросили для ознайомлення з тим, що ми хочемо впровадити, що вимагаємо від дітей і в якому напрямку будемо працювати. Показали сучасні методи підготовки, які наставникам можна буде використовувати в роботі. Наприклад, існує велика проблема, що є двометрові хлопці, але у своїх клубах вони грають виключно як «п’яті номери». У сучасному професійному баскетболі з таким зростом маємо «треті номери», а то й «другі». Робили акцент і на це.
– Що це за система, які її особливості?
– Це не якась написана на папері система, а нормальний підхід до роботи. Керівництво федерації хоче зробити єдиний системний підхід до всіх збірних, щоб вони готувалися та грали в нападі й захисті плюс-мінус за одними принципами, які сповідує національна збірна України, розвивалися за графіком.
На першому зборі був пристуній асистент головного тренера національної команди Артем Сліпенчук, який показав основні ази, над якими будемо працювати, що впроваджують у збірній. Детально розповів про баскетбол, в який грає головна команда України. Ми будемо теж підлаштовуватися та реалізувати ці вимоги. Бажаємо, щоб в майбутньому баскетболісти потрапляли в юніорську, молодіжну та національну збірні, маючи уявлення системи та вимог до баскетболу там.
– Розкажіть, як пройшов другий збір, що лише нещодавно завершився?
– На другий збір у липні, який тривав 10 днів, – з 17 до 27 липня – ми запросили вже 15 дітей. Це був «кістяк», який відібрали після першого літнього табору, та небагато нових хлопців. У збірної України хлопців 2010 року народження багато цікавих гравців як у ВЮБЛ, так і за кордоном, тому за один збір у червні всіх переглянути не змогли б.
– Хлопці збирались лише на збори. Коли ця збірна проведе свої перші матчі?
– Була можливість виїхати на турніри, але вони нам не підходили. Було або дуже далеко їхати, або терміни їх проведення були для нас не зручні. На серпень місяць, на жаль, варіантів не було. Лише з вересня. Можливо, у вересні ще раз зберемо команду та позмагаємося на турнірі. Можу сказати точно, що у сезоні-2024/25 збірна України, сформована з гравців цього віку, зіграє в ЄЮБЛ U-15.
– Які цілі будуть перед збірною щодо підсумкового результату? Виграти медалі, потрапити у Суперфінал ЄЮБЛ, виграти етап на турнірі?
– На цих змаганнях ми хочемо побачити та оцінити розуміння гравцями системи. Якщо бачитимемо, що маємо прогрес у захисті, нападі від гри до гри, то це й буде для нас перемога. Ми для цього заявилися, щоб награти нашу команду, роздивитися всі слабкі та сильні сторони. Це цілі на наступний сезон, а далі побачимо.
– Як обиралися склади на збори? Коли гратимете в ЄЮБЛ, то плануєте викликати легіонерів з іноземних клубів?
– У нас все робиться спільно, колективно. У тому числі планування складів на збори. Існує постійна комунікація між федерацією, головою комісії збірних України й тренерським штабом. Звичайно, ми будемо формувати розширені склади. На певний тур їхатимуть одні діти, на другий – інші. Єдине, що буде незмінним, – це «кістяк» команди. Звісно запрошуватимемо й легіонерів.
– Данііла Горбаня та Яна Єрмолаєва, які виступають за кордоном, запросили в літні табори. В іноземних чемпіонатах грає більше, ніж двоє українських виконавців. Чому обрали саме їх?
– Не всі готові їхати з-за кордону в Україну на збори. Ми контактували з батьками ще декількох хлопців, але за такої ситуації в країні не кожен був готовий сюди приїхати. Хто з хлопів приїхав до України – той і потрапив на збори.
– Кого ви хотіли б побачити у складі збірної України U-15 на ЄЮБЛ із баскетболістів, які представляють іноземні чемпіонати?
– Ми продовжуємо обирати гравців, працюємо над розширеним складом збірної. На сьогодні не визначилися ще й з 12 баскетболістами, а не те що з 15 виконавцями.
Згаданих Горбаня та Єрмолаєва дуже хотів би побачити. У мюнхенській Баварії грають двоє дуже класних виконавців: Мирослав Попов і Роберт Сербенов. Цікаві хлопці виступають в Іспанії, мені подобається високий центровий Платон Шурмель 2011 р.н. Також із на рік молодших юнаків вартий уваги Володимир Джос, який є лідером команди з Чернівців. Слідкуємо за розвитком його ровесника, одесита Нікіти Стаматі, але на позицію розігруючого захисника існує дуже висока конкуренція. Можуть зіграти Ян Єрмолаєв, Артем Дмитренко. Вважаю, що Артем Дьордяй, якщо не виросте далі, то через рік-два теж буде «першим номером».
Хтось зараз сильніший, але до кадетського чемпіонату можуть з’явитися нові лідери команди. Два роки – дуже великий термін у дитячому баскетболі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Артем Дьордяй: Без партнерів по команді набрати 62 очка за матч було б неможливо
Список усіх 32 баскетболістів, які були на літніх зборах команди України U-14, сформованої з гравців 2010 року народження.
Захисники (14): Кирило Васильєв, Максим Васильєв, Артем Вудмаска, Єлисей Гончаренко, Станіслав Готяш, Артем Дмитренко, Артем Дьордяй, Ян Єрмолаєв, Максим Замула, Юрій Катрич, Ігор Кунцевич, Леонід Макаревич, Савелій Селіванов, Єгор Яременко.
Форварди (11): Данііл Горбань, Владислав Завʼялов, Дмитро Казанджий, Владислав Лемішка, Іван Нечай, Олександр Павай, Ростислав Сокур, Максим Супрун, Іван Харченко, Максим Шульга, Андрій Яткевич.
Центрові (7): Марк Дегтярюк, Дмитро Літвінов, Ярослав Робейко, Тимур Сошенко, Родіон Тимченко, Макар Коновніцин, Корній Костюченко.