Вища ліга: Прометей виграв у Самбора в матчі за лідерство, несподівана поразка Селф Мейда

У неділю, 19 листопада, відбулись чергові матчі регулярного чемпіонату чоловічої Вищої ліги – для дев'яти команд цими іграми завершилось перше коло змагань (міні-бабл у Києві для трьох команд, який мав відбутись минулого тижня, був перенесений).

В центральному матчі дня у Львові двох непереможних команд Прометей впевнено обіграв Самбір 101:68.

Попри те, що динамічний та якісний баскетбол зі старту демонстрували обидві команди, завдяки ривкам у середині першої чверті та дебютній частині другої чверті Прометей здобув комфортну перевагу. А потужний ривок 20:2 підопічних Олександра Пащенка на початку третьої чверті зняв питання щодо переможця протистояння.

Дмитро Клебан набрав у цій грі 27 очок (5 з 6 триочкових) і 37 балів рейтингу ефективності. Микита Безима оформив дабл-дабл з 11 очок та 12 підбирань.

Ніко-Баскет одержав непросту перемогу над ДіДіБао 71:69. Команда з Кам'янця-Подільського вигравала до середини третьої чверті, та й взагалі була в грі до кінця, але не зуміла в клатчі вийти вперед, хоча Дмитро Швагринський в кінцівці кидав триочковий на перемогу. Саме Швагринський став найрезультативнішим в матчі з 31 очком. У переможців Богдан Лук'ян набрав 23 очки, зробив 5 підбирань та 7 передач.

Ще в одній грі у Львові Політехнік обіграв місцеву Львівську Політехніку-КІВС 69:44. У переможців відзначимо Владислава Чевердіна з 22 очками та 19 підбираннями і Єгора Новікова з 16 очками та 12 підбираннями.

У Пущі-Водиці найцікавішим став матч СумДУ та Харківських Соколів. Харківська команда розпочала матч 10:0 після чотирьох стартових хвилин, але в наступні чотири хвилини вже СумДу відповів своїм ривком 10:0. Кінцівку чверті Харківські Соколи все ж залишились за собою, але з початку другої десятихвилинки СумДУ вийшов вперед і був попереду майже до кінця матчу, хоча більше 9 очок не вигравав.

В клатч команди зайшли при рівних шансах на перемогу, за 44 секунди до кінця рахунок був рівним 81:81, але Соколи свої моменти не реалізували, а Іван Філоненко реалізував три з чотирьох штрафних, що допомогло його команді виграти матч. Філоненко став найрезультативнішим в матчі з 22 очками, а Максим Михайлов оформив дабл-дабл з 20 очками та 12 підбираннями.

Несподіваною поразкою одного з лідерів чемпіонату Селф Мейда закінчилась їх гра проти Push Teаm-НУФВСУ 78:84. НУФВСУ був попереду більшість часу, в третій чверті вів +19, хоча Селф Мейд майже зумів врятуватись, за 4 хвилини до кінця вийшов вперед, та все ж на кінцівку виграв Push Teаm-НУФВСУ.

У переможців найрезультативнішим в матчі став Олексій Кочура з 33 очками. Відзначимо також Владислава Кліменка, який оформив дабл-дабл з 11 підбирань та 12 передач. За кількістю передач в матчі він повторив рекорд сезону.

Ще в одній грі Push-ЦДУ переміг Хмельницький 79:72. В цьому матчі відзначимо Олександра Косенкова, який зупинився з одній передачі від тріпл-даблу – 11 очок, 22 підбирань та 9 передач. Показник в 22 підбирання – рекорд сезону у Вищій лізі.

Самбір – Прометей 68:101 (19:24, 16:27, 14:28, 19:22) / статистика

Львівська Політехніка-КІВС – Політехнік 44:69 (13:20, 14:15, 9:23, 8:11) / статистика

ДіДіБао – Ніко-Баскет 69:71 (22:17, 15:18, 17:20, 15:16) / статистика

Представлено новий офіційний м’яч Суперліги Favbet
Spalding став технічним партнером чемпіонатів України з баскетболу
Роман Потєєв: Бажаю грати за збірну України та представляти країну на міжнародній арені
Роман Потєєв – про виступи за збірні України, клубний сезон, а також про майбутні плани
Визначено символічну збірну сезону чоловічої Вищої ліги
Фіналом восьми у Києві завершився сезон Вищої ліги 2023/24.
Прометей виграв фінальний матч Вищої ліги: фотогалерея матчу та церемонії нагородження
Дивіться яскраві фото вирішального матчу Вищої ліги на церемонії нагородження
Прометей – переможець Вищої ліги
Команда зі Слобожанського завершила сезон без поразок
Фінал восьми Вищої ліги: відеотрансляція матчів 21 квітня
Відео21.04.2024
Дивіться трансляцію вирішальних матчів плей-оф сезону Вищої ліги
Ніко-Баскет обіграв Харківських Соколів в бронзовому фіналі Вищої ліги: фотогалерея