Юнацька жіноча збірна України U-18 з трьох перемог стартувала на чемпіонаті Європи в Дивізіоні В. Підопічні Інни Кочубей здолали Косово (62:51), Азербайджан (78:65) та Боснію і Герцеговину (81:76).
Капітан команди Поліна Тупало в матчі проти боснійської збірної набрала 30 очок, продемонструвавши наразі другий кращий показник результативості на турнірі.
Після стартових ігор Тупало ділить четверте місце чемпіонату за середньою результативністю, набравши в трьох перших матчах турніру 23.1 очка при 41% реалізації триочкових атак, посідає пʼяте місце за підбираннями та третє місце в рейтингу найефективніших баскетболісток турніру.
Поліна Тупало — серед лідерок чемпіонату Європи U-18 на старті турніру
— Яка атмосфера після стартових трьох перемог на старті?
— Атмосфера в команді дуже позитивна, адже такі перемоги мотивують ще більше. Але разом із тим усі залишаються сконцентрованими. Ми добре розуміємо, що ігор ще багато, і не можна розслаблятися. Три перемоги – це хороший сигнал, що ми рухаємось у правильному напрямку.
— Косово і Азербайджан піднялись з Дивізіону С, але матчі з ними були непростими. Далось взнаки, що збірна мала лише два тижні збору і лише одну контрольну гру?
— Ці матчі показали, що у Європі немає слабких суперників, особливо на старті турніру. Так, у нас було мало часу на підготовку, та й у складі багато дебютанток, для яких це перші офіційні ігри на такому рівні. Але вони впорались із тиском, що дуже важливо. Вважаю, з кожною грою ми будемо набирати впевненості й ритму.
— З Азербайджаном ти перебрала фолів і останню чверть дивилась з лавки. Наскільки це тяжко психологічно, коли не можна допомогти команді?
— Якщо чесно, це було дуже важко. Я весь час думала, що могла б зараз допомогти, підказати, відзахищатись або забити важкі очки. Сидіти на лавці й нічим не допомагати команді в такі моменти – одне з найгірших відчуттів. Але дівчата молодці, впорались без мене, і я їм дуже вдячна за це.
— Вчорашня гра вже була з прямим конкурентом, який при цьому невдало почав ЧЄ. Здавалось, ви гру тримали під контролем, але в кінцівці Боснія ледь не врятувалася. Прокоментуй гру, за рахунок чого вдалось втримати перемогу?
— Було відчуття, що гра під контролем, але Боснія реально нав’язала боротьбу в кінці і до останніх секунд. Вони не здавались, а ми десь розслабились. Добре, що в останні хвилини змогли заспокоїтись, зібратись і виграти гру. Всі дівчата показали характер і завдяки цьому ми перемогли.
— Вчорашня гра особисто для тебе вийшла найкращою. Відчуваєш що ти особисто, та команда в цілому вкатуєтесь в турнір?
— Так, відчувається, що ми вкатуємось у турнір. Для мене це була найкраща гра поки що, але я знаю, що можу ще більше. Те саме й про команду – ми тільки починаємо набирати свій ритм. З кожною грою ми все краще розуміємо одна одну на майданчику, звикаємо до турнірної атмосфери й до темпу чемпіонату.
Дуже хочеться показати свій максимум у кожному наступному матчі й довести, що ми можемо боротися за високі місця.
— Ти вже не перше літо в збірній. У цієї збірної енергія відчувається через монітор... Як зараз клімат в команді?
— Зараз у команді суперова атмосфера. Ми всі дуже близькі, підтримуємо одна одну не тільки на майданчику, а й поза ним. Немає поділу на лідерів чи новачків – кожна відчуває свою важливість. Інна Ігорівна Кочубей вміє створити такі умови, щоб всі були впевнені в собі. Думаю, завдяки цьому й видно нашу енергію – бо ми дійсно граємо одна за одну.
— Ви вже точно будете в топ-3 групи, але попереду найважче - Литва і Ісландія, які на цьому чемпіонаті Європи виглядають солідно. Які очікування від цих матчів?
— Так, ми вже точно в топ-3 групи, але всі розуміють, що попереду найважчі матчі – проти Литви та Ісландії. Ми дивились їхні хайлайти й добре бачимо, що обидві команди сильні, грають швидко, агресивно, з хорошим рухом м’яча. Але з кожною грою наша команда теж виглядає все краще.
Дуже важливо, що сьогодні у нас вихідний. Це дає можливість не тільки фізично відновитись, а й психологічно перезавантажитись, підготуватись до цих двох поєдинків, бо вони будуть дуже важкі.
Хочу окремо сказати дякую нашим тренерам. Вони роблять величезну роботу щодня. Кожен розбір суперників дає нам чітке розуміння, що робити на майданчику, як захищатись проти їхніх лідерів, які слабкі місця можна використати. Це додає впевненості. Також вони нас дуже підтримують – навіть коли щось не виходить, завжди мотивують, підказують і не дають опустити руки. Це відчувається і додає команді енергії.
Ми точно будемо викладатись на максимум. Ми вийдемо битися за кожне підбирання, за кожен м’яч, за кожне очко. Бо ми тут, щоб боротися й показати, що Україна може грати проти сильних суперників і перемагати.
Наступну гру на турнірі наша юнацька збірна зіграє у вівторок, 8 липня, о 18:00 проти господарок турніру збірної Литви. Заключний матч групового раунду проти Ісландії відбудеться в середу, 9 липня, о 13:00.
Нагадаємо, по дві кращі збірні з кожної групи вийдуть до чвертьфіналу та продовжать боротьбу за медалі